Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
(Ne)Šťastné konce Recenze
(Ne)Šťastné konce
Jim C. Hines

5. ledna 2011, Zdenka Štouračová
A pak byla svatba, a jestli neumřeli, žili šťastně až do smrti. Tak takto končí většina pohádek. Jenže – opravdu tomu tak bylo? Jak si vypravěči mohou být jisti, že svatba znamenala konec všech problémů a po ní už následoval jen pokojný život? Ze života normálních smrtelníků přece víme, že svatba sice mnohé problémy vyřeší, ale zase jiné přinese.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3726
(Ne)šťastné konce Ukázky z knih
(Ne)šťastné konce


29. listopadu 2010, Jim C. Hines
Jim C. Hines – autor populární trilogie o goblinovi Jigovi sice temné podzemní chodby opustil, ale žánru lehce úsměvné fantasy zůstal věrný. Tentokrát to „odnesly“ známé pohádkové postavy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3696
Vítězem soutěže o knihu Goblinova válka se stal Michal Pavlic Krátké zprávy
Vítězem soutěže o knihu Goblinova válka se stal Michal Pavlic


9. června 2009, Fantasya
Do soutěže o knihu Goblinova válka od Jima C. Hinese přišlo 37 odpovědí. Správných bylo nakonec 25. Největší problémy dělala čtvrtá otázka, jejíž odpověď šla ale poměrně snadno nalézt na začátku předchozího dílu série. Píseň o Jigovi je napsána na melodii skladby Sweet Home Alabama, již na počátku 70. let proslavila skupina Lynyrd Skynyrd. Ostatní otázky už tak těžké nebyly, Jim C. Hines žije v Michiganu, pavouk Ohýnek se zahřívá a bůh, který k Jigovi promlouvá, se jmenuje Tymalous Stínohvězda. Vítězem soutěže se stal Michal Pavlic.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4844
Goblinova válka Ukázky z knih
Goblinova válka
Goblin Jig 3

15. května 2009, Jim C. Hines
Pokud si myslíte, že je těžké být hobgoblinem nebo člověkem, zkuste žít chvíli jako goblin. Vlastně si představte, že jste ten nejmenší skrček mezi gobliny, jediný uctívač boha, který byl z dobrého důvodu zapomenut, a tím, na koho všichni ukáží prstem při prvním známce potíží. Zkuste si představit, že jste Jig Drakobijce a uvidíme, jak se vám to bude líbit… Třetí díl cyklu o goblinu Jigovi z pera amerického spisovatele Jima C. Hinese, nazvaný Goblinova válka, chystá na květen nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4883
Fantasya doporučuje 11 Fantasya doporučuje (staré)
Fantasya doporučuje 11
květen 2008 podruhé

13. června 2008, Martin Fajkus
Ačkoliv je květen především lásky čas, tedy podle názoru klasika, ani ctitelé poněkud méně erotických fantazií nepřišli v tomto měsíci zkrátka. Obzvláště fanoušci temné fantastiky všeho druhu si mohli „pošmáknout“ hned na několika dlouho očekávaných titulech, vyšla totiž nová kniha Stevena Eriksona, Dušana „Duke“ Fabiana i Brandona Sandersona.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4634
Goblin hrdina Ukázky z knih
Goblin hrdina
Goblin 2

23. května 2008, Jim C. Hines
Nakladatelství FANTOM Print pokračuje ve vydávání cyklu o goblinu Jigovi, hrdinovi proti své vůli, psaném americkým autorem Jimem C. Hinesem. Na pultech se právě objevil druhý díl nazvaný Goblin hrdina a my z něj přinášíme ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4907
Goblin Recenze
Goblin
Jim C. Hines

17. dubna 2007, Marek Hrubý
Jedná se o hrdinskou fantasy s prvky specifického humoru, který je podobný stylu Gordona R. Dicksona, jemuž kdysi v češtině vyšel román Drak a Jiří, nebo Pierse Anthonyho (Chameleón a zaklínadlo). S jedním malým, avšak podstatným rozdílem. Hinesův Goblin vás bude bavit mnohem, mnohem více.

Číst článek dál | Diskuze (12) | Přístupů: 5266
Goblin Ukázky z knih
Goblin
ukázka z knihy

29. března 2007, Jim Hines
Goblin Jig touží jen po klidu. Už pochopil, že jedinou šancí, jak se dožít vysokého věku, je neplést se silnějším pod nohy. Když Jigovu hlídku přepadne skupina dobrodruhů, udělá tedy to, v čem jsou goblini nejlepší: odhodí zbraň a vzdá se…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5755