Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Město a město Recenze
Město a město
China Miéville

5. srpna 2009, Lukáš Knetig
Besźel a Ul Qoma. Jedno město, zároveň dvě. Stejný prostor, dvě odlišné společnosti. Lidé se odmalička učí těch druhých si nevšímat. Nevnímat je. Jako by existovali někde zcela jinde. Jako by na tom místě, kde jsou oni, nebyli. Podobná dvojznačnost charakterizuje i mé pocity z románu. Jedna část je bezvýhradně nadšená. Druhá skřípe zlostí zuby z pocitu nenaplněných nadějí. Ale za tu „temnější“ stranu Miéville nemůže. Ten jen napsal vynikající knihu. Ze které se někdo jiný pokusil udělat umění na úrovni Kafky nebo Bulgakova. Což už je nesmysl.

Číst článek dál | Diskuze (17) | Přístupů: 6027
Osud trpaslíků Recenze
Osud trpaslíků
Markus Heitz

5. června 2009, Lukáš Knetig
Série o trpaslících německého autora Markuse Heitze měla být původně trilogie. Čtvrtá část, Osud trpaslíků, vznikla až na nátlak čtenářů. Nebyli spokojení s otevřeným koncem předchozího dílu. Zejména s tím, jaký osud autor připravil pro hlavního hrdinu, trpaslíka Tungdila. Heitz se zaklíná, že Osud je definitivně poslední částí. Podařila se? A objevil se v ní konečně celý vtip o tom, jak se potkal trpaslík se skřetem?

Číst článek dál | Diskuze (8) | Přístupů: 7049
Zub a spár Recenze
Zub a spár
James Silke

29. května 2009, Lukáš Knetig
Osudy barbara Gatha, Posla smrti, byly v originále spojovány především s obálkami Franka Frazetty. Nakladatelství Fantom Print se původní obálky nepodařilo získat. Otázka je, zda tato klasická heroic fantasy obstojí i bez nich. Odpověď – jako nenáročné čtení na dovolenou ano. Ze série čiší radost z psaní, která se přenáší i ke čtenářům. Tak se nadechněte. Zkuste si to užít. A vydejte se s hlavním hrdinou na cestu pouští Kitzaacké říše a džunglí Daangallu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3784
Blaze Recenze
Blaze
Richard Bachman

25. června 2008, Lukáš Knetig
Pseudonym Richarda Bachmana Stephen King použil, kdykoli chtěl, aby jeho knihy byly údernější, přímočařejší, brutálnější. Hrdinové bachmanovek tak pod vlivem neblahých okolností, jimž byli vystaveni, většinou dřív střílejí, než přemýšlejí (Srovnáno se zemí, Blaze). Nebo jsou vystaveni nekončící hrůze do extrémů dovedených reality show (Running Man, Dlouhý pochod). Výsledkem je dějová smršť plná násilí, úchylností a naturalismu. A člověk je často sotva víc než oběť tažená nezvratným soukolím osudu k tragickému konci. Ne nadarmo ani jedna z bachmanovek nekončí happy endem.

Číst článek dál | Diskuze (59) | Přístupů: 11549
Nadělat prachy Recenze
Nadělat prachy
Terry Pratchett

20. června 2008, Lukáš Knetig
Nadělat prachy je v pořadí 32. díl Úžasné Zeměplochy. Tedy když nepočítáme knihy pro mládež o Toničce Bolavé a všechny mírně parazitující přívěsky jako kravičky, diáře, kuchařky, vědy nebo výtvarná umění. Pratchett se v něm vrací k hlavnímu hrdinovi Zaslané pošty, Vlahošovi von Rosretovi, kterého zde postavil před úkoly snad ještě mimořádnější…

Číst článek dál | Diskuze (160) | Přístupů: 7901
Válečná sekera Recenze
Válečná sekera
Sara Douglass

6. června 2008, Lukáš Knetig
Kromě knih z herních světů a od německých autorů se nakladatelství Fantom Print systematicky věnuje i spisovatelkám žánru high fantasy. A podruhé za sebou tentokrát sáhlo k protinožcům. Po Fioně McIntoshové přichází na scénu Sara Douglassová a první díl trilogie Poutníkův návrat, nazvaný Válečná sekera.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4958
Sirotkův osud Recenze
Sirotkův osud
Robert Buettner

29. května 2008, Lukáš Knetig
Po úspěchu románu Sirotčinec se Robert Buettner definitivně rozhodl původně samostatnou knihu rozšířit na sérii. V současné době jsou v autorově domovině venku tři díly, na podzim se chystá čtvrtý. Nakladatelství FANTOM Print zaostává jen málo. Rok po vydání jedničky připravil druhou část, Sirotkův osud.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3774
Druhá generace Recenze
Druhá generace
Margaret Weis, Tracy Hickman

6. prosince 2007, Lukáš Knetig
Nakladatelství FANTOM Print se pečlivě připravuje na vydávání trilogie Válka duší z cyklu DragonLance. Po loňských Dracích letního žáru přišlo s povídkovou sbírkou Druhá generace. Obě tyto knihy jsou jakýmsi mostem mezi původními Kronikami a výše jmenovaným cyklem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6829
Domovina Recenze
Domovina
R. A. Salvatore

