Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Hra, konající se na Velitelské škole, není jen hrou, jak to dětem vtloukají do hlavy Recenze
Hra, konající se na Velitelské škole, není jen hrou, jak to dětem vtloukají do hlavy
Orson Scott Card: Enderova hra (Enderova sága 01)

23. února 2019, Jakub Gergela
Co se stane, když se svět potýká s invazí mimozemšťanů bez jediného schopného velitele Mezinárodní galaktické flotily? Tedy, jeden velitel tu při první a druhé invazi byl, nicméně nyní je starý a téměř neschopný, avšak má zkušenosti, které se rozhodne předat dále. A oním vyvoleným není nikdo jiný než Ender „Andrew“ Wiggin. Povede se jeho výcvik? Zajistí mír pro Zemi? Vyhraje třetí invazi? Anebo selže jako jedinci před ním?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2020
Legenda o Medžajích znovu ožívá v románovém vydání Recenze
Legenda o Medžajích znovu ožívá v románovém vydání
Oliver Bowden: Assassin´s Creed Origins 01 - Pouštní přísaha

31. ledna 2019, Jakub Gergela
Ve starém Egyptě se pohyboval a nacházel řád, který si říkal Medžajové a tito lidé měli za úkol chránit prastaré hrobky a chrámy, ovšem měl i tajné poslání, a to ochraňovat staré zvyky a tradice a předávat je dalším generacím a dělat jim osvětu. Ovšem co se stane, když je řád na pokraji vymření a zástupci nových pořádků žádají jeho úplné vyhlazení v obavách o svou moc napříč politickým spektrem?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2023
Superhrdinky čeká zkouškové období, ale objeví se nový padouch Recenze
Superhrdinky čeká zkouškové období, ale objeví se nový padouch
Shea Fontanová: DC Superhrdinky 01 – Zkouškové peklo

3. ledna 2019, Jakub Gergela
Znáte je všichni! Wonder Woman, Supergirl, Batgirl, Bumblebee, Poison Ivy, Katana a Harley Quinn. Ti všichni na vás čekají v novém komiksu od nakladatelství Crew, DC Superhrdinky – Zkouškové peklo. Co je čeká a nemine? Zvládnou zkouškové období? A nevykašlou se na učení, když se objeví nový padouch?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2233
21 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2018 Fantasya doporučuje
21 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2018


21. prosince 2018, redakce
Opět tady máme čas Vánoc. Což je jasným důkazem toho, že čas je relativní. Připadá mi to jako včera, když se člověk pouštěl do první várky cukroví, zapaloval poslední svíčku na adventním věnci, válčil se zabalováním dárků, které sháněl ještě den předtím v narvaném obchodním domě nebo sledoval, jak mu domácí mazlíčci už po páté shazují ozdobený stromeček. Kromě výše uvedených vánočních tradic máme však pro čtenáře Fantasye ještě jednu příjemnou zvyklost, a to již pravidelné rekapitulující články z literárního světa z uplynulého roku. I letos pro Vás naše redakce nachystala tipy na dárky k Vánocům v podobě toho nejlepšího, co vyšlo v roce 2018. Vybírat můžete přesně z 21 kusů. Přejeme příjemné počtení a šťastnou ruku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4308
Záhadné hodiny, čarodějové a mezi tím vším stojí malý kluk Recenze
Záhadné hodiny, čarodějové a mezi tím vším stojí malý kluk
John Bellairs: Čarodějovy hodiny

20. prosince 2018, Jakub Gergela
Každý si jistě alespoň jednou v životě přál, aby uměl kouzlit. Přál si to i jeden malý kluk z amerického venkova a jeho sen se mu splnil. Aby také ne, když máte za strýčka čaroděje, který se prohlašuje spíše za salonního kouzelníka, nicméně je mnohem mocnější, než se na první pohled zdá. Vše umocní ještě zjištění, že kouzelnicí je i zdejší sousedka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1951
Zakázané ovoce chutná nejlépe aneb tajemství Opskurna ožívají Recenze
Zakázané ovoce chutná nejlépe aneb tajemství Opskurna ožívají
Andrew Caldecott: Opskurno

