Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Crew 50: Číslo plné narozeninových přání, Crew 12/2015

komiksový magazín: Crew2 - 50/2015

Padesátka na krku. Ne, Crwi padesát let ještě není, ale má za sebou padesáté číslo. A to si žádá patřičné oslavy. Třeba formou pořádné komiksové nálože, informačních textů, žebříčků a trochy bilancování.

Crew je speciální sama o sobě. Jde o jediný mainstreamový komiksový magazín v Česku, který neustále přináší čtenářům tipy k tomu, co číst. Tentokrát se však lidi z Crwe rozhodli člověka potěšit i něčím víc – například vystřihovánkou ve formě postaviček Jiřího Pavlovského a Petra Litoše. Tak schválně, kdo nezkoušel mixovat i nereálné a zcela hrůzné kombinace?! Zaujme jistě i povídání o samotných zakladatelích Crwe, nahlédněte tedy pod pokličku.

Když mohou být Batmani dva

Řekli jste si někdy, jaké by to asi bylo, kdyby byl Batman úplně na dně? Bez sil, sám, proti všem? Bill Willingham představuje příběh, kde se netopýřímu muži děje právě toto. Příběh, kde bojuje proti přístavnímu gangu, ale přitom nemá vůbec žádnou šanci zvítězit. Celá tato batmanovská jednorázovka je hozena do temného stylu, kde hlavní roli hraje stínohra, protože barvy Toma Fowlera jsou upozaděné, bez života. Byl by to typický příběh muže s netopýří maskou, avšak tentokrát je scénář postaven na trochu jiné – a značně předvídatelné – dějové linii.

V pokračování Ochutnávače se agenti Mason Savoy a Anthony Chu vydávají po stopách vraždy senátora Hamantaschena, které je nakonec dovádějí až na polární kruh k mezinárodnímu teleskopu Gardner-Kvašennaja. A tam se téměř okamžitě po jejich příjezdu začínají dít neskutečné věci. Ochutnávač je bláznivý úlet s chytlavou kresbou, který i nadále čtenáři připravuje potěšení z četby – vtipné hlášky, zajímavé postavy a hlavně plno akce. I třetí část tedy nemůže zklamat.

Hellblazer pokračuje. Ve druhé části, která je opět dost temná, atmosférická a hutná není nouze o požáry, přestřelky, vraždy, či rituály. John Constantine si tu sice opět hraje na tvrďáka, ale ani on nemá vždy poslední slovo. Navíc díky scénáři Mikea Careyho není vždy úplně jasné, jakým směrem se příběh bude vyvíjet nadále, a tudíž člověku nezbývá než napjatě číst dál a nechat se překvapit. Je však jisté, že druhá polovina celého příběhu bude docela horská jízda.

28. února 2016, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Crew2 - 50/2015

Crew2 - 50/2015
Vložit do pytle na zboží  Koupit 149 Kč 134 Kč