Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Konec světa se kvapem blíží Recenze
Konec světa se kvapem blíží
Brent Weeks: Krvavé zrcadlo (Světlonoš 4)

5. března 2019, Tomáš R. Tokoš
Válka s padlými barvomágy v čele s Barevným princem se vůbec nevyvíjí dobře. Gavin Guile, legendární arcimág, byl sice nakrátko osvobozen, ale poloslepý a neschopen zhmotňování stejně nemůže figurovat jako víc než jen symbol odporu proti heretikům. A to by nestačilo ani tehdy, kdyby byla celá chromerijská armáda fanaticky náboženská.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1805
Krvavé zrcadlo, Světlonoš 4 Ukázky z knih
Krvavé zrcadlo, Světlonoš 4
Brent Weeks

9. února 2019, Brent Weeks
Zbaven magické i politické moci, uvězněn ve své vlastní magické kobce, nemá před sebou bývalý vládce Gavin Guile žádné vyhlídky na útěk. Lidé, jimž kdysi vládl, ho považují za mrtvého. Svět však čelí katastrofě větší, než kdy Sedm satrapií zažilo… a jedině on jej může zachránit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3259
Zoufalého chlapce z ulice láká Cesta stínů, plná intrik i vražedné magie Recenze
Zoufalého chlapce z ulice láká Cesta stínů, plná intrik i vražedné magie
Brent Weeks: Cesta stínů (Noční anděl 1)

29. července 2016, Olga Buriánková
Malý sirotek jménem Azoth přežívá v Doupatech s ostatními dětmi ulice. Trápí jej nedostatek i strach o Jarla a Panenku, jeho jediné přátele. Očividně se blíží také chlapcův finální střet s homosexuálním Krysou, který zde má moc nad životem, smrtí i vším ostatním. Azovou poslední šancí na přežití je přemluvit zabijáka, aby ho vzal do učení. Jenže ten má hrozivou podmínku – hoch nejprve musí zavraždit toho, kdo jej děsí nejvíce. Jenže to možná nestihne.

Číst článek dál | Diskuze (118) | Přístupů: 2808
Občanská válka a staří bohové hrozí zničit svět Recenze
Občanská válka a staří bohové hrozí zničit svět
Brent Weeks: Oko temnoty (Světlonoš 3)

3. listopadu 2015, Tomáš R. Tokoš
Soumrak sedmi satrapií je tady. Armáda Barevného prince bez obtíží zabírá jedno město za druhým a jeho padlí barvomágové jako by neměli žádného soupeře. Jediná osoba schopná tohle šílenství zastavit totiž sedí přikovaná k veslu. Z Gavina, neporazitelného arcimága se stal otrok, který spolu se svobodou přišel i o své magické schopnosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2961
Oko temnoty, Světlonoš 3 Ukázky z knih
Oko temnoty, Světlonoš 3
Brent Weeks

15. října 2015, Brent Weeks
Staří bohové povstávají, satrapie se tříští a Chromerie horečně hledá ztraceného arcimága, jediného muže, který může zabránit katastrofě. Gavin Guile však uvízl jako otrok u vesla na pirátské lodi. A co hůř: Gavin ztratil schopnost zhmotňovat světlo. Kip Guile se bez ochranné ruky svého otce musí sám postavit pánovi stínů. Jeho děd hodlá vybrat nového arcimága a chopit se moci. Kip spolu s Teiou a Karris bude muset využít veškerý důvtip, aby přežili tajnou válku mezi šlechtickými rody, náboženskými frakcemi, rebely a sílícím řádem skrytých úkladných vrahů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2849
28 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2014 Fantasya doporučuje
28 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2014


10. prosince 2014, redakce
Už zase pečeme cukroví, zase odněkud zní koledy (případně Mariah Carey) a z televize se ozývá otravně roztomilým hláskem: „Já nemusím, já už ho vidím!“ Blíží se Vánoce. A protože taková fantastická kniha je pro geeka ten nejlepší dárek, připravili jsme pro vás několik tipů, co svým drahým fantasy a sci-fi pozitivním přátelům darovat pod stromeček.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 7309
Oslnivá čepel: Když umírá arcimág Recenze
Oslnivá čepel: Když umírá arcimág
Brent Weeks: Oslnivá čepel (Světlonoš 2)

2. listopadu 2014, Tomáš Tokoš
Sedm satrapií se musí připravovat na válku. Barevný princ se svou armádou padlých mágů slibuje zničit stávající prohnilý řád a vrátit se ke starým bohům. Tento proces samozřejmě povede k nevyhnutelným ztrátám na životech, a to nejen z řad kněžích a teologů. Gavina tak čeká velmi nebezpečná a pravděpodobně též krátká budoucnost.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5423
Oslnivá čepel, Světlonoš 2 Ukázky z knih
Oslnivá čepel, Světlonoš 2
Brent Weeks