30. listopadu 2018, Jakub Gergela
Co se stane, když zakázaná tajemství nezávislého města začne odhalovat člověk z vnějšího světa? Ponoří se do vzpomínek tak dávných, až z toho běhá mráz po zádech. Co odhalí, na co přijde a jak se rozhodne s nabytými znalostmi naložit?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2206
Krátké zprávy
Krev teče vždycky červená – křest knihy Haniny Veselé ve Fantasyi


12. listopadu 2018, Jakub Gergela
Dovolujeme si Vás pozvat na křest samostatného románu Haniny Veselé Krev teče vždycky červená. Kdy a kde? Ve čtvrtek 22. 11. 2018 od 18 hodin v knihkupectví Fantasya, které se nachází v ulici Šafaříkova 11/370 Praha – Vinohrady. Během křtu proběhne i autogramiáda. Kmotrem knihy pak nebude nikdo menší než bestiální šéfredaktor sci-fi/fantasy časopisu Pevnost Martin Fajkus. Po křtu a autogramiádě knihy se autorka od 19:00 h. přesune do restaurace Hlučná samota, kde bude možnost si s ní popovídat a možná ji i trochu vyzpovídat. Neváhejte a dorazte. Nakladatelství Mytago a knihkupectví Fantasya Vás srdečně zvou!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5463
Krátké zprávy
Finský spisovatel Jussi Valtonen navštíví Českou a Slovenskou republiku.


30. října 2018, Jakub Gergela
Koncem října a počátkem listopadu navštíví Českou a Slovenskou republiku významný finský spisovatel Jussi Valtonen, a to v rámci festivalu Dny Severu 2018. Valtonen se proslavil románem Oni nevědí, za který získal literární cenu Finlandia; titul se přeložil do devíti jazyků a ve Finsku se prodalo na sto deset tisíc výtisků. S autorem se setkáte na těchto místech: 29. 10. 2018 v 18:00 v Bratislavě v knihkupectví Martinus (Obchodná); dále pak 30. 10. 2018 v Brně na autogramiádě v Knihy Dobrovský (Joštova) od 17:00 a na besedě MKZ od 18:00; následně v Praze 1. 11. 2018 v Paláci knih Neoluxor (Václavské náměstí) od 17:00 a ještě téhož dne na besedě v DOXu od 19:00; na besedě se bude možné setkat i s výtvarnicí Markétou Baňkovou, a to ve vzducholodi Gulliver. Diskutovat se bude o velmi zajímavých tématech, tak neváhejte dorazit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5500
J. R. Ward si uvědomuje, že hněv dobra nelze podceňovat Recenze
J. R. Ward si uvědomuje, že hněv dobra nelze podceňovat
J. R. Ward: Hněv (Padlí andělé 4)

27. srpna 2013, Jakub Gergela
Sedm smrtelných hříchů. Zuřící boj mezi dobrem a zlem. Nekonečně úmorný čas obezřetnosti, lstivosti, intrik, ale i laskavosti, vlídnosti a pokání. Jim Heron se nepřímo vrací, aby ve jménu spravedlnosti svedl Matyášovu zkaženou duši na cestu světla. Série Padlých andělů pokračuje čtvrtým dílem s podtitulem HNĚV!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2871
Agenta Johna Francise Kováře v šumavských hvozdech čeká jediný úkol: Přežít Recenze
Agenta Johna Francise Kováře v šumavských hvozdech čeká jediný úkol: Přežít
Zbyněk Kučera Holub: Přežít (JFK 30)

20. srpna 2013, Jakub Gergela
Nový svět s novými pravidly. Noví lidé a nové dobrodružství, které pro Johna Francise Kováře znamená další problémy, zapeklité hádanky z paralelních dimenzí jeho skutečné domoviny i nová přátelství a ponaučení. V drsných hvozdech šumavských lesů musí dokázat, co nikdo před ním – přežít a naleznout portál do reality, jež mu snad už konečně bude schopna zodpovědět otázky otravující jeho zmatenou mysl.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3547
Krátké zprávy
Brno se dočká prvního CONCE


