Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Matrix Ostrava: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Fantasya Praha: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.
12 nesmrtelných české fantastiky a Zdeňka Rampase Recenze
12 nesmrtelných české fantastiky a Zdeňka Rampase
Zdeněk Rampas (ed.): 12 nesmrtelných

19. srpna 2015, Radim Červenka
Všechno má svou historii. I něco tak neskutečně cool a fresh, jako je v dnešních dnech fenomén fantastiky. Dokonce má v českých luzích a hájích zajímavou autorskou tradici s kořeny v dobách, kdy neexistoval ani brýlatý čaroděj ani třpytivý upír.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2183
Jakých 100 přání musí splnit hlavní hrdinka Erici Bertelegniové? Recenze
Jakých 100 přání musí splnit hlavní hrdinka Erici Bertelegniové?
Erica Bertelegiová: 100 přání

12. března 2015, Ivana Scholzová
Zní to krásně, když si představíte, že máte 100 přání místo klasických tří a můžete si přát, co chcete. Ale stejně jako všechny dobré nabídky, i tahle má háček. Celých devětadevadesát přání musíte splnit někomu jinému a jen to poslední bude vaše. Jak se s touto výzvou popere Aurora, hlavní hrdinka knihy, a jaké bude její přání?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2142
Neočlověk českého Philipa K. Dicka je výjimečný počin Recenze
Neočlověk českého Philipa K. Dicka je výjimečný počin
Zdeněk Páv: Neočlověk

7. listopadu 2014, Radim Červenka
Neočlověk. Jednomu vytane na mysli hrdina filmové trilogie Matrix, pro druhého může být tohle slovíčko odkazem na četného obyvatele české kotliny, pana Nováka. Pro Zdeňka Páva znamenal Neočlověk kombinaci obého.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1621
Komiksy připomínají, že život v komunismu nebyl lepší Recenze
Komiksy připomínají, že život v komunismu nebyl lepší
Marzi, Moje (nejen) blbé dvacáté století

14. září 2013, Ondřej Horák
Za komunismu bylo lépe. Tahle podivná mantra se šíří jako mor. Oblíbili si ji především lidé, kteří asi očekávali, že přechod z totalitního režimu v rozumnou společnost se dá zařídit sledováním televize z gauče. Paměť je krátká a opakování matka moudrosti. Jak vypadal život před pádem železné opony připomínají dva autobiografické komiksy: Marzi a Moje (nejen) blbé století ústeckého grafika a ilustrátora Zdeňka Urbana.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1965
Malou hrdinku Lucindy Hare čeká mnohem víc, než jen tanec s draky Recenze
Malou hrdinku Lucindy Hare čeká mnohem víc, než jen tanec s draky
Lucinda Hare: Ta, která tančí s draky (Kroniky dračího paláce 1)

5. května 2013, Ivana Scholzová
Lucinda Hare přichází se svou malou hrdinkou, která má zvláštní dar mluvit s draky. Co se ale stane, když se o této schopnosti dozví nepřítel v jejich řadách?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2837
Padesát odstínů šedi. Erotický román, který pobláznil generace Recenze
Padesát odstínů šedi. Erotický román, který pobláznil generace
E. L. James: Padesát odstínů šedi

27. února 2013, Michaela Křivánková
Cudné rumělce? Plaché pohledy, letmé úsměvy a láskyplné polibky na čelo? Ty byste v Padesáti odstínech šedi hledali marně. Prudérnější povahy zavřou oči. Tady se bude šukat.

Číst článek dál | Diskuze (81) | Přístupů: 8180
Blankytné hříchy Ukázky z knih
Blankytné hříchy
Anita Blakeová - lovkyně upírů 11

20. září 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Kdykoli nás navštívil nějaký člen rady upírů, umírali lidé. Někteří naši, někteří jejich. Ale Belle Morte sem nikdy nikoho neposlala, až teď svoji zástupkyni Musette. Čekali jsme ji asi tak za tři měsíce, kolem Díkůvzdání. Tak co sakra dělá ve městě měsíc a něco před Halloweenem? Pěkně se nám to tu zvrtlo…“ Jedenáctý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů právě vydává Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2097
Kouř a stíny Ukázky z knih
Kouř a stíny
Kouř 1

12. července 2012, Tanya Huffová
Až na neopětovanou lásku k fešáckému herci Lee Nicholasovi byl Tony víceméně spokojený… přinejmenším do chvíle, kdy to ve filmovém studiu začalo jít od desíti k pěti. Začalo to stíny – stíny, které se nacházely na místech, kam nepatřily, stíny, které jako by si žily vlastním životem. Tony se je snažil ignorovat, říkal si, že jsou jen výplodem jeho fantazie – dokud jednoho dne nenašel tělo Nikki Waughové. A nepocítil dotek stínu. První díl trilogie Kouř, která volně navazuje na sérii Krevní pouta, právě připravuje nakladatelství Brokilon. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2209
Narcis v řetězech Ukázky z knih
Narcis v řetězech
Anita Blakeová - lovkyně upírů 10

3. července 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Poslední věc na tomhle světě, kterou potřebuju, je další chlap, který by se mi pletl do života. Nevím, co mám dělat s těmi dvěma, které už mám. Skutečnost, že jeden z nich je upíří vládce města a druhý ulfrik, vlkodlačí král, je jen část toho problému. Už to napovídá, jak hlubokou jámu si pod sebou kopu…“ Narcis v řetězech, desátý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, právě vychází v Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 2762
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Noční lovci 1

18. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již dnes. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku jen na Fantasyi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2936
Na půl cesty do hrobu Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu
Noční lovci 1

16. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již tuto středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2845
Provinilé slasti Ukázky z knih
Provinilé slasti
Anita Blakeová - lovkyně upírů 1

29. března 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ V nakladatelství Epocha právě vychází reedice prvního dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů nazvaný Provinilé slasti. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2538
Neplést si Edwarda s Edwardem! (Anita Blake 9) Recenze
Neplést si Edwarda s Edwardem! (Anita Blake 9)
Obsidiánový motýl, Laurell K. Hamiltonová

11. ledna 2012, Renata Heitelová
Když se řekne Edward, fanouškům série o Anitě Blakeové se rozsvítí oči, protože vědí, že mohou očekávat svištění kulek, spoustu mrtvol a krve. Když Anita zvedne telefon a ozve se Edwardův hlas žádající splnění dluhu, drsná lovkyně upírů se může vsadit, že při jeho splácení si řádně zamaže ruce od krve, přežije-li vůbec.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3662
Flashback Recenze
Flashback
Dan Simmons

4. října 2011, Kamila Vozáková
Román Flashback Dana Simmonse je neobvyklým ohlédnutím za mnohými vědeckofantas­tickými, hororovými či detektivními příběhy. Není pohledem do minulosti v tom pravém slova smyslu, naopak se dívá do nepříliš libé budoucnosti. Každá generace se bojí budoucnosti, kterou přinese dopad jejích činů. A jakou budoucnost můžeme předpokládat z toho, co vidíme teď kolem sebe?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2708
Krevní pouta Profily
Krevní pouta
Tanya Huff

13. září 2011, Renata Heitelová
Kanadská autorka Tanya Huffová (*1957, Halifax, Nové Skotsko, Kanada) začala psát detektivní sérii Krevní pouta o soukromém očku Vicki Nelsonové na začátku 90. let, tedy v době, kdy žánrový mix, natož současná městská fantasy byla ještě v plenkách, a i dnes slavná matka žánru paranormal fantasy Laurell K. Hamiltonová měla problém, aby jí někdo vydal první knihu o Anitě Blakeové.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5402
Flashback Recenze
Flashback
Politicky nekorektní budoucnost Dana Simmonse

22. srpna 2011, Jiří Popiolek
V roce 2032 soupeří o vliv nad Spojenými státy muslimové, Japonci a hispánci. Izrael už neexistuje. Atentáty a vraždy jsou na denním pořádku. Typičtí Američané – bílí i černí – sní o úžasné minulosti pod vlivem psychotropní drogy, která jim umožňuje znovu prožívat v reálném čase konkrétní vzpomínky. Jedinou baštou demokracie na kontinentu zůstává izolovaný stát Texas. Myslí to Simmons vůbec vážně?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3408
Modrý měsíc Recenze
Modrý měsíc
Laurell K. Hamilton

