Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Manžel Recenze
Manžel
Dean R. Koontz

23. května 2008, Robin Červeňák
Dean Koontz patří bezesporu k nejúspěšnějším americkým autorům. Každý jeho román okamžitě šplhá na přední místa žebříčku bestsellerů, napsal přes padesát knih a za více než třicet let psaní dosáhly jeho literární kvality nezpochybnitelného mistrovství. Manžel je zatím poslední jeho kniha, která u nás vyšla, a hned prozradím, že se jedná o nervy drásající thriller jako řemen.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2838
Doušek věčnosti Recenze
Doušek věčnosti
Petra Neomillnerová

22. května 2008, Robin Červeňák
Sotva jsme se stačili seznámit se sérií o Tině Salo, je na světě již druhé pokračování. První díl, Sladká jak krev, byl detektivní příběh zasazený do současné Prahy plné upírů a dlaků se ženskou hrdinkou v hlavní roli. Seznámili jsme se v něm s postavami a nasávali kouzlo jen mírně fiktivního světa.

Číst článek dál | Diskuze (6) | Přístupů: 4854
Rebel Recenze
Rebel
Barb, J. C. Hendee

7. května 2008, Robin Červeňák
Po roce nám nakladatelství Fantom Print přináší další díl populární ságy Vznešení mrtví s názvem Rebel. O tom, jak je u nás sága oblíbená, svědčí krom zástupu fanoušků Magiery, Leesila a Chapa také již prakticky nesehnatelný první díl. Rebel je páté pokračování, a jak anotace napovídá, s hlavními hrdiny konečně dojdeme do tajemných elfských teritorií.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 4757
Ritus Recenze
Ritus
Markus Heitz

23. dubna 2008, Robin Červeňák
Markus Heitz je v současné době jeden z nejpopulárnějších představitelů německé fantastiky. Čeští čtenáři se s jeho tvorbou mohli seznámit u zatím tří dílů Trpaslíků. Ti v Německu zaznamenali nemalý úspěch, vždyť třetí díl týdny okupoval přední příčky prodejnosti v rámci všech beletristických knih. Nakladatelství Fantom Print nám na začátku letošního roku přineslo další Heitzovu knihu, a to vlkodlaky nasáklý thriller Ritus.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7658
Fantasya doporučuje 4 Fantasya doporučuje (staré)
Fantasya doporučuje 4
komiks, leden - březen 2008

8. dubna 2008, Robin Červeňák
První čtvrtletí je za námi a na komiksové scéně se stačilo urodit několik zajímavých děl. A protože nechceme v naší rubrice opomíjet ani tuto nedílnou součást fantastiky, nabízíme vám nabídku toho nejlepšího i z komiksů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3047
Harry Potter a relikvie smrti Recenze
Harry Potter a relikvie smrti
Joanne K. Rowlingová

18. března 2008, Robin Červeňák
Na poslední knihu J. K Rowlingové se čekalo poměrně dlouho. Již dříve se avizovalo, že by Harry Potter a relikvie smrti měl být díl úplně poslední (i když, kdo ví…) a s blížícím se datem vydání se stupňovala i celosvětová potterovská mánie. Na internetu bylo k nalezení několik „zaručeně pravdivých“ teorií, a po vyjití originálu dokonce i pár fanouškovských překladů do češtiny.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7059
Lživá zrcadla Recenze
Lživá zrcadla
Sergej Lukjaněnko

7. března 2008, Robin Červeňák
Na román Lživá zrcadla jsem se velmi těšil, a tak se recenze na tuto knihu stala zároveň velmi příjemnou povinností. S Jirkou Popiolkem, který již něco málo prozradil v rubrice Fantasya doporučuje, když Lživá zrcadla označil za svou knihu měsíce, jsme si velmi oblíbili komplexní kyberpunkový svět Hlubiny. Já se k tomuto hodnocení jen přidávám a Lživá zrcadla jsou rovněž mým číslem jedna v minulém měsíci.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4252
Mrtvý nebo živý Recenze
Mrtvý nebo živý
Mark Millar, J. G. Jones