7. srpna 2013, Jakub Gergela
Na dálném východě, ve městě zvaném Brno, koná se od 15. do 18. srpna 2013 první ze série vícedenních conů fantastiky s názvem CONEC. Pro všechny fandy fantastiky se ve výše uvedených dnech otevírají prostory základní školy v Botanické ulici. Programové linie slibují klasickou fantasy, sci-fi, seriály, Orientcon, Manifest fantastiky, deskové hry, LARPY anebo šermířské souboje a další podobné bonusy. Při registrace předem se vstupné na čtyřdenní akci pohybuje kolem 350 Kč, vstupenka na místě okolo 400 Kč. K tomu je účastníkovi přislíbena možnost výběru kombinace dnů, během nichž se CONCE chce zúčastnit. Více informací na webových stránkách conu con-ec.cz anebo na facebooku.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 5121
Příběhy zaklínače Geralta z Rivie vycházejí v audioverzi Krátké zprávy
Příběhy zaklínače Geralta z Rivie vycházejí v audioverzi


31. července 2013, Jakub Gergela
Již toto léto a podzim se Audiotéka.cz chystá mezi fanoušky fantasy vypustit namluvené povídky a dobrodružství o obávaném lovci příšer a zaklínači, Geraltovi z Rivie. Od 21. července jsou první dvě audioknihy volně a zdarma k dostání do mobilního zařízení Samsung Galaxy S4, oficiální uvedení na otevřený trh je plánováno na 21. srpna 2013. Jednatelé společnosti Audiotéka.cz slibují, že se namluvené příběhy z 99 procent obejdou bez znatelných úprav, přičemž se škrty týkají pouze pasáží, s nimiž nelze znělým jazykem manipulovat. V zaklínačových dobrodružstvích se v roli vypravěče představí charismatický hlas Jiřího Plachého a slavného Bílého vlka zastoupí Jiří Dvořák. Více informací na stránce Samsung aplikace.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7166
Krátké zprávy
Advík 2013 vstává z popela zapomnění


24. července 2013, Jakub Gergela
Fanouškům fantastiky známá Modrá škola v Praze bude 8. – 11. srpna hostit další con. Kritikou uznávané setkání fanoušků anime, mangy, komiksu a videoher přebírají noví organizátoři, mladá krev plná nápadů, informovaná o tužbách a potřebách českého fandomu. Staré sekce se mají dočkat mnoha rozšíření, byť se s přídavkem nových. S žánrem fantasy a sci-fi se prozatím nepočítá. Program organizátoři nacpali mnoha lákadly jako je Cosplay divadlo, 100 000 Kč vložených do turnaje v League of Legends a Starcraftu 2, Manga knihovnička doplňující Maid Café a čajovnu, tematické přednášky, japonská kultura, workshopy, soutěže o ceny anebo karetní a deskové hry. Vstupné na čtyřdenní akci se pohybuje okolo 350 Kč. Více informací najdete na advik.cz a facebooku www.facebook.com/advik.cz.

Číst článek dál | Diskuze (127) | Přístupů: 5595
Krátké zprávy
Komiks Darebák v metalickém hávu pod záštitou nakladatelství Comics Centrum


27. června 2013, Jakub Gergela
Speciální české vydání komiksu Darebák (Bad Boy) vychází ve čtvrtek 27. 6. 2013 přesně o poledni. Nakladatelství Comics Centrum se na popud velkého zájmu fanoušků rozhodlo připravit jednu stovku číslovaných výtisků v metalickém obalu, vycházejícího z návrhu slavného Franka Millera, a v unikátní zvětšené verzi. Na každého, kdo si limitovanou edici na stránkách nakladatelství koupí, má jako bonus číhat i černé tričko s tematickým potiskem komiksu. Prodej klasického formátu díla začíná 9. července. Speciální edice Darebáka slibuje obšírný sortiment ojedinělých materiálů jako je mimo jiné i ručně vyrobené pouzdro s metalickým potahem a slepotiskem, barevný plakát A3 se slepotiskovou pečetí, námětová knižní záložka a certifikát pravosti limitované edice na ručním papíře. Předpokládaná cena kompletu se pohybuje na hranici dvou tisíc korun českých.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3803
Temnota a nadpřirozeno ovládají paranormální romanci Údolí stínů od C. C. Hunter Fantasya doporučuje
Temnota a nadpřirozeno ovládají paranormální romanci Údolí stínů od C. C. Hunter
C. C. Hunter: série Údolí stínů