23. července 2011, Michaela Křivánková
Anita sice randí s Jean-Claudem, ale to neznamená, že nemiluje i Richarda. Na bývalé snoubence se jen tak nezapomíná, což dokazuje i fakt, že když jí ve tři ráno zazvoní telefon, Popravčí neváhá, balí si kufry a pár bodyguardů a na bílém oři cválá svému Ulfricovi na pomoc až do dalekého Tennessee.

Číst článek dál | Diskuze (110) | Přístupů: 4209
Tři dny do nikdy Recenze
Tři dny do nikdy
Tim Powers

15. června 2011, Zdenka Štouračová
Každá kniha Tima Powerse skýtá jistotu, že se nejedná o tuctové čtení, při jehož konzumaci je záhodno vypnout mozek a nechat se unášet akcí. Tři dny do nikdy takovému předpokladu rozhodně vůbec neodporují, naopak použití mozku je při četbě více než žádoucí. Jak by taky ne, když vše se točí kolem Alberta Einsteina, geniálního teoretického fyzika a velmi nekonvenčního člověka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1896
Pán císařů Recenze
Pán císařů
Guy Gavriel Kay

1. května 2011, Zdenka Štouračová
Ten malý kousek historie, který se G. G. Kay rozhodl vylíčit ve svých Sarantských kronikách, zahájených Plavbou do Sarantia, se uzavírá Pánem císařů. Přestože se jedná o závěrečný díl, autor neváhá do děje uvést další postavy či ty, které se Plavbou do Sarantia jen mihly, přivést do centra událostí. Jestliže se totiž zdálo, že v první části Sarantských kronik jsou vylíčeny události hýbající mapou zdejšího světa a mající nedozírný vliv na dějiny, pak Pán císařů rozhodně nepopisuje období klidu a stability.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2138
Nejtemnější cesta Recenze
Nejtemnější cesta
Guy Gavriel Kay

15. dubna 2011, Zdenka Štouračová
Většina knih tohoto autora jsou příběhy z alternativní historie, obohacené různou dávkou fantastických motivů. Jsou to také většinou uzavřené příběhy, z nichž některé se sice odehrávají ve stejném světě, ale rozhodně se nejedná o mnohodílné ságy. Výjimkou je trilogie Fionavarská tapiserie, tvořená díly s názvy Letní strom, Potulný oheň a Nejtemnější cesta.

Číst článek dál | Diskuze (107) | Přístupů: 3032
Kushielova vyvolená Recenze
Kushielova vyvolená
Jacqueline Careyová

3. dubna 2011, Zdenka Štouračová
Další část životní cesty neobyčejné osobnosti, nyní hraběnky Ph?dre nó Delauney de Montréve, je vylíčená v druhém díle trilogie. ač rozsahem odpovídající části první, zahrnuje mnohem kratší časový úsek. Přesto se nedá říct, že by se jednalo o kaši nastavenou k nepřečkání. Autorka to své hrdince totiž rozhodně neusnadňuje.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 2644
Nominace na Ceny Akademie SFFH za rok 2010 Informace
Nominace na Ceny Akademie SFFH za rok 2010


21. března 2011, Martin Šust
Již od roku 1995 se Akademie SFFH jako nezávislé sdružení odborníků na fantastický žánr věnuje zkoumání a především hodnocení fantastických děl vydaných na českém a slovenském trhu. Předávání Cen Akademie SFFH proběhne 14. května 2011, od 15.00 do 16.20 na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3175
Kořist Recenze
Kořist
Michael Crichton

