Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v období 2.1. - 15.2. je pražské knihkupectví Fantasya zavřeno z důvodu rekonstrukce prodejny. Osobní odběry na prodejně tedy v tomto období nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Věž kosmonautů, MacLeod Ken

MacLeod Ken: Světelné stroje 1 - Věž kosmonautů
Název:   Věž kosmonautů
Autor:   MacLeod Ken
Žánr:   scifi
Série:   Světelné stroje (1)
Počet stran:   320
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   Vladimír Lackovič
Autor obálky:   Stephan Martiniére
ISBN:   80-7193-267-3

Běžná cena:   265 Kč
Naše cena:   239 Kč
Sleva:   26 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Po podmanění Evropy hrají Rusové o čas. Jejich jednotky dorazily k Atlantiku, jejich kosmonauté dolétli k asteroidům. Teď je očekávají hvězdy… Ale někdo jiný tam byl před nimi. Matt je mladý programátor, jenž se rád pohybuje mimo zákon. Jednoho dne přijme lákavou zakázku na proniknutí do počítače přísně tajné orbitální stanice, kterou provozuje Ruskem ovládaná Evropská Unie. Jde o počátek neuvěřitelné a zcela nepředvídatelné cesty. Sen o dobytí vesmíru může být totiž nejen odvážnou, ale i značně riskantní a nebezpečnou touhou… Věž kosmonautů je česky prvním vydaným románem britského spisovatele Kena MacLeoda, jenž patří k nejpůsobivějším hlasům současné ostrovní science fiction. Nebojí se být dokonce politicky kontroverzní, dělá to však vysoce zábavnou a inteligentní formou. Nejen pro českého čtenáře může být setkání s takovým autorem osvěžující, bouřlivé a strhující.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Věž kosmonautů, MacLeod Ken
zarw - 15. 03. 2009 09:04

Tato kniha je opravdu výjimečnou kyberpunkovou space operou. Rozhodně srovnatelnou s Neuromancerem a rozhodně nesrovnatelnou se vším ostatním, co je dnes k dostání (i když tady jistě zevšeobecňuji). Propracovaný příběh po všech stranách a na všech jednotlivých stranách, není snad místo, kde bychom mohli uvolnit pozornost: vytříbený a precizní jazyk, velice aktuální, pracující lehce s terminologií z oblasti fyziky, biologie či astronomie; s nadhledem postavená fabule na základně politických, sociálních rozporuplností; napínavý dvojvrstvý děj; fantazijní svět obklopený neohleděnými kulisami, novými stvořeními, novými technickými vymoženostmi; samozřejmě vztahy a intriky, to k tomuto žánru bezpochyby patří. Co dodat více. Do poslední stránky čekáme na to dovysvětlení, jen velice pomalinku jsme zasvěcování do organizovaného a organizujícího se života této knihy, což je dobře, drží nás to v neustálém střehu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Nakladatelství Překladatel
 224 Kč
 347 Kč
 268 Kč
 319 Kč
 233 Kč
 314 Kč
 197 Kč
 314 Kč
 341 Kč
 197 Kč
 224 Kč
 242 Kč