24. června 2013, Jakub Gergela
Z jakého důvodu neposílat problémovou mládež do speciálního nápravného tábora? Třeba proto, že ne každé nápravné středisko je takové, jaké se na první pohled zdá. Co se stane, když se nebohý teenager ocitne v kempu, kde jeho vrstevníci oplývají zvláštními schopnostmi? Například může vzniknout další ze série paranormálních romancí.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 6969
Předplatné mangy v nakladatelství CREW Krátké zprávy
Předplatné mangy v nakladatelství CREW


23. června 2013, Jakub Gergela
Nakladatelství Crew pro všechny milovníky mangy připravilo zajímavý projekt. Při předplatném děl Naruta, Bleache, Death Note nebo Gantz může čtenář získat až 30% slevu na jmenované tituly. Nakladatelství tímto tahem hodlá jednak potěšit stálé zákazníky, jednak posílit pozici na českém trhu fantastiky a také se pokouší ulovit nové odběratele vydávaných tiskovin.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4329
Krátké zprávy
Cenu Fabula Rasa získaly komiksy Blacksad a Štěky Broka Špindíry


15. června 2013, Jakub Gergela
Na osmém ročníku srazu komiksových fanoušků Crwecon 2013 zaznamenalo nakladatelství CREW nebývalý úspěch ve vyhodnocování cen Fabula Rasa, kdy jmenované nakladatelství přebralo cenu hned dvojnásobnou. V žánru zahraničního komiksu zvítězil Blacksad, a to nejen v kategorii scénář, ale i v ceně za nejlepší kresbu, přičemž v závěru byl ohodnocen titulem kniha roku. Na poli českých komiksů se vládnoucího žezla ujal Petr Kopl se svým počinem Štěky Broka Špindíry, který by se mohl přít kupříkladu i s legendárním Garfieldem. Autorova práce byla odměněna cenou za kresbu i scénář a byla vyhlášena nejlepším českým komiksem. Za cenou Fabula Rasa stojí největší česká komiksová databáze Comicsdb, která sdružuje sběratele a fanoušky a dává jim možnost hodnotit tituly, psát své názory a doporučovat (či odrazovat) čtenáře od nových komiksů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3615
Konec XB-1 se odkládá, český boj o šíření fantastiky zuří dál Krátké zprávy
Konec XB-1 se odkládá, český boj o šíření fantastiky zuří dál


14. června 2013, Jakub Gergela
Redakce časopisu XB-1 před časem oznámila ukončení své dlouholeté činnosti. Dne 12. 6. 2013 se na oficiálních stránkách časopisu objevila zpráva, že se udatným bojovníkům, redaktorům i čtenářům, podařilo udržet chod oblíbeného průvodce fantastikou nad hladinou vod zapomnění. Nicméně boj si vyžádal hned několik obětí. Jednou z vydavatelových podmínek bylo například navýšení ceny časopisu na 95 Kč. Předplatné však současně zůstalo netknuté. Redakce XB-1 žádá věrné čtenáře o pomoc ve válce, v níž se rozhoduje o samotnou existenci magazínu. Celou kauzu je možné sledovat nejen na oficiálních stránkách, ale i na sociálních sítích Facebooku či Twitteru.

Číst článek dál | Diskuze (16) | Přístupů: 4508
J. R. Ward řeší sedm smrtelných hříchů Padlých andělů Profily
J. R. Ward řeší sedm smrtelných hříchů Padlých andělů
J. R. Ward: Padlí andělé

2. června 2013, Jakub Gergela
Sedm smrtelných hříchů je ústředním motivem nové romantické série americké matadorky J. R. Ward. V každém románu se zabývá jedním z nich. Každý je detailně popsán, charakterizován a vsazen do světa, kde se odehrává odvěký boj dobra a zla. Pomyslná šachovnice je ale až příliš nebezpečné místo, neboť se na ní hráči střídají častěji, než mají možnost se v drsném turnaji aklimatizovat.

Číst článek dál | Diskuze (157) | Přístupů: 9319
Krátké zprávy
Crwecon se vrací 8. června!


1. června 2013, Jakub Gergela
Letošní, již osmý ročník tradiční sleziny fanoušků komiksu a všeho, co k němu patří, se koná 8. června 2013, od 9:00 do 18:00 v klubu Cross, opodál stanice metra Nádraží Holešovice. Vstupné zdarma. Na návštěvníky čeká bohatý program v podobě přednášek, křtů aktuálních novinek, besed, projekcí filmů a seriálů, komiksových burz, mangy a anime, včetně vyhlášení výsledků o cenu Fabula Rasa. Účast na akci přislíbili i někteří tvůrci oblíbených komiksů, kteří jistě zodpovědí otázky svých obdivovatelů a věnují jim i své autogramy. K tomu dojde i na křest nové verze magazínu CREW. Více informací na crwecon.cz, eventuálně na facebookových stránkách CRWE.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3506
Krátké zprávy
Festival fantazie 2013: Chotěboř opět pořádá největší festival popkultury v ČR


29. května 2013, Jakub Gergela
Desetidenní manifest fantastiky a všeho, co je s ní spojené: literatury, filmu, videoher, přednášek, besed se zajímavými hosty (i zahraničními), společenské hry, taneční soutěže a mnoho dalšího. Chotěboř před začátkem letních prázdnin otevírá snové brány fanoušků fantastiky a nabízí dovolenou nejen pro jednotlivce, ale i páry a celé rodiny. Letos bude Festival fantazie probíhat od pátku 28. 6. do neděle 7. 7. Již pozítří, 31. května končí možnost získat vstupné se slevou. Více informací najdete po rozkliknutí této zprávy nebo na stránkách festivalfanta­zie.cz.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4609
Krátké zprávy
Detektivové na Smíchově. Knihovna pořádá další malý con


23. dubna 2013, Jakub Gergela
Smíchovská knihovna, náměstí 14. října, 15, Praha 5, pořádá v pátek 26. dubna 2013 další z tradičních malých conů, tentokrát však v netradičním pojetí detektivního žánru, často úzce spjatého s fantastikou či science fiction. Začátek akce je určen na třetí hodinu odpolední a vstup na con je zdarma. Na návštěvníky se těší se hlavní hosté akce Tomáš Němec, Antonín Kudláč, Štěpán Kopřiva, Jiří W. Procházka, Julie Nováková, Daniela Mičanová, Lucie Lukačovičová a možná i velký detektivní génius Sherlock. Akce je určena především pro dospělé a studující mládež. Předpokládaná doba trvání Detektivconu je do 19 hodin. Program naleznete po rozkliknutí celého článku a informace o conu se nachází i na stránkách Městské knihovny v Praze.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3962
Krátké zprávy
Tanec s carevnou v podání Petry Neomillnerové a DJ Lukasse


22. dubna 2013, Jakub Gergela
Ve středu 24. dubna 2013, proběhne od 17:00 v pražském knihkupectví Krakatit autogramiáda nejnovějšího svazku hexalogie veleúspěšné a velmi charakterní české spisovatelky Petry Neomillnerové. Série s názvem Tina Salo, pokračuje již šestým dílem Tanec s carevnou. Role křtitele by se měl ujmout speciální host DJ Lukasso. Délka akce není specifikována. Samozřejmostí, ostatně jako u valné většiny autogramiád nejen českých a slovenských autorů, je pozdější přesun do některého z přilehlých restauračních zařízení. Petra Neomillnerová srdečně zve i na Facebooku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3468
Miroslav Žamboch ve čtvrtek podepisuje novinku Ve službách klanu Krátké zprávy
Miroslav Žamboch ve čtvrtek podepisuje novinku Ve službách klanu


5. dubna 2013, Jakub Gergela
Ve čtvrtek 11. dubna 2013 proběhne od 18:00knihkupectví Fantasya, na adrese Řipská 18/828, Praha – Vinohrady, autogramiáda českého science fiction matadora Miroslava Žambocha. Akce je spojena se křtem jeho nejnovějšího literárního počinu, románu Ve službách klanu, přičemž kmotrem knihy se nestane nikdo menší nežli dlouholetý šéfredaktor znovuzrozeného časopisu Pevnost, Tomáš Němec. Setkání s Miroslavem Žambochem posléze pokračuje ve vinárně U palečka (vinarnaupalec­ka.cz), kde bude možnost nejen s autorem prohodit pár slov a pohostit jej dobrým mokem, ale nechat si podepsat i starší tituly jeho tvorby včetně zmiňovaného nejnovějšího. Událost najdete i na Facebooku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3571
Lincův John Francis Kovář 29 potí krev a bloudí prachem zkáz Recenze
Lincův John Francis Kovář 29 potí krev a bloudí prachem zkáz
Míla Linc: V prachu a krvi (JFK 29)

25. března 2013, Jakub Gergela
Koho by napadlo, že missisipský záliv proudí do sedmnáctého století a k tomu do České země? Johna Francise Kováře jistě ne. Dějepis nikdy nepovažoval za silnou stránku svých vědomostí. Ovšem středověk znal jako krutou dobu, těžkou pro život, natož pro dosažení předem stanovených cílů. Ale už nemůže spoléhat na pomoc Agentury EF a do svých smělých plánů nezahrnuje možnost onemocnění.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4141
Krátké zprávy
Gaimanovo Nikdykde v přepisu pro rozhlas


19. března 2013, Jakub Gergela
Zásadní dílo Neila Gaimana, městská fantasy Nikdykde, startuje jako rozhlasová hra v angličtině na BBC Radio 4. Kultovní příběh bude namluvený do audio verze profesionálními dabéry s pozadím podbarveným mistrovskou hudbou a věrohodnými zvukovými efekty. Připočte-li se k tomu talent filmové, televizní a divadelní hvězdy Benedicta Cumberbatche (Sherlock, Hobit) v roli anděla Islingtona, je možné očekávat vcelku zdařilý výsledek. Více na oficiálních stránkách projektu .

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4051
Krátké zprávy
Časopis XB-1 povolává mladou krev spisovatelů


12. března 2013, Jakub Gergela
Pod záštitou redakce XB-1 byla ohlášena literární soutěž DAIDALOS 2013. K účasti je třeba disponovat původní a dosud nepublikovanou povídkou či povídkami v rozsahu padesáti nor-mostran čistého textu. Uzávěrka je 30. května 2013. Vítěz se může těšit na literární cenu DAIDALOS 2013, dvorního výtvarníka svého příběhu, na věcné ceny darované sponzory soutěže a na originální kresbu vybraného ilustrátora i s věnováním. Nejúspěšnější povídka bude vytištěna v prvním čísle roku 2014 a výsledky soutěže vyhlášeny patrně na prosincovém Fénixconu. Více na stránkách časopisu casopisxb1.cz .

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3656
Daniel Tučka vyzývá k Umrlčímu tanci Recenze
Daniel Tučka vyzývá k Umrlčímu tanci
Daniel Tučka: Umrlčí tanec

20. února 2013, Jakub Gergela
Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže. Nesmrtelní strážci města se probouzejí při nálezu kouzelného šperku, nepřítel znovu přijímá tělo z masa a kostí, šachovnice je připravena a hra může brzy začít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3692
Každý Američan chce zachránit Kennedyho, tvrdí Stephen King Recenze
Každý Američan chce zachránit Kennedyho, tvrdí Stephen King
Stephen King: Dallas 63

19. ledna 2013, Jakub Gergela
Stephen King svou neobyčejnou sugestivní mocí spřádá reálie a kulturu jiné doby do příběhu, který čtenáře pohltí eskalujícím napětím. Kniha patří k vynikajícím románům typu CO KDYBY? Kombinuje to nejlepší Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru.

Číst článek dál | Diskuze (74) | Přístupů: 4045
Alfred Bekker putuje s Gorianem až k osamělým Strážcům magie Recenze
Alfred Bekker putuje s Gorianem až k osamělým Strážcům magie
Alfred Bekker: Strážci magie (Gorian 2)

27. prosince 2012, Jakub Gergela
Svatá říše je násilně dobývána Morygorovou temnou aurou, ledem a ohromnými leviatany, kteří v útrobách přepravují armády nemrtvých. Celkem originální nápad v knize Gorian: Strážci magie zaručeně není ojedinělým.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2996