Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Studium magie má budoucnost, Ben Aaronovitch: Co dělala Abigail v létě

co delala abigail v lete

Pryč jsou časy, kdy se mohl Thomas Nightingale považovat za jediného oficiálního kouzelníka na Ostrovech. A protože Peter Grant své kouzelnické začátky zvládl, je řada na Abigail. Tato mladá dívka se rozhodla získat stejné znalosti nadpřirozena jako její starší kolegové. Teorie je sice důležitá, ale nic nepřebije praxi. Zvlášť ve vyprávění. A tak se Abigail dočkala své první samostatné novely.

Londýnské parky mají své kouzlo. V podání Bena Aaronovitche bude i ta nejzaplivanější část metropole magickým místem. A Hampstead Heath vypadá rozhodně lépe. Jen se tam tak trochu ztrácí teenageři. Aby se pokaždé vrátili domů ještě, než se kolem začne potulovat policie s vytištěnými portréty a spoustou otázek na náhodné kolemjdoucí. Záhada hodna začínající kouzelnice? Možná. Nicméně když se k celému případu připlete Abigail, mohou se dít ještě mnohem tajemnější věci. A ačkoli tato mladá dáma může počítat s pomocí kamaráda Simona a místní buňky mluvících lišek, nebude to rozhodně mít jednoduché.

Ben Aaronovitch v pěti bodech

 1. Narodil se v roce 1964 v Londýně.
 2. Je synem bývalého úspěšného ekonoma Sama Aaronovitche.
 3. Má dva sourozence. Jeden je herec a druhý novinář.
 4. Jeho série o Peteru Grantovi se považuje za jednu z nejúspěšnějších městských fantasy.
 5. Napsal tři romány ze světa Doctora Who.

Tajemství jednoho parku je totiž pouhým začátkem tohoto letního dobrodružství, na jehož konci se sice nikdo dobrovolně nezavře do svého pokoje s učebnicí latiny, ale i tak si vyslouží větší pozornost od těch, kteří se magií zabývají mnohem delší dobu. Každý ostatně musel nějak začít a mimochodem, jistý zkušený praktik by si nejspíš též zasloužil trochu víc autorovy péče. Už jenom proto, že má tendence mihnout se každým příběhem jako moderní verze Gandalfa.

Historky z Rozmaru to sice naznačily, ale teď je to oficiální. Tato série nepotřebuje Petera Granta, aby si udržela své kouzlo a svou čtivost. Ben Aaronovitch pokračuje ve svém vypravěčském standardu. Příběh sice není nikterak komplikovaný, nicméně autorův styl dovede i z obyčejné zápletky udělat velice záživné čtení. Abigail sice není úplně novou postavou, zde se jí ale poprvé dostává zaslouženého prostoru k tomu, aby se náležitě představila čtenářům. Nejde o pouhou náhražku za Petera, Abigail je docela jiná, a nejen proto, že během vyšetřování se nemůže spolehnout na policii. Zároveň jí ani nedýchá na záda příliš ambiciózní praktik. I když kdoví, s čím přijde Aaronovitch příště.

Série Peter Grant

 1. Řeky Londýna
 2. Měsíc nad Soho
 3. Šepot podzemí
 4. Prokleté domovy
 5. Zaludné léto
 6. Strom viselců
 7. Nejodlehlejší stanice
 8. Zvony Londýna
 9. Stín nad Trevírem
 10. Falešná hodnota
 11. Historky z Rozmaru
 12. Co dělala Abigail v létě

Tato novela nejenže plynule navazuje na poměrně rozsáhlý svět Řek Londýna, ale zároveň slibuje možnost, že se Abigail dostane její vlastní příběhové linky v celé sérii. A vzhledem k tomu, jak se autorovi povedlo vysvětlit, co všechno dělala Abigail v létě, můžeme se těšit na podzim. Protože jestli něco Young Adult literatuře chybí, pak jsou to zajímavé příběhy. A mluvící lišky.

 • Ben Aaronovitch: Co dělala Abigail v létě
 • Argo, 2023
 • Obálka: Kateřina Bažantová
 • Překlad: Milan Žáček
 • 208 stran, 268 Kč (v e-shopu Fantasye již za 298 Kč)
1. srpna 2023, Tomáš R. Tokoš

Řeky Londýna - Co dělala Abigail v létě

Řeky Londýna - Co dělala Abigail v létě
Vložit do pytle na zboží  Koupit 298 Kč 268 Kč