Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Na vrcholu (Sukuba 2), Richelle Mead

Mead Richelle: Sukuba 02 - Na vrcholu

Georgina Kincaidová vyměnila svůj život a duši za nesmrtelnost, a plní teď povolání sukuby v Seattlu. Vždy se bránila jakémukoli milostnému sblížení se smrtelníky (kromě „pracovních“ vztahů), protože by jim mohla vysát jejich životní sílu a zkrátit jim tak život. Jenže pak se objevil spisovatel Seth.

Georgina se Sethem chodí, ale nemůže mu dát ani hloupý polibek, aniž by mu ublížila, a proto se jejich vztah odehrává bez jakéhokoli fyzického kontaktu. Seth ví o Georginině sukubí podstatě, ale oba je ničí vědomí, že má Georgina pravidelně sex s cizími muži, a se Sethem ho mít nemůže.

Aby toho nebylo málo, do Seattlu je převelen Georginin starý známý, inkubus Bastien, se kterým má dlouhou společnou minulost. Bastien má za úkol svést a potopit Danu Daileyovou, konzervativní moderátorku talk show, a očekává, že mu Georgina pomůže. Jako za starých časů…

Mead Richelle: Sukuba 01 - Trápení

Série o Sukubě Georgině Kincaidové na Fantasyi:

Je možné, že někdo ze čtenářů – stejně jako já – ani po druhém díle zcela nepochopil, jak to vlastně autorka myslí s tím vysáváním životní energie. Chvílemi to popisuje takovým způsobem, že mám pocit, jako by po jediném polibku od sukuby mohl člověk zemřít. Pak ale v knize narazím na Georginin lov, kdy má sex s nějakým mužem a dotyčný přežije, jen je náhle unavený. Názory na to, jak to vlastně je, se různí, což krásně dokazuje, že když člověk nechápe, nastartuje fantazii a nějak si to přetvoří.

Oproti prvnímu dílu je v této knize jasně patrná absence téměř jakékoli akce. Hlavní myšlenka se točí hlavně kolem vztahu – nevztahu Georginy se Sethem a jakákoli další zápletka je tam spíše jen tak mimochodem, aby se neřeklo. Co se týče Setha, ve druhém díle zřejmě prochází jakousi nepatrnou proměnou. Není nijak výrazná, ale ty z nás, kteří si nesmělého spisovatele oblíbili, určitě upoutá. Sethova povaha je totiž popisována trochu zmateně, až někdy člověk neví, jestli Seth trpí poruchou osobnosti, nebo se nám autorka snaží přiblížit těžkou situaci jeho soužití se sukubou.

Meadová Richelle: Vampýrská akademie 1 - Vampýrská akademie

Série Vampýrská akademie na Fantasyi:

Georgina na druhé straně nezklamala, stále je to sarkastická postava s charakteristickým humorem a drzými průpovídkami. Vzhledem ke skutečnosti, že nám příběh vypráví ona sama, nejsme ochuzeni ani o její myšlenky a během se čtení se může snadno stát, že se čtenář alespoň usměje pod vousy.

Richelle Mead v pěti bodech:

 1. Narodila se v roce 1976 v Michiganu.
 2. Má tři různé diplomy.
 3. Než se stala spisovatelkou na plný úvazek, byla učitelkou v Seattlu
 4. Je známá hlavně díky sériím Vampýrská Akademie, Georgina Kincaid (Sukuba) a Dark Swan.
 5. V součastné době žije v Seattlu a v srpnu 2011 se jí narodil první syn.

Richelle Mead píše Na vrcholu svým typickým chytlavým stylem, díky němuž ji člověk rychle přečte i navzdory nedostatku akce. Kniha neurazí nikoho, kdo má rád Richelle Mead, paranormální postavy a není přehnaně náročný.

 • Mead, Richelle: Na vrcholu (Sukuba 2)
 • Domino, 2011
 • překlad: Katrin Chýlová
 • obálka: Gene Molica
 • 288 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
Andrews Ilona: Kate Daniels 02- Magie spaluje
Harrison Kim: Rachel Morgan - Mrtvá čarodějka přichází

Redakce Fantasye doporučuje podobné série:

 1. Ilona Andrews (série Kate Daniels)
 1. Kim Harrison (série Rachel Morgan)
3. dubna 2012, Veronika Stránská

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Sukuba 02 - Na vrcholu

Sukuba 02 - Na vrcholu
249 Kč 224 Kč

Sukuba komplet 1-6

Sukuba komplet 1-6
1494 Kč 1345 Kč