Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Vteřinu poté, Poté 1 Ukázky z knih
Vteřinu poté, Poté 1
William R. Forstchen

25. června 2018, William R. Forstchen
Vysloužilý armádní důstojník John Matherson se přestěhoval s rodinou do Black Mountain v Severní Karolíně. Nedávno ovdovělý John a jeho dvě dcery žijí v přívětivé maloměstské rutině. Jednoho dne ji však něco naruší – najednou přestanou fungovat všechny elektrické spotřebiče. Že by rozsáhlý výpadek? Pravda je však krutější, než by se zdálo – za vším je výbuch EMP, elektromagnetické bomby. A výpadek zdaleka nebude jen dočasný…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2246
Řád věčných trnů, Dominium Padlých andělů 2 Ukázky z knih
Řád věčných trnů, Dominium Padlých andělů 2
Aliette de Bodard

1. března 2018, Aliette de Bodard
Paříž zničená magickými boji se postupně začíná zotavovat, ale velké Řády ovládané Padlými anděly nadále soupeří o kontrolu nad městem. Na vrcholu moci nyní stojí řád Trnikeře a spřádá plány, jak se stát ještě mocnějším.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2528
Padlí andělé v postapokalyptické Paříži Recenze
Padlí andělé v postapokalyptické Paříži
Aliette de Bodard: Řád zlomených křídel (Dominium Padlých andělů 1)

30. července 2017, Adéla Kolářová
Ošklivou válku, která zabila miliony lidí a uvrhla svět do chaosu. Padlé anděly, jež se prochází mezi smrtelníky. Řády plné mocných čarodějníků a andělů nadaných magií, kteří vládnou postapokalyptickému světu. Obyčejné smrtelníky sdružující se do nebezpečných gangů, aby měli alespoň nějakou naději na přežití. A skvostnou obálku s nádherným grafickým zpracováním. Tohle všechno a mnohem víc má první díl nové fantasy série od nakladatelství Hos­t.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2664
Sedm kamenů Ukázky z knih
Sedm kamenů
Alaksej Šein

5. července 2017, Alaksej Šein
Tajemství všech sedmi krystalů může odhalit jen jeden! Ten, koho starodávné letopisy nazývají Hodným. Chlapec Vojtěch, který se ocitnul v podivuhodné zemi Éterii, se snaží vyřešit hádanku, po staletí skrytou v tajemných kamenech, aby zachránil život své kamarádky a osvobodil Éterii od útlaku zlého samozvance…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3966
Dan Černý pokřtí na Crweconu Zlatou klasiku nejslavnějších příběhů a kreslířů z Kačerova! Krátké zprávy
Dan Černý pokřtí na Crweconu Zlatou klasiku nejslavnějších příběhů a kreslířů z Kačerova!


16. června 2017, Vojtěch Čepelák
Již tuto sobotu se křtí první kniha pětidílné série Zlatá klasika, kterou se vydavatelství Egmont rozhodlo vyslyšet prosby všech dospělých fanoušků komiksů od Disneyho a strýčka Skrblíka zvlášť! Každý svazek bude věnován jednomu z legendárních komiksových tvůrců. Prvním je opěvovaný Don Rosa, dříč, který dokázal udělat z hrabivého multimiliardáře nejpopulárnějšího hrdinu Kačerova.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4472
Krátké zprávy
Komiksoví Češi Pavla Kosatíka budou vpuštěni do Galerie Lucerna


18. března 2017, Vojtěch Čepelák
Devítidílná komiksová série Češi podle TV seriálu České století ukázala, že ani historické adaptace nemusí být nutně fuj. A teď dostala i vlastní výstavu! Ta se navíc pokusí nezařadit do nudné tradice pouhých zarámovaných komiksových stránek, ale bude trošku víc punk! Zpracování klíčových okamžiků národní historie 20. století spojuje osobnost a scénáře spisovatele a historika Pavla Kosatíka. Výstava začne vernisáží v pražské Galerii Lucerna 29. března a potrvá do 18. dubna.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5016
Vánoční crossover: Jislová/Osoha vs. Gottwald/Hitler Ukázky z knih
Vánoční crossover: Jislová/Osoha vs. Gottwald/Hitler


16. prosince 2016, Vojtěch Čepelák
Oblíbená dvojice mladých českých kreslířů vykopává dveře seriózně pojímané řady komiksových adaptací Češi podle televizního seriálu Pavla Kosatíka. Důvod? Chce ukázat, že umí dělat velká historická alba plná mluvících hlav lépe a radostněji než zavedení matadoři české scény. Nějaká hlava ale prostě vždycky zbyde.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2110
Larsonův svět bez princezen a rytířů by byl jen chaos Recenze
Larsonův svět bez princezen a rytířů by byl jen chaos
M. A. Larson: Princezna bojovnice

1. dubna 2016, Vojtěch Hamerský
Nakladatelství Argo sice vydává víceméně světové romány, ale má též skvělý cit pro výběr žánrových titulů. Jedním z nich je i Princezna bojovnice, kniha, která tak trochu začíná jako pohádka o známé perníkové chaloupce. Jaké by to asi bylo žít ve světě, kde se dívky nechávají učit, jak být princezny, a chlapci zase cvičí na rytíře?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2645
O velké pouti, které vládne bílá, černá a zlatá Recenze
O velké pouti, které vládne bílá, černá a zlatá
Neil Gaiman: Spáčka a vřeteno

30. března 2016, Vojtěch Hamerský
Asi všichni vědí o tom, že Neil Gaiman je jeden z nejvýznamnějších fantasy autorů současnosti. Jeho již dnes kultovní díla, jakými jsou například Nikdykde, Hvězdný prach či Američtí bohové, se zakousla pod kůži čtenářům z celého světa. A zcela oprávněně. Neila Gaimana lze totiž zcela právem označit za Vypravěče s velkým V. O to větší je zážitek z četby jeho nové knihy, když se spřáhne s ilustrátorem Chrisem Riddellem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2614
Druhé Gunsmith Cats vzkazují: Nepodceňujte ženskou sílu Recenze
Druhé Gunsmith Cats vzkazují: Nepodceňujte ženskou sílu
Keniči Sonoda: Gunsmith Cats 2

13. března 2016, Vojtěch Hamerský
Gunsmith Cats se v roce 2015 vrátily ještě jednou, těsně před Vánoci. Rally Vincentová a Minnie-May Hopkinsová do toho i ve druhém díle umí pořádně praštit, nerozpakují se vytáhnout zbraň či nějaký granát, i když jde opravdu do tuhého. Opravdu, není radno si s nimi moc zahrávat.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3022
Bleach 19: Lítý souboj o Rukiinu svobodu může začít Recenze
Bleach 19: Lítý souboj o Rukiinu svobodu může začít
Tite Kubo: The Black Moon Rising (Bleach 19)

3. března 2016, Vojtěch Hamerský
Devatenáctý díl manga série Bleach nabírá na obrátkách rychlostí blesku. Čtenáře čekají hned dva drsné duely a nedá se říct, který z nich je brutálnější. Připoutejte se, neboť Tite Kubo opět rozjíždí divokou partii.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3058
Crew 50: Číslo plné narozeninových přání Recenze
Crew 50: Číslo plné narozeninových přání
Crew 12/2015

28. února 2016, Vojtěch Hamerský
Padesátka na krku. Ne, Crwi padesát let ještě není, ale má za sebou padesáté číslo. A to si žádá patřičné oslavy. Třeba formou pořádné komiksové nálože, informačních textů, žebříčků a trochy bilancování.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3376
Crew 49: Když chcete pořádnou variabilitu Recenze
Crew 49: Když chcete pořádnou variabilitu


16. prosince 2015, Vojtěch Hamerský
Čtyřicátá devátá Crew, těsně než tento magazín oslaví své kulatiny, přináší spoustu zajímavého komiksového čtení. V prvé řadě tu je pokračování gastronomické detektivky Ochutnávače, v té další Dcera sov z pera slavného Neila Gaimana. A nakonec Hellblazer.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3262
Kam spěje český komiks? Recenze
Kam spěje český komiks?