19. února 2008, Robin Červeňák
Co se stane, když se spojí Mark Millar (Superman: Red Son, Ultimates, Civil War) a kreslíř a perfekcionista J. G. Jones? Odpověď je snadná. Precizní kresba a nezapomenutelné dialogy.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4211
Pavučina Recenze
Pavučina
John Wyndham

1. února 2008, Robin Červeňák
Útlounký román Johna Wyndhama Pavučina, který jako poslední z jeho děl vyšel na autorovo přání až deset let po jeho smrti, vydalo v minulém roce nakladatelství Fuego (někteří si ještě možná vzpomínají na první české vydání v roce 1996 v Mustangu). Děj knihy čtenáře přenese na opuštěný ostrov uprostřed Tichého oceánu. Skupina lidí se zde pod záštitou bohatého lorda snaží vybudovat dokonalou civilizaci.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3737
Conan, vrah králů Recenze
Conan, vrah králů
Jaroslav Mostecký

22. ledna 2008, Robin Červeňák
Jaroslava Mosteckého snad není třeba představovat. Je autorem, organizátorem a v neposlední řadě významnou osobností českého fandomu. Na kontě má přes deset knih a řadu úspěšných povídek. Je to autor schopný psát vikingskou fantasy, sci-fi i horor, podíval se do světa Marka Stonea a Conana a právě jeho kniha Conan, vrah králů vyšla v druhém vydání v edici Pevnost na konci minulého roku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6592
Tudy přijde něco zlého Recenze
Tudy přijde něco zlého
Ray Bradbury

11. ledna 2008, Robin Červeňák
Říjen, podzimní čas. Čas Halloweenu. Jim a Will, dva třináctiletí chlapci, jsou sousedy a nejlepšími kamarády od nejútlejšího dětství. Jsou to normální dospívající kluci, jejichž životy má brzy změnit velká událost. Do jejich města přijde zlo.

Číst článek dál | Diskuze (9) | Přístupů: 4264
PC hit loňského roku Hellgate London v knižní podobě Krátké zprávy
PC hit loňského roku Hellgate London v knižní podobě


8. ledna 2008, Robin Červeňák
Nakladatelství FANTOM Print chystá pro milovníky akčního RPG Hellgate London opravdovou lahůdku. V prvním čtvrtletí letošního roku vydá první díl z připravované trilogie ze světa Hellgate. V orginále má podtitul Exodus a přenese nás do roku 2038, kde je Londýn doslova peklem na zemi. Démonům se podařilo otevřít bránu mezi našimi světy a začinají se nepříjemně rozlézat. Armáda selhala a jedinou naději lidstva jsou starodávní Templáři. Hellgate London je umně skloubený mix sci-fi, fantasy a hororu. Autorem knihy je Mel Odom, jenž je rovněž autorem knih ze světů Might and Magic nebo Buffy the Vampire Slayer a český čtenář se s ním mohl setkat například v jedné z knih ze světa Diabla, Černá cesta.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3455
Bludiště odrazů Recenze
Bludiště odrazů
Sergej Lukjaněnko

2. ledna 2008, Robin Červeňák
Ruský spisovatel Sergej Lukjaněnko je v Čechách známý především jako autor úspěšného cyklu knih o Hlídkách. Nemalou měrou se na raketovém startu Lukjaněnka u nás podílelo také filmové zpracování jeho Noční hlídky, které zaznamenalo nejen v Rusku obrovský úspěch (v návštěvnosti předčilo i Pána prstenů). Čtenáři by ovšem neměla uniknout ani ostatní Lukjaněnkova díla. Nakladatelství Triton a Argo nám přinášejí další v Rusku opěvovaný kousek, a to Labirint otraženij čili Bludiště odrazů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6430
Carrie Recenze
Carrie
Stephen King

21. prosince 2007, Robin Červeňák
Stephena Kinga snad ani není třeba blíže představovat. Americký spisovatel hororu je jedním z nejúspěšnějších a nejprodávanějších autorů současnosti, mnohá jeho díla byla zfilmována a dnes má na kontě více než 30 románů. Carrie je Kingova románová prvotina, která jej prakticky vynesla na hororové nebe.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5936