Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Gileadova krev, Abnett Dan a Vincent Nick

Abnett Dan a Vincent Nick: Warhammer - Gileadova krev
Název:   Gileadova krev
Autor:   Abnett Dan a Vincent Nick
Žánr:   fantasy
Série:   Warhammer
Počet stran:   287
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Šimon Španihel a Adam Fendrych
Autor obálky:   Paul Dainton

Běžná cena:   209 Kč
Naše cena:   188 Kč
Sleva:   21 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Toto je sága o osudem těžce zkoušeném vznešeném elfovi Gileadovi Lothainovi. Spolu se svým věrným společníkem Fithvaelem putuje neohrožený bojovník a poslední z rodu Tor Anrok krutým světem Warhammeru a bojuje se služebníky Zla kdekoliv na ně narazí.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Gileadova krev, Abnett Dan a Vincent Nick
Jack_Dark - 03. 02. 2009 14:40

Netradiční příběh ze světa Warhammru. Rozhodně potěší beznadějností a marnotratností hlavního hrdiny který se od běžných hrdinů znatelně liší. Kniha kromě bojů přináší i otázky k zamyšlení, a nepůsobí běžným dojmem.
Ad Gileadova krev
BoriHokr - 19. 02. 2009 09:49

Sbírka několika povídek, soustředících se na elfa Gileada a jeho putování za nalezením příbuzných a ztracené lásky. Ve sbírkách jako Říše chaosu nebo Rytíři cti by všechny zde obsažené příběhy patřily k těm nejlepším, ale takto pohromadě mají jeden zásadní problém - propojovací text. Ten je stylizován do lidového vyprávění o legendě a svou kvalitní stylizací klade poněkud větší nároky i na samotné povídky. A z těch se skutečně vytáhnou tak dvě. Hlavně poslední, warhammerovská variace na Sedm samurajů je lahůdková. Jenže pak bohužel přijde konec a další mínus - opět díky skvělému propojovacímu konci, protože Legenda o Gileadovi e náhle ukazuje sice konkrétnější, ale zároveň neukončená a jako lokální. Což může být trochu šok. Ale na druhou stranu je jedním z autorů Abnett a to je záruka kvality. Navíc i perfektní obálka a fakt, že elfů jsme zatím v česky vydaných warhammerech mnoho nepotkali, přidávají ztracené body...
Gileadova krev
gilbert - 12. 04. 2009 14:57

Z u nás vyšlých knih ze světa Warhammeru jde rozhodně o jednu z těch nejlepších. Temná fantasy jak řemen. Stejně jako Borihokr musím vyzdvihnout poslední povídku, ale i ostatní, byť o něco slabší povídky mají co nabídnout. Z každé z nich je cítit beznaděj a pochmurnost, které procházejí celou knihou (ponurou atmosféru výborně navozuje obálka, která spíše než s obsahem koresponduje s duchem knihy). Já osobně bych za všechny zmínil povídku, ve které se Gilead spolu Fithvaelem snaží vysvobodit zajatou elfku, která s Gileadem telepaticky komunikuje a volá o pomoc. Zejména u Gileada jde o snahu hraničící se šílenstvím. V jiné povídce je zase Gilead nestvůrami Chaosu a jejich kouzly oklamán a málem zabit. V takových chvílích je to Fithvael, kdo řeší problémy a zachraňuje oba hrdiny - a jediný kdo labilního a ne vždy zcela příčetného Gileada udržuje naživu a stojí mezi ním a naprostým šílenstvím. Rozhodně v příbězích rozhodně nehraje druhé housle, naopak svým přístupem k životu a lidem a vystupováním titulního hrdinu mnohdy zastiňuje. Docela rád bych si o téhle dvojici ještě někdy něco přečetl, už kvůli zmíněné neukončenosti této legendy (ale ta její "lokálnost" mi nevadí vůbec, ne každý hrdina je všeobecně oslavován v kronikách:))

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Nakladatelství
 188 Kč
 170 Kč
 188 Kč
 179 Kč
 332 Kč
 188 Kč
 169 Kč
 332 Kč
 233 Kč
 224 Kč
 224 Kč