Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Druhý díl nejdrsnější české romance Recenze
Druhý díl nejdrsnější české romance
Karolina Francová: Tisíciletý démon (Purpurová noc 2)

6. února 2019, Jan Červenka
Temný mág je mrtev, ať žije (o něco málo temnější) mág! Jenomže problémům ve věži pod Ještědem není konec. Zdá se, že požehnání prosperity a kletba nepoctivých nefungují. Z Česka se záhadným způsobem ztrácí mladé ženy. Že by Jan Rener nebyl po zabití svého otce jediným zasvěcencem magie? Nebo se tady objevil nějaká nová bytost – například Tisíciletý Démon? A jak to dopadne, když čarodějovi přestane fungovat PR?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1888
Ve stínu Rudé věže není nic takové, jak byste čekali Recenze
Ve stínu Rudé věže není nic takové, jak byste čekali
Karolina Francová: Ve stínu Rudé věže

31. března 2018, Jan Červenka
A cos vlastně ode mě čekal, Natanieli…? Tohle nejsou žádné triky ani čistá kouzla z pohádek. Tohle je magie, nezkrotná a na tisíce let zapomenutá síla, kterou znovu pomalu objevujeme. Zaříkávání a správné postupy známe jen z legend o legendách. Když v souvislosti s magií mluvíš o studiu, říkáš tím zkrátka, že to zkusíš a možná se to povede. Všechno je jenom pokus a omyl. A notná dávka instinktu. Nic lepšího ti dát nemůžu. Nic jiného nemůžu ani udělat. Ber, nebo nech být.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2559
Konstantynův efekt: Cesta k nesmrtelnosti vede přes mrtvoly Recenze
Konstantynův efekt: Cesta k nesmrtelnosti vede přes mrtvoly
Karolína Francová: Konstantynův efekt

2. října 2016, Tomáš R. Tokoš
Nechce se vám ještě loučit se životem, i když vaše tělo již chátrá? Snadná pomoc. Stačí získat povolení k transferu vaší duše do těla novorozence, počkat dvacet let, až se vědomí opět probudí a je to. Jen si raději nevšímejte vedlejších účinků. Mohla by se vám z toho zatočit hlava.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2237
Konstantynův efekt Ukázky z knih
Konstantynův efekt
Karolina Francová

20. června 2016, Karolina Francová
Arvelské nevědomí: období dvaceti let následující po přenosu stárnoucího člověka do novorozence, v němž si přenesená osoba nevybavuje své předchozí životy. Zajišťuje řádný vývoj mozku nového těla a zároveň chrání dospělou osobnost před psychickou zátěží spojenou se životem ve schránce dítěte. Umožňuje přenesenému jedinci získat náhled na svět nezatížený předešlou zkušeností a ulehčuje tak přijetí nové doby a společenských a technologických změn.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3071
Terra Nullius, česká antologie sci-fi pro náročné Recenze
Terra Nullius, česká antologie sci-fi pro náročné
Julie Nováková ed.: Terra Nullius

24. července 2015, Jan Červenka
S antologiemi českých autorů je to jako na houpačce. Chvílemi jich je jich tolik, že nevíte kde sáhnout, a jindy čest českých editorů zachraňuje jen pár odvážných. Poslední dobou se ale objevují nová nadějná jména i mezi editory a jednou z nich je nepochybně i Julie Nováková.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6269
Krátké zprávy
Na PragoFFestu se sejde více než desítka spisovatelů


27. ledna 2013, Redakce
Pražský festival sci-fi, fantasy, hororu a mnoha dalšího odstartuje už tento čtvrtek a ve svém průběhu přivítá řadu českých spisovatelů fantastiky. „Na PragoFFestu se sejde asi dosud největší plejáda spisovatelů. Například Otomar Dvořák, Vlastislav Toman, Karolína Francová, Vlado Ríša, Františka Vrbenská, Julie Nováková, Jan Kotouč, Míla Linc, Pavel Renčín, Tomáš Němec, Štěpán Kopřiva, Josef Pecinovský, František Novotný, Jiří W. Procházka, Petra Neomillnerová, Vilma Kadlečková nebo Martin D. Antonín. Zvažují i Dušan Fabián a Juraj Červenák,“ vyjmenovávají pořadatelé. „Kromě nich pak účast potvrdilo i několik výtvarníků, překladatelů, redaktorů a dalších osobností naší fantastiky,“ doplňují. Nebude chybět ani redakce Fantasye. PragoFFest proběhne od čtvrtka 31. ledna do neděle 3. února 2013 v Praze v Modré škole na konečné metra C na Hájích.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 3712
Akademie ASFFH 2011 Recenze
Akademie ASFFH 2011
výsledky včetně nominací

21. května 2012, Jana Jůzlová, Zdeněk Rampas
V sobotu, 19. května, proběhlo na Světě knihy vyhlášení výsledků Akademie sci-fi, fantasy a hororu pro rok 2011. Která kniha byla letos nejlepší? A kdo zíkal cenu pro nejlepšího nakladatele? Výsledky včetně nominací naleznete v článku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3095
V černých sítích... Informace
V černých sítích...
aneb Tajná kniha Šerosvitu

20. dubna 2011, Šerosvit
Za temných nocí stojí na hradbách, duhovými vlákny připoutaná k otiskům skály, kde na lidské straně světa kdysi stával hrad. Je zakletá. Je tu uvězněná. A tak jí nezbývá než čekat. Zakleté panny většinou takhle dopadnou. Staletí plynou a ubírají z jejích sil. Je slabá a lačná. Je přízrak před vyvanutím. Její průzračné tělo se zachvívá ve větru Odlivu. A přesto lpí na životě. Aby si ho zachovala, udělá – cokoliv.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4770
JFK 25: Soumrak Camelotu Recenze
JFK 25: Soumrak Camelotu
Karolína Francová

9. dubna 2011, Jana Šrámčíková
Tajemný, magický, plný dokonalých hodnot, naplněný láskou a věrností, nezničitelný – takový je legendární hrad Camelot. Tedy vlastně byl. Symbol bájných lidských věků, kdy čestný skutek a úmysl měly váhu mocného zaklínadla, začínají ohrožovat náhle se probudivší draci. Nejde ale o přízračné bestie s ostrými drápy, dlouhými zuby a planoucím dechem. Draci Camelotu jsou plody zákeřných semen, která byla zaseta do úrodné půdy nevypočitatelné lidské povahy již před mnoha lety…

Číst článek dál | Diskuze (124) | Přístupů: 4074
Vyhlášení Einsteinova mozku na Fénixconu Profily
Vyhlášení Einsteinova mozku na Fénixconu
PR

2. prosince 2009, organizátoři soutěže
Posledním listopadovým dnem bylo uzavřeno první kolo hlasování čtenářské soutěže o nejlepší českou (případně slovenskou, ale česky vydanou) povídku a román roku 2008. Tady jsou nominace.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 5583
Agent JFK 15, Věk mloků Recenze
Agent JFK 15, Věk mloků
Karolina Francová

8. září 2008, Františka Vrbenská
JFK je dnes zavedenou značkou s rostoucí množinou fanoušků. Rozběhla se na první pohled čistě zábavná série knih se svébytným světem, „který si musíme vybojovat“ také v jeho paralelních modifikacích. Výchozí příběh se odvíjí kolem Agentury Equilibri Ferarius, a jeden knižní titul za druhým – nenápadně či znatelněji – posouvá ústřední téma dál.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4718
Zrádce Recenze
Zrádce
Karolina Francová

24. listopadu 2007, Piter
Lidé si žili v poklidu, kuli své pikle proti sobě, zkoumali a osídlovali blízký vesmír. Zčistajasna se z hlubin vesmíru objevila první mimozemská inteligentní rasa, ale místo přátelských kontaktů okamžitě zaútočila a zahájila vleklou válku.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4975
Deníčky špióna, díl desátý Deník špiona
Deníčky špióna, díl desátý
Eurocon 2002

6. dubna 2007, Miles Teg
Jubilejní desátý deníček špióna popisuje první v České republice konaný Eurocon – tedy setkání fanů z celé Evropy. Jeho hosté byli vskutku exkluzivní – za všechny jmenujme George R. R. Martina nebo Roberta Holdstocka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5866