Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Až budou viset, Abercrombie Joe

Abercrombie Joe: První zákon 2 - Až budou viset
Název:   Až budou viset
Autor:   Abercrombie Joe
Žánr:   fantasy
Série:   První zákon (2)
Počet stran:   493
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Olga Machačová
Autor obálky:   Laura Brett

Běžná cena:   399 Kč
Naše cena:   359 Kč
Sleva:   40 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Jak uhájit město, které je v obležení nepřátel a zamořené zrádci, když se vašim spojencům nedá ani v nejmenším věřit a váš předchůdce beze stopy zmizel? Před takovými vyhlídkami by nejraděj utekl i mučitel – jen kdyby dokázal udělat krok bez pomoci hole – a inkvizitor Glokta se potřebuje dobrat k odpovědím dřív, než guršská armáda zaklepe na městské brány. Seveřani se přehnali přes hranice Anglandu a po celé zmrzlé zemi rozsévají oheň a smrt. Korunní princ Ladisla je připraven zahnat je zpátky a vydobýt si neutuchající slávu. Má to jen jediný háček: že vede tu nejhůř vyzbrojenou, nejhůř vycvičenou armádu s nejhorším velením na světě. * A Bayaz, První z mágů, vede skupinu neohrožených dobrodruhů na velmi nebezpečnou misi přes ruiny minulosti. Nejnenáviděnější žena Jihu, nejobávanější muž Severu a nesobečtější hejsek Království tvoří podivné společenstvo, ale potencionálně smrtící – pokud by se přestali tolik navzájem nenávidět. * Pradávná tajemství budou odkryta. Budou vybojovány a prohrány krvavé bitvy. Nejhorším nepřátelům bude odpuštěno – ale teprve až budou viset.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Až budou viset, Abercrombie Joe
BoriHokr - 28. 07. 2009 09:55

Druhý díl je ještě lepší než jednička. A nic na tom nezměnila ani změna překladatelky. Stejně tak se v intencích předchozí knihy drží i obálka. Hlavní je ovšem samotný obsah. Dějové linie, minule spojené, se nám opět větví a všechny postavy si zažijí svůj okamžik slávy. Ke slovu se dostává mnohem více dávná minulost, magie má tendenci ovlivňovat dění víc a víc... A opět se dočkáme překvapivých zvratů a zakončení ve chvílích, kdy bychom na základě zkušeností s žánrem čekali něco úplně jiného. Až budou viset funguje nejen jako nejtemnější groteska, výborná fantasy, ale i jako příručka cynismu a ironie pro pokročilé. Čekání na třetí díl bude rozhodně dlouhé.
RE: Ad Až budou viset, Abercrombie Joe
gilbert - 01. 05. 2010 23:25

Je to tak, druhý díl je opravdu ještě lepší než povedený díl první. Příběh se větví na několik dějových linií. V jedné sledujeme putování výpravy vedené mágem Bayazem, jíž se účastní také Logen a Jezal, v další pak osudy inkvizitora Glokty, v níž si stejně jako v předchozím díle užijeme nejvíce intrik a politikaření (politika je tu vážně svinstvo, často je to silné kafe i na někoho tak otrlého a cynického jako je Glokta) a v třetí linii se protnou osudy majora Westa a bývalých Logenových kumpánů – v tažení proti barbarskému králi Bethodovi, které díky neschopnosti prince Ladisly začne vážně katastrofálně a ani jeho další průběh nenaznačuje změnu k lepšímu... K ději se nebudu blíže rozepisovat, na těch takřka 500 stranách textu se toho stane opravdu hodně, každá linie je ničím zajímavá, a ač zatím všechny fungují relativně samostatně nezávisle na ostatních, vytváří dohromady ucelený obraz o dění v tamním světě. Pro království to nevypadá dobře, boj na dvou frontách se stává realitou, navíc zde probíhá řada vnitřních rozporů a intrik, nemluvě o ráně, kterou království utrpí zevnitř v případě smrti následníka trůnu. Silnou stránkou předchozího dílu byly mimo výborné temné atmosféry (která je zde ještě temnější a působí až beznadějně) především zajímavě propracované postavy a nejinak je tomu i v tomto díle. Dokonce se nebojím říci, že nyní jsou knize oporou ještě více, neboť všechny procházejí vývojem a na povrch vyplouvají mnohá tajemství (především Jezal, u kterého se ta přeměna z namyšleného hejska tak trochu očekávala, přesto je podána uvěřitelně – i vzhledem k situaci, ve které u něj dochází ke zlomu; nicméně za pozornost stojí i West a i na Bayaze vypluje slušná porce špíny, náhle se ukazuje jaký podíl má na stávající situaci, kterou se spíše snaží napravit, kdepak, tohle není žádný Gandalf;)). Samozřejmě nechybí ani cynismus a černý humor. 4 a půl * ale v tomto případě rád zaokrouhlím nahoru a už se těším na třetí díl. :)
2 diel
Dariel - 30. 11. 2010 23:08

