Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Pevnost Drakonis 1 - Nová krev, Stackpole Michael A.

Stackpole Michael A.: Pevnost Drakonis - Nová krev
Název:   Pevnost Drakonis 1 - Nová krev
Autor:   Stackpole Michael A.
Žánr:   fantasy
Série:   Válka o Dračí korunu (1/1)
Podsérie:   Pevnost Drakonis (1)
Počet stran:   442
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Překladatel:   Konstantin Šindelář
Autor obálky:   Milan Fibiger

Běžná cena:   489 Kč
Naše cena:   219 Kč
Sleva:   49 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Od událostí Masky válečníka uplynulo pětadvacet let a vzpomínky na válku vybledly. Jméno Tarranta Hawkinse je nenáviděno a proklínáno – je považován za zrádce, který zavedl své přátele do osidel zla. Čarodějka Chytrina zesílila a nabyla větší moci než kdykoli předtím. Její armády se chystají k útoku na nepřipravený jih.. Dokáže je někdo zastavit? Alexie, princezna mrtvého národa a zřejmě nejschopnější vojenská velitelka na světě. Kerrigan Reese, mladičký čaroděj, ovládající magii tak dokonale, jako dosud žádný z lidí. Yslinský zloděj Will, kterého jedna z jeho krádeží zamotá do sítě prastarého proroctví, z níž nelze uniknout. To jsou hrdinové, kteří se budou muset vypořádat s Chytrininými démonickými vojsky… stejně jako se svou vlastní výjimečností. Alex se napřímila a složila ruce na prsou. „Je to velmi zajímavý plán, generále, ale má příliš mnoho vad. Zítra všechno proběhne docela jinak.“ Muž se zatvářil, jako by mu vrazila facku. „Princezno, vím, že máte za sebou určité dílčí úspěchy…“ Její pohled byl nyní vskutku mrazivý. „Za prvé, generále, mě laskavě oslovujte generále. Svůj titul mám od narození – byť je jen formální. Ale svou hodnost jsem si musela zasloužit.“ „Zasloužit v malých šarvátkách, generále.“ „Zasloužit ještě za života vojáků, kterým velím, generále.“ Alex mluvila tiše, ale její hlas byl pevný jako kalená ocel. „Vy a vaši lidé jste tady, protože jsem si vás vyžádala. Ne proto, že bych potřebovala vaše rady. Vítám vaše návrhy, ano, ale této výpravě velím já. Je na mě, abych přijímala konečná rozhodnutí.“Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pevnost Drakonis 1 - Nová krev, Stackpole Michael A.
gilbert - 06. 06. 2009 12:35

Po "Masce válečníka", která byla v podstatě takovým nultým dílem série, začíná Stackpole "Pevností Drakonis" svou ságu "Válka o Dračí korunu". A hned na úvod je třeba říci, že kniha je úplně o něčem jiném než "Maska". Tak především děj knihy se odehrává nějakých 25 let po událostech, které skončili pro Tarranta Hawkinse stržením jeho masky a prohlášením ho za zrádce. Dále pak už děj není popisován jedním vypravěčem, místo toho zde máme tři dějové linie, které se zatím odvíjejí zcela samostatně. V první z nich sledujeme osudy Willa, mladého zlodějíčka, jemuž jedno zachrání život dva muži- nám známý vorquelf Rezolut a tajemný postarší válečník (většina čtenářů si jeho totožnost jistě brzy domyslí…) Havran. Oba jsou totiž přesvědčeni, že Will je členem rodu Norringtonů a má být právě TÍM Norringtonem, jenž má svět zachránit před čarodějkou Chytrinou a jejími hordami. V další linii se autor věnuje mladému obtloustlému adeptovi čarodějnictví Kerriganovi Reesovi. Má se za to, že z něj bude vzhledem k jeho talentu jeden z nejmocnějších, ne-li přímo nejmocnější, mág na světě. Bohužel Reese je totální nešika nepoužitelný pro běžný život (což je poznat hned v první scéně, ve kterém se s ním setkáváme - čaroděj si tu odře koleno a zhroutí se mu z toho celý svět:)). Třetí dějová linie nám asi nejvíce přibližuje průběh války s Chytrinou, neboť se věnuje princezně Alexii, jednomu z nejlepších generálů spojeneckých armád (i když spojeneckých, jak se v knize dočteme, právě nejednotnost a vzájemná řevnivost a nedůvěra jednotlivých jižních království je jednou z hlavních příčin úspěšného postupu Chytrininých vojsk). Jedná se o první část prvního dílu, tudíž kniha končí tak trochu uprostřed děje a o samotné pevnosti Drakonis, obrovské pevnosti střežící vstup na jih se toho ještě příliš mnoho nedočteme. Zatímco první díl byl klasickou hrdinskou fantasy, tohle už je regulérní začátek epické fantasy ságy. Nečekejte od knihy nějaké hluboké myšlenky nebo spletitý děj, nejspíše budete mít u mnoha zápletek pocit, že už jste něco podobného něco četli nebo předpovíte další vývoj událostí, a i postavy jsou poněkud ploché (Wil je v podstatě kleptoman, Kerrigan totální slon v porcelánu, Alex je zase až příliš dokonalá a neomylná) přesto bych knihu neodsuzoval. Jedná se o velice zdařilou, akční fantasy, která se dobře čte a má v sobě něco z onoho zvláštního hrdinského patosu starých dobrodružných příběhů. A jak se ukáže v dalších dílech, i postavy se dočkají určitého vývoje. Tři a půl hvězdičky.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 197 Kč
 174 Kč
 515 Kč
 350 Kč
 224 Kč
 237 Kč
 224 Kč
 224 Kč
 229 Kč
 197 Kč
 359 Kč
 440 Kč