Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Krvavý život, P. N. Elrod

Elrod - Krvavý život

Nakladatelství FANTOM Print pokračuje ve vydávání mafiánsko-upírského cyklu Vampire Files americké autorky P. N. Elrod v rychlém tempu, a tak se nedlouho po prvním dílu Krvavý seznam objevila i část druhá, Krvavý život. Kvalita obou knih je víceméně srovnatelná.

Opět se jedná o akcí nabitý román, ve kterém se vrací nejdůležitější hráči Krvavého seznamu – vypravěč, bývalý novinář a nyní upír, Jack Fleming, jeho milá Bobbi, detektiv Escott i mafián Gordy. V Krvavém životu se prolíná několik dějových linií – řešení Escottova případu, v němž jde o ukradenou drahocennou známku, pátrání po Jackově bývalé přítelkyni, již několik let zmizelé Maureen, k němuž má rozhodně co dodat Maureenina sestra Gaylen. A do všeho se také pletou samozvaní lovci upírů hrající si na oblíbené hrdiny ze Stokerova Draculy, kteří chtějí Jacka zneškodnit.

Vampire Files si na nic nehrají, zcela nepokrytě vycházejí z meziválečné pulpové detektivní literatury (k čemuž odkazuje i způsob, jakým se prezentuje samotná autorka – pouze s iniciálami místo křestního jména), obohacují ji o hororový upírský prvek… a neberou se vážně. Černý humor byl důležitým faktorem v Krvavém seznamu a je jím i v Krvavém životě. Důkazem jsou jak směšné postavy lovců upírů – Mathea Webbera a Jamese Braxtona, kteří jako by vypadli z amerických grotesek, tak třeba i Bobbiini přátelé – sošná klavíristka Marza (která má v sobě něco z Pratchettovy lady Berankinové) a její věčný ocásek, levicový radikál – teoretik Madison.

Čím se Krvavý život od Krvavého seznamu liší nejvíce, je podstatně drsnější závěr, v němž veškerý lehký úsměv, který snad čtenáři předtím na tváři měli, zcela mizí a přichází drsná, bolestivá a krutá realita, v níž vůbec není jisté, kdo nakonec přežije.

I přes tento značně krvavý epilog však druhý díl série Vampire Files vznikl opět s jedinou klíčovou ambicí – pobavit. A daří se mu to dobře.

  • P. N. Elrod: Krvavý život
  • vydal: FANTOM Print, Ostrava 2007
  • přeložila: Kateřina Niklová
  • obálka: Jan Patrik Krásný
  • 224 stran / 189 Kč
26. února 2007, Lukáš Knetig

Krvavý seznam

Krvavý seznam
Vložit do pytle na zboží  Koupit   189 Kč

Krvavý život

Krvavý život
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 132 Kč