Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, dne 7.7. bude v brněnském Arrakisu zavřeno z důvodu dovolené. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Hugh Howey čtenáře v Turnusu podruhé zavádí do podzemních sil Recenze
Hugh Howey čtenáře v Turnusu podruhé zavádí do podzemních sil
Hough Howey: Turnus (Silo 2)

4. května 2016, Zbyněk Ehrenberger
Hugh Howey na sebe upozornil už povídkou Cupanina, ve které poprvé představil vizi postapokalyptického světa, v němž zbytek lidstva přežívá v obrovských podzemních silech. Tu posléze rozšířil na celý román, který nazval jednoduše Silo. Jako jeden z prvních byl román nejdříve vydán v elektronické podobě a stal se okamžitě bestsellerem. Howey ale dlouho nelenil a jeho Silo se dočkalo pokračování, jehož český název zní Turnus.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1878
Blackout – Kalovo zakopnutí na cestě za pravým já Recenze
Blackout – Kalovo zakopnutí na cestě za pravým já
Rob Thurman

8. února 2012, Renata Heitelová
Šestý román z řady o bratrech Leandrosových vypráví o Kalovi, jenž se musel stát ovcí, aby pochopil, že lepší je být vlkem. Nikoliv lepší pro svět, pro New York či pro něj samotného, ale lepší pro Nika. Bez staršího bratra by žádný Kal už dávno nebyl.

Číst článek dál | Diskuze (5) | Přístupů: 3079
Říční znamení (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Říční znamení (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Mercedes Thompson 6

16. prosince 2011, Patricia Briggsová
Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc… Poslední díl série Mercedes Thompson vydává právě dnes pod názvem Říční znamení nakladatelství Fantom Print. Až do půlky ledna bude Říční znamení k dostání pouze v e-shopech Fantasya.cz a Fantasyshop.cz a na stránkách Fantom Printu.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3701
Říční znamení Ukázky z knih
Říční znamení
Mercedes Thompson 6

14. prosince 2011, Patricia Briggsová
Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc… Poslední díl série Mercedes Thompson vydává právě dnes pod názvem Říční znamení nakladatelství Fantom Print. Až do půlky ledna bude Říční znamení k dostání pouze v e-shopech Fantasya.cz a Fantasyshop.cz a na stránkách Fantom Printu.

Číst článek dál | Diskuze (106) | Přístupů: 3317
Blackout (Kal Leandros 6) Ukázky z knih
Blackout (Kal Leandros 6)
EXKLUZIVNÍ UKÁZKA

6. prosince 2011, Rob Thurman
Byl jsem sám a ztracený. Nevěděl jsem, kde jsem a nevěděl jsem, kdo jsem. Ztracenější být nemůžete. Při tom, co jsem věděl, a co jsem naopak vůbec nevěděl, proč bych toužil po temnotě, kde se skrývají monstra? Protože zabijáci se tam skrývají taky. Kal Leandros vždy kráčel po krvavé hranici mezi stavem, kdy se snažil zachovat svou smrtelnou duši svobodnou a čistou (více méně), a tím, kdy hrozilo, že se jeho hororové dědictví z jiného světa utrhne z řetězu. Pokaždé ho ale zachránila vzpomínka na bratra Nika, přátele, a ty, které miluje. Až doteď. Šestý díl série Kal Leandros, Blackout, vychází v nakladatelství Fantom print již zítra. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (128) | Přístupů: 3314
Blackout Ukázky z knih
Blackout
Kal Leandros 6

3. prosince 2011, Rob Thurman
Byl jsem sám a ztracený. Nevěděl jsem, kde jsem a nevěděl jsem, kdo jsem. Ztracenější být nemůžete. Při tom, co jsem věděl, a co jsem naopak vůbec nevěděl, proč bych toužil po temnotě, kde se skrývají monstra? Protože zabijáci se tam skrývají taky. Kal Leandros vždy kráčel po krvavé hranici mezi stavem, kdy se snažil zachovat svou smrtelnou duši svobodnou a čistou (více méně), a tím, kdy hrozilo, že se jeho hororové dědictví z jiného světa utrhne z řetězu. Pokaždé ho ale zachránila vzpomínka na bratra Nika, přátele, a ty, které miluje. Až doteď. Šestý díl série Kal Leandros, Blackout, vychází v nakladatelství Fantom print příští středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2144
Kal a Niko Leandrosovi Profily
Kal a Niko Leandrosovi
Rob Thurman