24. září 2014, Brent Weeks
Gavin Guile umírá. Myslel si, že mu zbývá ještě pět let – a najednou je to necelý rok. Problémy se na něj hrnou ze všech stran: padesát tisíc uprchlíků, nemanželský syn, bývalá snoubenka, která možná odhalila jeho nejtemnější tajemství. Všechna magie světa divočí, hrozí zničení Sedmi satrapií. A co je nejhorší: povstávají staří bohové a jejich armáda padlých mágů je nezastavitelná. Jedinou spásou může být bratr, kterému Gavin před šestnácti lety ukradl svobodu i život.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2944
Černý arcimág: Vítejte ve světě barevné magie Recenze
Černý arcimág: Vítejte ve světě barevné magie
Brent Weeks: Černý arcimág (Světlonoš 1)

28. prosince 2013, Petr Čapek
V roce 2008 vtrhl Brent Weeks na fantasy scénu se svou trilogií Noční anděl, která si získala oblibu u fanoušků díky energickému vyprávění a nepředvídatelným zvratům. Teď se Weeks vrací, aby čtenářům přinesl další porci pořádně hutné fantasy. Pojďme se ponořit do světa, kde síla čarodějů vyvěrá z barevného spektra. Vítejte ve světě Černého arcimága.

Číst článek dál | Diskuze (114) | Přístupů: 4668
Černý arcimág, Světlonoš 1 Ukázky z knih
Černý arcimág, Světlonoš 1
Brent Weeks

28. října 2013, Brent Weeks
Gavin Guile je arcimágem, nejmocnějším mužem světa. Je to velekněz a vládce, muž, jehož síla, důvtip a kouzlo udržují jinak vratký mír. Ale arcimágem nebude věčně a Guile ví přesně, kolik života mu ještě zbývá: pět let, během nichž má dosáhnout pěti nemožných cílů. Ale když Guile zjistí, že má syna, narozeného v dalekém království po válce, která mu dopomohla k moci, musí se rozhodnout, jak vysokou cenu je ochoten zaplatit, aby ochránil tajemství, jež by mohlo rozervat jeho svět na kusy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3883
Černý arcimág, Světlonoš 1 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Černý arcimág, Světlonoš 1 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Brent Weeks

26. října 2013, Brent Weeks
Gavin Guile je arcimágem, nejmocnějším mužem světa. Je to velekněz a vládce, muž, jehož síla, důvtip a kouzlo udržují jinak vratký mír. Ale arcimágem nebude věčně a Guile ví přesně, kolik života mu ještě zbývá: pět let, během nichž má dosáhnout pěti nemožných cílů. Ale když Guile zjistí, že má syna, narozeného v dalekém království po válce, která mu dopomohla k moci, musí se rozhodnout, jak vysokou cenu je ochoten zaplatit, aby ochránil tajemství, jež by mohlo rozervat jeho svět na kusy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3365
Captain America #2 Recenze
Captain America #2
Ed Brubaker

6. srpna 2012, Jakub Ehrenberger
Jeden z nejlepších hráčů frisbee na světě, Captain America, se vrací v dalším samostatném omnibusu. Vrhat štítem ani zdaleka nezapomněl, k tomu, aby porazil svého odvěkého rivala Red Skulla, však bude potřebovat mnohem víc než jen mrštné ruce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4044
Za stíny Ukázky z knih
Za stíny
Noční anděl 3

23. února 2011, Brent Weeks
Cenarie čelí mnoha osudovým problémům, a to i přes porážku, již uštědřila Khalidoru. Zemí se prohánějí vojska jednoho z bojechtivých vůdců, zatímco další se pokouší vyvolat nemrtvé vojáky z Černé mohyly a dobýt s jejich pomocí a se znovuzrozenou krutou bohyní Khali svět. Záchrana je v rukou čestného Logana Gyra, který se však vzdal koruny ve prospěch sobecké a neschopné Terah Graesinové. Noční anděl Kylar Stern řeší nelehkou volbu. Pokud královnu zavraždí, zachrání Cenarii, zároveň tím ale půjde do přímého konfliktu s představami a rozkazy svého přítele Logana. K jakému rozhodnutí dojde? Podaří se mu opět nalézt svůj meč Odplatu, který má pro osud celého světa klíčovou roli? A především, dokáží se všichni společně postavit nové hrozbě přicházející z Khalidoru?

Číst článek dál | Diskuze (303) | Přístupů: 4808
Hranice stínů Ukázky z knih
Hranice stínů
Noční anděl 2

9. prosince 2010, Brent Week
Kylar zavrhuje život nájemného vraha, když při Bohokrálově úspěšném převratu zahyne Kylarův mistr Durzo i jeho nejlepší přítel Logan. Začíná nanovo – nové město, noví přátelé a nová profese. Když však zjistí, že Logan je možná naživu a skrývá se, je Kylar postaven před trýznivou volbu – vzdá se navždy cesty stínů a bude žít se svou novou rodinou, nebo bude vše riskovat kvůli poslední zakázce?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4056
Cesta stínů Ukázky z knih
Cesta stínů
Noční anděl

7. května 2010, Brent Weeks
Přinášíme na Fantasyi krátkou ukázku z knihy, již jsme nedávno avizovali v bleskovkách. Cesta stínů je románový debut amerického autora Brenta Weekse, který v nejbližších týdnech vydá nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5406