18. února 2011, Zdenka Štouračová
Vydat román Michaela Crichtona je pro nakladatele téměř jistou trefou do černého. Je to autor, který skýtá jistotu, že ví, o čem píše. Navíc to dokáže podat tak, aby složitý problém pochopil i ten, kdo v daném oboru není zrovna přeborníkem. To, že se při četbě rozhodně nenudíte, to je v případě tohoto autora tak nějak samozřejmostí. Navíc, i když jeho knihy mají jednoznačně blízko k SF literatuře, je to autor natolik proslulý, že se nad nimi neošklíbají ani její nejzapřisáhlejší odpůrci.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2313
 Trix Solier Recenze
Trix Solier
Sergej Lukjaněnko

27. ledna 2011, Zdenka Štouračová
Sergej Lukjaněnko si vydobyl takovou pověst, že vydání každé další jeho knihy je předem zaručenou jistotou. Série Hlídek stejně jako dvojice Nanečisto/Načisto nebo Lukjaněnkovy vesmírné vize si u nás našly tolik nadšených obdivovatelů, že jistě ani Trix Solier se nestane komerčním propadákem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3019
(Ne)Šťastné konce Recenze
(Ne)Šťastné konce
Jim C. Hines

5. ledna 2011, Zdenka Štouračová
A pak byla svatba, a jestli neumřeli, žili šťastně až do smrti. Tak takto končí většina pohádek. Jenže – opravdu tomu tak bylo? Jak si vypravěči mohou být jisti, že svatba znamenala konec všech problémů a po ní už následoval jen pokojný život? Ze života normálních smrtelníků přece víme, že svatba sice mnohé problémy vyřeší, ale zase jiné přinese.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2393
Napořád Recenze
Napořád
Alyson Noëlová

11. prosince 2010, Zdenka Štouračová
Už z obálky je zřejmé, že Napořád je začátkem další ságy, jejíž hrdinové se poněkud vymykají běžným normám lidské společnosti. Ne, nejedná se o další dojemný příběh o těžkém životě upírů, (aspoň že tak), autorka si vybrala jiné tvory, kteří to nemají v našem materialistickém světě právě lehké.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2270
Smělý
Recenze
Smělý
Jack Campbell

13. listopadu 2010, Zdenka Štouračová
Jestliže v prvním dílu cyklu Ztracená flotila, se Jack Geary projevil jako Neochvějný, pak v tomto dílu je, opět v souladu s jeho názvem, opravdu Smělý. Ale před sebou má mnoho úkolů, které jeho schopnosti prověří na maximální možnou míru.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3428
Conan a svatyně démonů Recenze
Conan a svatyně démonů
Juraj Červenák

25. září 2010, Zdenka Štouračová
Pokud se někomu zdá, že Conanův příběh s tímto jménem již někdy viděl, není to jen náhodná shoda názvu. Ano, tento úsek Cimmeřanova života jsme měli již možnost poznat, a to vlastně hned dvakrát. I když… předchozí dvě vydání se od tohoto liší. To první nejen názvem a jménem autora, ale také po obsahové stránce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2842
Plavba do Sarantia Recenze
Plavba do Sarantia
Gay Gavriel Kay

17. září 2010, Zdenka Štouračová
V knihách Gaye Gavriela Kaye hraje společenské prostředí, v němž se odehrávají, nemalou a často přímo klíčovou roli. Nevím, jestli tak činí záměrně nebo je to jen náhoda, ale pro většinu svých románů si vybral společnosti, které jsou již za zenitem své slávy a spějí k nevyhnutelnému úpadku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2790
Zápalné oběti Recenze
Zápalné oběti
Laurell K. Hamilton

29. srpna 2010, Zdenka Štouračová
Ve světě, kde kožoměnci, upíři a jiní nemrtví mají všechna občanská práva, není nejjednodušší vyhýbat se potížím. A je jedno, jestli ty potíže vznikly proto, že nejste obyčejný člověk nebo právě kvůli tomu, že obyčejný člověk jste. A Anita Blakeová, která je i není obyčejná, má asi na potíže funkční magnet. Jak jinak by se mohlo stát, že většina jejích dobře míněných a (většinou) zcela legálních střetů se světem nemrtvých vyvolává nikoli uklidnění, ale naopak potíže nové.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3198