5. prosince 2015, Maxim Ronovec
Mezinárodní festival KomiksFEST! letos oslavil kulatiny, když ve dnech 21. až 25. října proběhl hned desátý ročník, jehož program byl – jak je již tradicí – obtěžkaný zajímavými zahraničními i tuzemskými hosty. A k němuž – jak je již tradicí – vyšel i půvabný katalog.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2849
Gantz 9: Když jste na všechno sami Recenze
Gantz 9: Když jste na všechno sami
Hiroja Oku: Gantz 9

21. listopadu 2015, Vojtěch Hamerský
Předchozí díly byly oproti tomu devátému pouze šálkem slabého čaje. Co byste dělali, pokud by vám nezbyl ani jeden jediný parťák? Co když byste museli bojovat s dalšími mimozemskými nepřáteli sami? Pouze vy proti několik desítkám či dokonce stovkám emzáků. Přesně tak se cítí Kei Kurono. A je to setsakra dobrá jízda.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5258
V Rothfussově Podvěcí zní pro Auri pouze Hudba ticha Recenze
V Rothfussově Podvěcí zní pro Auri pouze Hudba ticha
Patrick Rothfuss: Hudba ticha (Kronika královraha 2,5)

20. září 2015, Vojtěch Hamerský
Po dlouhé době vyšlo nové dílo Patricka Rothfusse, které je i tentokrát zasazeno do světa série Kronika královraha. Konkrétně mezi druhý díl (Strach moudrého muže) a ten závěrečný (Dveře z kamene). Hudba ticha je však jiná, než by si čtenář předchozích Rothfussových knih představoval. Novou knihu tak ocení zejména věrní fanoušci amerického spisovatele.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3029
Gunsmith Cats: Vyšetřování ještě nikdy nebylo tak roztomilé Recenze
Gunsmith Cats: Vyšetřování ještě nikdy nebylo tak roztomilé
Keniči Sonoda: Gunsmith Cats 1

18. září 2015, Vojtěch Hamerský
Gunsmith Cats – klasika na poli akční mangy – jsou od roku 2015 k dispozici i českému čtenáři. Crew se kromě více či méně populárních manga sérií, jakými jsou například Death Note, Naruto, Bleach nebo Útok titánů, snaží vydávat i méně známé, přesto však stěžejní manga díla. Ke Crying Freemanovi se tak se stejným omnibusovým zpracováním přidávají i Gunsmith Cats.

Číst článek dál | Diskuze (104) | Přístupů: 4189
Poslední let se vrací ke kořenům knižního Dragon Age Recenze
Poslední let se vrací ke kořenům knižního Dragon Age
Liane Merciel: Poslední let (Dragon Age 5)

15. září 2015, Vojtěch Hamerský
Další kniha ze světa Dragon Age, další autor, který se do série zapojuje. O nejnovější díl se postarala Liane Merciel, která se na dráhu spisovatelky dala od roku 2010, v němž přišla se svojí originální sérii nazvanou Ithelas. Jak se však Američanka dokázala popasovat s knižní adaptací herní série?

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3562
Gantz 7: I když je to špatné, může být ještě hůř Recenze
Gantz 7: I když je to špatné, může být ještě hůř
Hiroja Oku: Gantz 7

13. září 2015, Vojtěch Hamerský
Sedmý Gantz stejně jako předchůdci neustále nabírá na obrátkách. I když není občas vidět tolik krve jako předtím, mrtvých těl je tu rozhodně víc. Hiroja Oku s každým dílem ukazuje, že lze přitlačit a napnout čtenáře k prasknutí. To stejné se mu povedlo i u Gantze 7.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3217
Gantz 6: I Buddha se může naštvat Recenze
Gantz 6: I Buddha se může naštvat
Hiroja Oku: Gantz 6

30. května 2015, Vojtěch Hamerský
Šestý Gantz je na pultech knihkupců již nějakou dobu. I přesto si zaslouží krátkou reakci, neboť již od první stránky dokáže vtáhnout do děje jako lusknutím prstu. I šestý svazek má čtenáři co nabídnout, stačí se jen usadit a prožít další neuvěřitelně bizarní jízdu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3086
Crew 46: Dvojité finále je úchvatné Recenze
Crew 46: Dvojité finále je úchvatné
Crew 46/2015

15. května 2015, Vojtěch Hamerský
Crew nekončí, to rozhodně ne. Pouze finišují dva komiksové příběhy – Mezi řádky a Sam a Twitch. Ty brzo nahradí jiné kousky, ale zatím je třeba vychutnat si krásná zakončení obou těchto komiksů. A třeba také porovnat, jak mohou být dvě finále tak moc odlišná, a přesto stejně dobrá.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3097
Bleach 16: Stále se hledá pravý zrádce Recenze
Bleach 16: Stále se hledá pravý zrádce
Tite Kubo: Night of Wijnruit (Bleach 16)

