Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Tajný kruh 3 - Moc ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Tajný kruh 3 - Moc, L. J. Smithová

Smith L. J.: Tajný kruh 3 - Moc

Ať už patříte ke generaci, která vyrůstala s Harrym Potterem a napjatě očekávala sovu s dopisem z kouzelnické školy, či jste o něco starší, série o chlapci s jizvou na čele většinu svých čtenářů uchvátila. O to větší div, že čarodějů je mezi hrdiny paranormálních příběhů pro mládež jen hrstka. Čarodějnická série Tajný kruh je ještě z předpotterovské doby, u nás však vyšla teprve nedávno. Sáhnout by po ní měli všichni, kdo mají rádi kouzla. Vždyť kdo by se nechtěl stát čarodějem, i kdyby jen prostřednictvím kni­hy?

Když Cassie Blakeová odjížděla na prázdniny do Nové Anglie, ještě netušila, že se tam přestěhuje natrvalo, zjistí, že je čarodějka, a zamiluje se do přítele své nové nejlepší kamarádky Diany. Ta se nyní konečně dozvěděla pravdu o vztahu Cassie a Adama. Odpustí jim, nebo se Tajný kruh rozpadne? Na což je teď, když mladí čarodějové čelí hrozbě od lovců čarodějů i zlého Černého Johna, ta nejnevhodnější do­ba…

Série Tajný kruh:

 • The Initiation – 1992 (č. Zasvěcení, CooBoo, 2011)
 • The Captive – 1992 (č. Otrokyně, CooBoo, 2011) – recenze
 • The Power – 1992 (č. Moc, CooBoo, 2011)

Moc těsně navazuje na druhý díl trilogie, Otrokyně. Nečeká nás tedy žádný dlouhý úvod, čtenář je hned vržen do děje. I třetí díl Tajného kruhu je tenká knížka, takže autorka nemá příliš prostoru na rozvláčné natahování děje. Stránky ubíhají velice rychle a není problém knihu slupnout na jedno či dvě posezení.

V příběhu na čtenáře čeká několik zvratů, místy dokáže opravdu překvapit. Předvídatelnost se týká jen jedné části knihy, milostných prvků. Trojúhelník nebyl dostatečně zamotaný, takže Dianu, Adama a Cassie nyní doplňuje tajemný Nick, kterému hlavní hrdinka padla do oka. Nick je zajímavější a mnohem více charismatický než Adam, snadno si proto získá oblibu čtenářek. Přesto je od začátku jasné, s kým Cassie skončí; těm, kteří od L. J. Smithové už něco přečetli, obzvlášť. Osudová láska za hrob nechybí ani v jedné její knize – žádná překážka není pro zamilovaný pár dost vysoká.

L. J. Smith v pěti bodech:

 1. Napsala více než dvě desítky knih pro mládež s paranormálním námětem, například Upíří deníky, Tajný kruh a Temné vize. Další její série, u nás zatím nepřeložené, jsou Wildworld, The Forbidden Game nebo Night World.
 2. Její nejpopulárnější sérií jsou Upíří deníky, které poprvé vyšly v roce 1991. Od roku 2008 autorka vydává další pokračování.
 3. Procestovala celou Evropu i Dálný Východ.
 4. Je vášnivou sběratelkou – v jejích sbírkách můžeme najít nejrůznější malé krabičky, knihy o kvantové fyzice a dětské knihy z devatenáctého století.
 5. V současnosti žije v Kalifornii, ale často tráví čas na své chatě poblíž národního parku Point Reyes, kam může chodit na spoustu procházek do přírody.

Jedná se o čarodějnou knihu, takže nějaké to kouzlení v ní rozhodně nechybí. Čtenáři se dočkají magických rituálů, lektvarů, a na konci kouzelnického souboje se zloduchem. Příznivci magie si jistě přijdou na své. Atmosféra je temnější než v předchozích dílech, místy je Moc dokonce lehounce strašidelná.

Na temnotě není nic špatného. Jen se jí musíš postavit. (str. 66)

Cassie se dále proměňuje, je silnější a statečnější než kdy dřív. Nějakou proměnou projde v průběhu knížky i většina vedlejších postav (jež čtenář konečně zná natolik, aby si je nepletl), kromě Diany, která je po celou dobu neochvějně dobrá a hodná, až je to nepřirozené.

Zakončení trilogie se autorce velice povedlo, je to nejlepší díl série. I ty, kterým se jednička a dvojka líbila, poslední díl příjemně překvapí.

 • Smithová, Lisa Jane: Tajný kruh 3 – Moc (The Power)
 • Albatros Media a.s. – CooBoo, 2011
 • překlad: Ivana Svobodová
 • obálka: Shutterstock
 • 224 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
Cremer Andrea R.: Smečka
Kateová Lauren: Andělé 1 - Pád

Redakce Fantasye doporučuje podobné knihy:

10. září 2012, Anežka Dudková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Tajný kruh 3 - Moc

Tajný kruh 3 - Moc
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč