Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Za hranice Země příběhů a ještě dále, Chris Colfer: Za hranice království (Země příběhů 4)

Chris Colfer: Za hranice království

Fanoušci dvojčat Baileyových se již nemohou dočkat filmového zpracování Země příběhů a čas si krátí čtvrtým dílem, který nedávno dorazil na pulty českých knihkupectví. Colfer v něm přináší nečekaný zvrat a dobrodružství, které dvojčata zavede až za hranice království… a to doslova.

Po porážce napoleonské armády nastává v Zemi příběhů mír. Ale ne na dlouho. Alex Baileyová se snaží svou roli Kmotřičky víly brát vážně, v cestě jí ale stojí myšlenky na Maskovaného muže, který stál za předchozími útoky a který je stále na svobodě. Pouze Alex zná jeho totožnost a ví, že se zločinec vrátí s ještě silnější armádou. Problém je ale jediný – Rada víl jí nevěří.

Connor se mezitím v lidském světě snaží žít dále svůj život, ale ne na dlouho. Jeho sestra bude potřebovat veškerou pomoc. Maskovaný muž totiž shání armádu a ne jen tak ledajakou – našel si cestu do dalších knih a shromažďuje nejhorší ničemy, kteří kdy existovali. Dvojčata se tak musejí vydat na cestu do Země Nezemě, Země Oz, Kraje divů a dalších, aby zabránila blížící se katastrofě.

Nové světy

V překladu Veroniky Volhejnové vyšel již čtvrtý díl Země příběhů nesoucí příznačný název Za hranice království. Šestidílná série Chrise Colfera se jak v zahraničí, tak i u nás těší velké oblibě. Colfer tentokrát vsadil na nový prvek, jenž příběh velmi příjemně ozvláštňuje a dodává mu na přitažlivosti. Kromě lidského světa a toho pohádkového, ve kterých se příběh obyčejně odehrává, autor tentokrát přidává i nejznámější literární světy, jmenovitě například Zemi Nezemi, Kraj divů, Zemi Oz a pár dalších. Kromě těchto světů se hrdinové setkají i s postavami s nimi spojenými.

Chris Colfer v pěti bodech

 1. Za roli Kurta Hummela v seriálu Glee obdržel Zlatý glóbus.
 2. Zahrál si ve filmu Struck by Lightning, který sám napsal a produkoval.
 3. V roce 2011 byl podle časopisu Time zařazen mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.
 4. Stejně jako postava Kurta Hummela, i on je homosexuál.
 5. Kouzelné přání se dva týdny po vydání stalo číslem 1 na žebříčku bestsellerů New York Times.

Kromě lákadla v podobě nových charakterů z nejoblíbenějších literárních světů jsou tu i hlavní hrdinové – dvojčata Baileyovi. Jak tomu bylo i u předchozích dílů, také zde jsou dvojčata opět o něco starší a moudřejší. Alex se musí vyrovnat s rolí Kmotřičky Víly, kterou nyní zastává a zároveň se naučit ovládat i své schopnosti. Mimoto je tu i problém Maskovaného muže. Ani Connor to nemá jednoduché. Velkým plusem celé série jsou vedlejší postavy ze Země příběhů, které autor neustále rozvíjí a očima obou dvojčat přibližuje jejich osudy. Čtenáři se opět mohou těšit na Červenou Karkulku, Mášenku a další favority.

Ach ta láska…

Po velmi akčním třetím díle se vrací výpravnější ráz příběhu z prvního dílu. Za hranice království slouží tak spíše jako takový úvod a předehra pro následující díl, který slibuje velkolepou podívanou. Kromě akce a napětí se čtenáři mohou těšit i na romantiku, a to nejenom na frontě hlavních hrdinů. Ta pěkně doplňuje hlavní dějovou linku a vytváří tu správnou atmosféru.

Kromě příznivých zpráv o zfilmování prvního dílu série Kouzelného přání přišlo nakladatelství Fragment i s datem vydání pátého dílu, který by měl světlo světa spatřit někdy v listopadu 2018. Série se tak v průběhu příštího roku dočká svého konce. Čekání na další díl si čtenáři mohou zkrátit přečtením Colferovy knihy Těžko uvěřitelný příběh, která taktéž vyšla u Fragmentu.

Série Země příběhů

 1. Chris Colfer: Kouzelné přání (Země příběhů 1)
 2. Chris Colfer: Návrat Kouzelnice (Země příběhů 2)
 3. Chris Colfer: Varování bratří Grimmů (Země příběhů 3)
 4. Chris Colfer: Za hranice království (Země příběhů 4)
 5. Chris Colfer: Na vlnách fantazie (Země příběhů 5)
 6. Chris Colfer: Srážka světů (Země příběhů 6)

Země příběhů: Za hranice království je sice určena spíše pro mladší čtenáři, na své si ale přijdou i ti starší, kteří mají rádi pohádkové prostředí, zajímavé postavy a spoustu akce.

 • Chris Colfer: Za hranice království (Země příběhů 4)
 • Fragment, 2018
 • Překlad: Veronika Volhejnová
 • Obálka: Brandon Dorman
 • 336 stran, 349 Kč
3. září 2018, Kateřina Kopišťová

Země příběhů 04 - Za hranice království

Země příběhů 04 - Za hranice království
Vložit do pytle na zboží  Koupit 349 Kč 314 Kč