Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Superhrdinky čeká zkouškové období, ale objeví se nový padouch, Shea Fontanová: DC Superhrdinky 01 – Zkouškové peklo

Fontanová Shea: DC Superhrdinky 01: Zkouškové peklo

Znáte je všichni! Wonder Woman, Supergirl, Batgirl, Bumblebee, Poison Ivy, Katana a Harley Quinn. Ti všichni na vás čekají v novém komiksu od nakladatelství Crew, DC Superhrdinky – Zkouškové peklo. Co je čeká a nemine? Zvládnou zkouškové období? A nevykašlou se na učení, když se objeví nový padouch?

Když superholky čeká zkouškové období, nelení a chystají se na učení, avšak musí šprtání učinit přítrž, když se na scéně objeví nový superpadouch. Děvčata se pilně připravují na roční, nejtěžší testy, avšak jsou postupně likvidovány a unášeny a nikdo neví kým a proč. Novým padouchem ovšem není nikdo menší než starý známý multimilionář, který pro zábavu a lepší čest a pověst rodiny strká nos tam, kam nemá.

Učení běží na plný výkon, avšak Wonder Woman, Supergirl, Batgirl, Bumblebee, Poison Ivy a Katana jsou uneseny přímo ze Superhrdinské střední. Harley Quinn chystá před závěrečnými zkouškami menší party, diví se však, kde jsou její nejlepší kamarádky, s nimiž bojuje proti zlu školství i proti padouchům ohrožujícím město. Harley se kamarádky vydá najít, vystopovat a následně dát padouchovi, který je unesl, co proto. Nakonec vše dobře dopadne a hlavní hrdinky projdou zkouškami do další ročníku na Superstřední.

Superkomiks pro superděti

DC Superhrdinky – Zkouškové peklo je čtením pro puberťáky, tak kolem třináctého až patnáctého roku života. Scénář, který mimochodem napsala Shea Fontanová, působí příliš dětským dojmem, dokonce i slova jsou podávána tak, aby lahodila oku především mladým, žádná cizí slůvka, žádná přehnaná souvětí, zkrátka je to dobře napsaný text, který odsýpá, a to je to hlavní, čím by se měl dobrý komiks pyšnit a plnit úlohu nenáročného čtení.

Co se týče poselství, komiks jasně říká, že je dobré držet pospolu i v těch nejvypjatějších situacích, protože samota oslabuje nejen ducha, ale i fyzičku jedince. Proč je skvělé držet pospolu, vědí i hrdinky komiksu, táhnou to za jeden provaz až do samého konce, i když jsou před ně stavěny překážky. Síla vůle a zdravý duch dokáží převálcovat superpadoucha levou zadní. A superpachouchovi nakonec dojde, že se někdy i z ušlechtilých záměrů může vyklubat zlo.

Shea Fontanová v pěti bodech

 1. Je scenáristka píšící pro film i televizi.
 2. Žije v Los Angeles.
 3. Je vášnivou závodnicí na kolečkových bruslích.
 4. Bydlí společně se svým psem jménem Moxie.
 5. Ráda střídá účesy a jejich barvy.

Na dokonalosti dílu ještě přidává mistrovská kresba Yanceyho Labata. Lehká a nenucená svižnost, jež z díla přímo čpí, je dokonalým spojníkem textu a ilustrace. Na obrázky se krásně dívá, a čtenář se pak může přistihnout, jak na jednu a tu samou kresbu civí i několik minut. Mistr ilustrátor se naučil svému řemeslu díky marvelovkám, u kterých začínal, nyní se věnuje ilustracím především dětských knížek a je nutné podotknout, že to se mu daří přímo skvěle.

Jestliže má dojít ke shrnutí informací o tomto komiksu, můžeme říci, že jde o příjemně laděné dílo, které zabaví dospívajícího člena nejedené domácnosti, ovšem může se u něj zaseknout i leckterý dospělák, jenž si chce vyčistit hlavu od všedních starostí reálného světa. Kniha má spád, a může tak vyplnit některý z dlouhých zimních večerů a působí jako dobrá oddechovka.

 • Shea Fontanová: DC Superhrdinky 01 – Zkouškové peklo
 • Crew, 2018
 • ilustrace/kresba: Yancey Labat
 • překlad: Kateřina Tichá
 • obálka: Yancey Labat
 • 128 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
3. ledna 2019, Jakub Gergela

DC Superhrdinky 01: Zkouškové peklo

DC Superhrdinky 01: Zkouškové peklo
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč