Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Pohádky v područí napoleonské armády, Chris Colfer: Varování bratří Grimmů (Země příběhů 3)

Chris Colfer: Varování bratří Grimmů

Pohádková převyprávění se těší v poslední době velké oblibě. S třetím dílem Colferovy Země příběhů přišly i dobré zprávy o zfilmování prvního dílu. Je tedy více než pravděpodobné, že se knižní série dočká přílivu nových fanoušků. S čím budou dvojčata Conner a Alex bojovat tentokrát?

Connor Bailey se stále snaží vyrovnat s faktem, že jeho sestra dvojče šla svou vlastní cestou a žije v jiném světě. Chlapec však zažívá svá vlastní dobrodružství. Blíží se výročí slavných pohádkových autorů – bratří Grimmů, a tak je Connor spolu se svými spolužáky pozván do Německa na oslavy. Z tohoto výletu se ale stává dobrodružná výprava po Evropě s jediným cílem – Zemí příběhů, kterou musí Connor varovat před blížícím se nebezpečím.

Alex Baileyová žije svůj sen. Podařilo se jí zůstat v Zemi příběhů a stát se učednicí své babičky, Kmotřičky víly. Od Alex se očekává, že bude příští Kmotřičkou vílou, a tak se dívka musí doopravdy snažit, aby dostála všem očekáváním a nikoho nezklamala. S hrozícím nebezpečím vpádu napoleonské armády se Alex musí ujmout velení, shromáždit staré přátele a postavit se Armádě, která jako posilu rekrutuje všechny nejhorší padouchy z pohádek.

Z vůle samotného Napoleona

Příběh dvojčat Baileyových se dočkal v překladu již třetího dílu s názvem Varování bratří Grimmů, což znamená, že je šestidílná série přesně v polovině. Je pro ni charakteristické především to, že s každým dalším dílem dvojčata postupně rostou a objevují věci obvyklé pro jejich věk. To s sebou přináší i temnější ráz příběhů. Děj je umístěn jak do reálného světa, tak i do toho pohádkového, ve kterém žijí všechny známé postavy z dětských příběhů, jen s vlastními, originálními konci.

Chris Colfer v pěti bodech

 1. Za roli Kurta Hummela v seriálu Glee obdržel Zlatý glóbus.
 2. Zahrál si ve filmu Struck by Lightning, který sám napsal a produkoval.
 3. V roce 2011 byl podle časopisu Time zařazen mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.
 4. Stejně jako postava Kurta Hummela, i on je homosexuál.
 5. Kouzelné přání se dva týdny po vydání stalo číslem 1 na žebříčku bestsellerů New York Times.

Jak už název napovídá, třetí díl se hodně točí kolem dvou ikonických postav světa pohádek – bratří Grimmů. S tím souvisí i nová hrozba. Chris Colfer tentokrát zabředl trochu do historie a do světa pohádek přivádí napoleonskou armádu, což dodává příběhu na zajímavosti a dynamičnosti. Autor se hodně soustředí na přípravu na samotnou bitvu a na boje před ní. To s sebou přináší i úplně nové postavy, které čtenář dosud neměl šanci poznat – zloduchy a maskovaného muže, jehož identita zůstává až do konce příběhu skryta a je vskutku šokující.

Ach ta láska…

Příběh je opět vyprávěn ze dvou pohledů – víly Alex, která zůstává v pohádkovém světě a Connera, který s sebou do Země příběhů vtáhne i své dva kamarády. Dvojčata již vyrostla do puberty, což s sebou přináší celou řadu nových témat, především zájem o druhé pohlaví. Na úskalí lásky sice přichází obě dvojčata, Alex to ale přeci jen snáší o dost hůř. Její nový objev totiž stojí v cestě povinnostem, které coby budoucí Kmotřička víla má. S tím se pojí i téma důležitosti rodiny a rodinných vztahů, jež Colfer zdůrazňuje.

Série Země příběhů

 1. Chris Colfer: Kouzelné přání (Země příběhů 1)
 2. Chris Colfer: Návrat Kouzelnice (Země příběhů 2)
 3. Chris Colfer: Varování bratří Grimmů (Země příběhů 3)
 4. Chris Colfer: Za hranice království (Země příběhů 4)
 5. Chris Colfer: Na vlnách fantazie (Země příběhů 5)
 6. Chris Colfer: Srážka světů (Země příběhů 6)

Originální pojetí pohádkového světa a dětští hrdinové jsou to, co dodává Zemi příběhů na půvabu. Právě to je nejspíš i důvod, proč se první díl, Kouzelné přání, dočká filmového zpracování. Dobrou zprávou zůstává i to, že na scénáři se bude podílet sám autor. Celá série by se tak mohla dočkat daleko větší popularity a přilákat nové čtenáře.

Země příběhů: Varování bratří Grimmů je sice primárně určena pro mladší čtenáře, nadchne ale i ty starší svou akčností, napínavostí a inteligentním příběhem.

 • Chris Colfer: Varování bratří Grimmů (Země příběhů 3)
 • Fragment, 2017
 • Překlad: Veronika Volhejnová
 • Obálka: Brandon Dorman
 • 400 stran, 349 Kč
9. února 2018, Kateřina Kopišťová

Země příběhů 03 - Varování bratří Grimmů

Země příběhů 03 - Varování bratří Grimmů
349 Kč 314 Kč