26. října 2007, Lukáš Knetig
Temní elfové mají velmi špatnou pověst snad ve všech světech, v nichž se vyskytují. A je třeba přiznat, že si ji získali naprosto oprávněně. Jsou totiž zrcadlem negujícím všechny dobré vlastnosti svých ušlechtilých bratránků. Jejich úskočnost, zloba, politikaření, sobeckost či zvrácenost se už dávno staly příslovečnými. A oni sami se neustále snaží svými činy všechny pověsti, které o nich kolují, překonat. Jsou velmi nebezpeční protivníci, neboť na rozdíl od goblinů či trolů jsou téměř vždy zobrazováni jako velice inteligentní a vychytralí tvorové.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5750
Bouřný meč Recenze
Bouřný meč
Nancy Varian Berbericková

10. srpna 2007, Lukáš Knetig
Jméno Nancy Varian Berberickové toho českým příznivcům fantastiky příliš neřekne. Autorka je ale ve světě DragonLance (ke kterému patří i román Bouřný meč, ať je zpravodajské povinnosti učiněno zadost) poměrně činná. Podílela se zhruba na deseti titulech. A Bouřný meč byl její románovou prvotinou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5838
Myrrenin dar Recenze
Myrrenin dar
Fiona McIntoshová

8. srpna 2007, Lukáš Knetig
Anglická spisovatelka Fiona McIntoshová žije trvale v Austrálii. Vydala zde již osm knih patřících ke klasické epické fantasy. Teď chystá devátou, která uzavře již její třetí románovou trilogii, Percheron. Myrrenin dar, první část cyklu Převtělení, který se objevil v autorčině biografii jako druhý v pořadí, se stal v její nynější domovině velkým hitem.

Číst článek dál | Diskuze (128) | Přístupů: 5836
Rubínový klenot Recenze
Rubínový klenot
R. A. Salvatore

3. srpna 2007, Lukáš Knetig
Temný elf Drizzt Do´Urden je pravděpodobně nejznámější a také čtenářsky nejoblíbenější postavou, kterou se zatím podařilo R. A. Salvatoremu vytvořit. Už ve svém prvním vstupu v Magickém krystalu si okamžitě získal srdce čtenářů a dokázal si je udržet dodnes. A není se čemu divit. Je to přece excelentní šermíř, výborný stratég a ne zrovna špatný mág. Je to ale hlavně přítel, na něhož je možné se vždy spolehnout a který nikdy nezradí.

Číst článek dál | Diskuze (272) | Přístupů: 7356
Stříbrné prameny Recenze
Stříbrné prameny
R. A. Salvatore

3. května 2007, Lukáš Knetig
Snad každý si kdesi v koutku duše hýčká nějaký ten sen s velkým S a doufá, že se mu ho jednoho dne podaří naplnit. Pro trpaslíka Bruenora Válečné kladivo z Planiny ledového větru je takovým životním snem znovunalezení bájné Mitrilové síně, z níž musel jeho klan uprchnout, když on sám byl ještě malý. Když se mu po vyhrané bitvě s armádou Akara Kessela podaří úskokem vylákat na temném elfovi Drizztovi Do´Urdenovi slib, že ho doprovodí, nic už mu v cestě nemůže zabránit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5053
Zrádce krve Recenze
Zrádce krve
Barb a J. C. Hendee

26. března 2007, Lukáš Knetig
Spisovatelská a manželská dvojice Barb & J. C. Hendeeových v několika posledních letech pravidelně zásobuje pulty amerických knihkupectví vždy jednou knihou upírského cyklu Vznešení mrtví ročně. S téměř stejnou pravidelností, ovšem opět s roční pauzou, se pak tato kniha objeví díky vydavatelství FANTOM Print i u nás. Zrádce krve je tak už čtvrtým pokračováním příběhu lovkyně upírů Magiery a elfského míšence Leesila, které má možnost český čtenář číst.

Číst článek dál | Diskuze (5) | Přístupů: 5826
Krvavý život Minirecenze
Krvavý život
P. N. Elrod

26. února 2007, Lukáš Knetig
Nakladatelství FANTOM Print pokračuje ve vydávání mafiánsko-upírského cyklu Vampire Files americké autorky P. N. Elrod v rychlém tempu, a tak se nedlouho po prvním dílu Krvavý seznam objevila i část druhá, Krvavý život. Kvalita obou knih je víceméně srovnatelná.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5608
Magický krystal Minirecenze
Magický krystal
R. A. Salvatore

22. ledna 2007, Lukáš Knetig
Stojaté vody kolem Forgotten Realms se, jak se zdá, konečně hnuly, což přináší novou naději zejména všem obdivovatelům temného elfa (neboli drowa) Drizzta Do´Urdena. Nakladatelství FANTOM Print, které převzalo vydávání cyklu po Návratu, začalo plnit slib, a tak se na trhu objevil první díl dlouho vyprodané trilogie Planina ledového větru – Magický krystal.

Číst článek dál | Diskuze (133) | Přístupů: 6820
Legie nesmrtelných Recenze
Legie nesmrtelných
Martin Fajkus (editor)

18. ledna 2007, Lukáš Knetig
Jméno Martina Fajkuse je čtenářům fantastiky známé především z časopisu Pevnost. Jeho první editorský počin – antologie, v níž se objevuje pět povídek od špičkových českých a slovenských a pět povídek od komerčně nesmírně zajímavých zahraničních autorů, je tak především ukázkou toho, jaký je vkus samotného publicisty. Vždyť, jak píše v předmluvě: Chtěl jsem si přečíst pár dobrých fantasy příběhů, které by byly podle mého gusta.

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 7096