5. května 2015, Vojtěch Hamerský
Šestnáctý svazek manga série Bleach přináší čtenáři opět pořádnou porci akce. Dojde na menší souboj, spoustu vypjatých situací a jeden velký flashback. Co je ale hlavní, Soul Society stále neví, kdo přesně může za Aizenovu smrt.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4312
Crew 45: Komiksová zábava pokračuje Recenze
Crew 45: Komiksová zábava pokračuje
Crew 02/2015

13. dubna 2015, Vojtěch Hamerský
Bilance za rok 2014, zajímavé informace a nová porce komiksů – to je únorová Crew, která opět nabízí onu porci dostatečně vrchovatou. Oba pokračující příběhy jedou na plné obrátky a pomalu, ale jistě se schyluje k finále.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3295
Patnáctý Bleach slibuje smrt zítřka Recenze
Patnáctý Bleach slibuje smrt zítřka
Tite Kubo: Beginning of the Death of Tomorrow (Bleach 15)

20. března 2015, Vojtěch Hamerský
Mohlo by se říct, že James Bond v podání Pierce Brosnana si vzal z Bleache příklad. Dnes se rozhodně neumírá, smrt přijde až druhý den. A Bleach 15 je pouze začátkem, protože s příštími díly lze bezpochyby čekat ještě víc.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3312
Gantz 5: Hra pokračuje Recenze
Gantz 5: Hra pokračuje
Hiroja Oku: Gantz 5

17. března 2015, Vojtěch Hamerský
Gantz je jedno, jak prožijí své další životy. Protože ty předchozí současným hráčům již skončily. Pátý díl je opět plný emzáků, ze kterých nabíhá husí kůže. Nacpaný hi-tech zbrojí a zbraněmi a – docela překvapivě – i křehkými vztahy. Jejich kombinace však funguje.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3489
Prosincová Crew láká i na Hellblazera Recenze
Prosincová Crew láká i na Hellblazera
Crew 12/2014

7. února 2015, Vojtěch Hamerský
Poslední číslo Crwe z roku 2014 je opět napěchováno obrázky a bublinami s textem, aby potěšilo všechny komiksové fanoušky. Ti si už vyberou, zda šáhnou po pokračování zajímavého pohádkového příběhu, noirové detektivce nebo temné jednorázovce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3217
Honba za přežitím a nadějí pokračuje Recenze
Honba za přežitím a nadějí pokračuje
Amy Kathleen Ryan: Plamen (Vesmírná pouť 3)

17. ledna 2015, Zuzana Malá
Tři hlavní hrdinové. Troje různé myšlenky, plány, ambice. Jeden z nich se žene za svobodou, další za mocí, jiný za spravedlností. Ve skutečnosti vlastně nemají vůbec nic společného. Kromě toho, odkud pochází a co hledají. Naději.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2665
Ve čtrnáctém Bleachi se bojuje u bílé věže Recenze
Ve čtrnáctém Bleachi se bojuje u bílé věže
Tite Kubo: White Tower Rocks (Bleach 14)

1. prosince 2014, Vojtěch Hamerský
Bleach s pořadovým číslem 14 přináší opět známou kombinaci vtipu, akce a všelijakých šílených kousků. Příběh se nezastavuje a pokračuje plynule dál. Čtenář má tak možnost přečíst si další svazek, u kterého se nebude nudit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3102
Čtvrtý příběh ze světa Dragon Age s novým spisovatelem Recenze
Čtvrtý příběh ze světa Dragon Age s novým spisovatelem
Patrick Weekes: Císařství masek (Dragon Age 4)

28. listopadu 2014, Vojtěch Hamerský
David Gaider, autor předchozích tří titulů, které pojednávaly o dobrodružstvích ze světa Dragon Age, si od knižních adaptací této herní série dal pauzu a spisovatelské žezlo předal Patricku Weekesovi, jenž má se psaním knih s herní tematikou již jisté zkušenosti. Stačilo to však na to, aby obohatil sérii Dragon Age a uchoval její úroveň?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2802
Crew zase válí: Fantaskní příběh, drsná detektivka a výklad snů Recenze
Crew zase válí: Fantaskní příběh, drsná detektivka a výklad snů
Crew 42/2014

17. září 2014, Vojtěch Hamerský
Na otázku, kde najdeme komiksový mix, který zaujme velkou škálu čtenářů, je jen jediná správná odpověď: 42. Abychom byli přesní – Crew 42. Protože v ní se skrývá komiksová fantasy, detektivka i humorné skeče.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3177