Až budou viset, je druhá kniha trilógie První zákon. Dej sa posúva ďalej. Glokta je poverený inkvizíciou brániť mesto proti hordám guršskej ríše. Chýbajú peniaze, vojaci a dokonca i samotné hradby sa rozpadajú bez pričinenia nepriateľa. Navyše za hradbami je tušiť zradca. A to najpodstatnejšie, všade je veľa schodov...Medzitým na severe barbari pokorujú Spojené kráľovstvá. Anglad sa rozpadá. A medzi nepriateľom a srdcom kráľovstva stojí korunný princ Ladisla, rozmaznaný mysľou žijúci niekde mimo realitu. A armáda nie je na to o nič lepšie. A zbytky bývalých parťákov Krvavej devítky sa tak ocitajú pravdepodobne opäť na nesprávnej strane. Úryvok - Zpoza kmene uschlého stromu vystoupil vážne vypadající muž s krátkym mečem a štítem. Objevili se dva další a pak ješte tri, kterí vylezli z kroví a skal, všichni s vážnymi výrazy a vážne vypadajícími zbranemi. Devítiprsťák si založil ruce na prsou. "Alespoň jednou bych chtel zažít, abych to byl já, kdo prekvapí ty druhé," zabručel. " Je nás ješte o neco víc," krikl Finnius. "Tady nahore, se mnou! Šikovné ruce s luky a pripravenými šípy. Takže vidíte, že po téhle ceste už se dál nedostanete!" Bayaz rozhodil ruce. "Možná bychom mohli dospet k dohode, která by vyhovovala nám obema! Proste si reknete svou cenu a..." "Vaše peníze pro nás nejsou dost dobré, starče, a já jsem tvou domýšlivostí hluboce renen! My jsme vojáci, ne lupiči! Máme rozkazy najít jistou skupinu lidí, skupinu putující napríč pustinou, daleko od stezek obchodníku! Starý plešatý parchant s klukem, co vypadá jako by byl marod, nafoukaný pitomec z Království, zjizvená devka a severanský troglodyt! Nezahlédli jste tlupu, která by odpovídala tomuhle popisu?" " Jestli já jsem ta devka," krikl Devítiprsťák, "kdo je potom ten Severan?" "Nerekli mi, ze jste vtipálci. Beru to jako bonus. Alespoň do té doby, než vás zabijeme." Najpodivnejšia družina pod vedením mága Bayaza pokračujú vo výprave na nebezpečný kontinent za predmetom, ktorý údajne môže spasiť samotné Slobodné kráľovstvá. Sebeckosť, nenávisť, tajnostkárstvo a zúrivosť sú vlastnosti hrdinov, ktoré môžu zničiť túto výpravu skôr, než sa k smrtiace zlo môže skrížiť cestu. Druhý diel knihy nie je o nič menej krvavejší a pragmatickejší ako jednotka. Cynickosť a originalita charakterov oproti jednotke ešte zrastá. Postavy z tejto knihy sa stanú vašimi obľúbenými spoločníkmi. Moje hodnotenie je na slabších 5 (4,7)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 377 Kč
 341 Kč
 341 Kč
 181 Kč
 269 Kč
 314 Kč
 350 Kč
 431 Kč
 323 Kč
 449 Kč
 314 Kč
 3218 Kč