29. listopadu 2011, Renata Heitelová
Na pole urban fantasy vtrhla Američanka Rob Thurman v roce 2006 svým prvním románem V temnotě. Ten si brzy získal srdce fanoušků a byl nominován na cenu Eliot Rosewater for Excellence in High School Libraries, což autorku pobavilo, protože ona jako první by řekla, že její knihy nejsou určeny pro mládež. V současnosti už má napsáno deset románů a další kniha Doubletake ze série o bratrech Leandrosových vyjde v roce 2012.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5127
Mršina (Kal Leandros 5) Minirecenze
Mršina (Kal Leandros 5)
Rob Thurman

8. listopadu 2011, Bohdan BoboKing Volejníček
Kniha V temnotě, první díl z cyklu o bratřích Kal a Niko Leandrosových, se trefila do čtenářského vkusu mnoha fandů fantastiky. Není se tedy čemu divit, že už se na knižních pultech objevilo páté pokračování pod názvem Mršina.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2793
Magie spaluje Recenze
Magie spaluje
Ilona Andrews

17. října 2011, Michaela Křivánková
Jejím revírem je Atlanta. Její tempo je vražedné. Jejími protivníky jsou zdivočení lykantropové, oživlé mrtvoly a zloději Salamandrů. Kate Daniels pracuje ve dne, v noci. Jejím úkolem je chránit naši bezpečnost.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2648
Mršina (Kal Leandros 5) Recenze
Mršina (Kal Leandros 5)
Rob Thurman

9. října 2011, Renata Heitelová
Již popáté nás americká autorka Rob Thurman zatahuje do nebezpečného života Kala a Nika Leandrosových – dvou bratrů, jimž osud celý život hází pořádně velká polena pod nohy, počínaje jejich věčně v lihu naloženou cikánskou matkou a Kalovým otcem z rodu krvežíznivých ólfi přes bažináče a mumie, vlkodlaky a troly konče. A koho že jim autorka postavila do cesty v pátém dobrodružství zvaném příznačně Mršina?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2568
Mršina Ukázky z knih
Mršina
Kal Leandros 5

17. září 2011, Rob Thurman
Kal Leandros a jeho bratr Niko kdysi pracovali na případu, ve kterém je pořádně podrazila stará cikánská královna. Sotva se ze všeho dostali živí. A hádejte, kdo se najednou objevil teď, když se jejich detektivní agentuře moc nedaří, a nabízí jim práci. Pátý díl série Kal Leandros americké autorky Rob Thurman vychází již příští týden v nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2801
Mršina (Kal Leandros 5) Ukázky z knih
Mršina (Kal Leandros 5)
EXKLUZIVNÍ UKÁZKA

15. září 2011, Rob Thurman
Kdysi, když Kal a jeho bratr Niko pracovali na případu, je stará cikánská královna pořádně podrazila. Sotva se z toho dostali živí. A hádejte, kdo se najednou objevil teď, když se jejich detektivní agentuře moc nedaří, a nabízí jim práci… Pátý díl série Kal Leandros již brzy vyjde v nakladatelství Fantom Print. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku!

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3598
Magie spaluje Recenze
Magie spaluje
Ilona Andrews

8. září 2011, Renata Heitelová
S žoldačkou Kate Daniels se vracíme v románu Magie spaluje do blízké budoucnosti v Atlantě. Magie stále nabývá na síle, místo pravidelných vln střídajících se s Techem nastávají přímo mohutné magické erupce, a tak sebeovládání všech nadpřirozených bytostí drží na vlásku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4750
Stříbrná relikvie Recenze
Stříbrná relikvie
Patricia Briggs

5. září 2011, Alžběta Lexová
Série Mercedes Thompsonová o automechaničce a kožoměnkyni v jedné osobě z pera americké autorky Patricie Briggsové se povážlivě rozrůstá a u nás už dosáhla na pátý vydaný díl – Stříbrnou relikvii. Kojotí slečna tentokrát opět zkříží cestu tajemným a jak jinak než nebezpečným fae.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3214
Magie mrtvých Recenze
Magie mrtvých
Ilona Andrews

2. září 2011, Michaela Křivánková
Kate to v životě nemá úplně jednoduché. Snaží se zůstat skryta před zraky mocných, jenže pokud chce vyřešit vraždu svého opatrovníka, musí využít všech dostupných zdrojů. Poradit si s magií mrtvých nebude snadné a pomoc mocného Pána šelem by nebylo moudré odmítnout.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2472
Přání smrti Recenze
Přání smrti
Rob Thurman

5. července 2011, BoboKing
Málokteré nakladatelství má takový kvalitní marketingový program jako ostravský Fantom Print. Nesnaží se šetřit na správných výdajích, a svoje knihy propaguje na většině důležitých míst, ať v tištěných či elektronických médiích. Pro čtenáře je ale hlavní ještě jeden kladný rys tohoto nakladatelství, a tím je rychlé dodávání nových dílů u seriálových knih, kterých je ve fantastice drtivá většina.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2803
Přání smrti Recenze
Přání smrti
Rob Thurman

5. června 2011, Renata Heitelová
„Někdy je toho na vás prostě moc… děje se vám tolik děsných věcí, že máte nakonec jen tři možnosti: můžete si do pusy strčit pistoli, ztuhnete a po zbytek života budete nosit plíny, nebo se prostě oklepete a půjdete dál. Jen kvůli Nikovi jsem si vybral tu třetí možnost.“

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2964
Běsnění Recenze
Běsnění
Rob Thurmanová

16. února 2011, Renata Heitelová
New York – semeniště zločinu, ale i všech možných a nemožných mýtických stvoření. Při vší Kalově smůle to musí být zrovna příšery, které kopou za tu správnou stranu. Ale není se čemu divit. Vždyť i on sám v sobě nese geny jedné z takových stvůr, a ne jen tak ledajaké. Kal Leandros, jak už víme z předchozích dvou dílů, je napůl Ólfi, potomek tvorů, kteří po matičce Zemi naháněli i tyranosaury. S Tolkienovými elfy mají podobné jen jméno a špičaté uši. Naštěstí je tu Kalův starší bratr Niko, aby Kalovi připomněl, že je taky napůl člověk, a důrazně mu vysvětlil (nejlépe pohlavkem), aby na předky z otcovy strany nemyslel. Vždyť se s nimi „V temnotě“ vypořádali, no ne? Definitivně určitě ne, ale prozatím se zdá, že dají pokoj.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3165
Měsíční svit Recenze
Měsíční svit
Rob Thurman

1. listopadu 2010, Renata Heitelová
Vlkodlačí putyka Měsíční svit není jen ošuntělé hráčské doupě po střechu plné blech, ale také místo setkávání mafiánského Klanu vlkodlaků. Uprostřed mely mezi dvěma znepřátelenými stranami se při svém pátrání ocitá půlčlověk/půlólfi Kal Leandros, se kterým jsme se poprvé seznámili v románu V temnotě.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3802
Měsíční svit Ukázky z knih
Měsíční svit
Kal Leandros 2

7. října 2010, Rob Thurman
V minulé knize s názvem V temnotě zachránili bratři svět před ďábelskými příbuznými Kalova otce, ale nyní museli začít zcela od začátku. Našli si nový byt a také práci – působí jako tělesná stráž a soukromí detektivové. A v New Yorku, kde si nadpřirozené bytosti vykračují po ulicích úplně stejně jako normální lidé, je práce více než dost. Kvůli poslednímu případu musí v přestrojení proniknout do prostředí vlkodlačí mafie. Kal si myslí, že to bude jednoduchá a rychlá práce. Ale to se velmi, velmi mýlí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3470
V temnotě Recenze
V temnotě
Rob Thurman

8. července 2010, Renata Heitelová
„Jen moje představivost… nebo… jsi mě… právě zabil?“ „Jen na vteřinu, přísahám.“ …aneb příběh o tom, že někdy musíte mít sílu svého nejbližšího zabít, abyste ho mohli zachránit. Za matku měl alkoholičku, co si vydělávala jako věštkyně, za otce příšeru, která jednou v noci zaklepe na jeho okno se slůvkem „můj“. Špičatá tvář a rudé oči provázejí Kala ve snech celý život. Proč ho otcovi příbuzní sledují? Co mají s Kalem za záměry?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3411
V temnotě Recenze
V temnotě
Rob Thurman

2. července 2010, BoboKing
Popularita takzvané urban fantasy je značná jak ve světě, tak u nás v Čechách. Každý týden se na trhu objeví aspoň jeden titul odehrávající se v našem světě, kde ale s námi koexistují upíři, vlkodlaci a jiná „magická verbež“, která to s námi myslí všelijak, ale většinou nás bere jako pouhou potravu, v lepším případě jako něco bezvýznamného, nicotného. Povětšinou se jedná o příběhy líznuté trochou romantiky a lásky, jak to proslavila Meyerová svojí ságou Stmívání.

Číst článek dál | Diskuze (90) | Přístupů: 4229