Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Nonstop - nové vydání, Aldiss Brian W.

nonstop
Název:   Nonstop - nové vydání
Autor:   Aldiss Brian W.
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   224
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Překladatel:   Jaroslav Veis a Veronika Maxová

Běžná cena:   268 Kč
Naše cena:   241 Kč
Sleva:   27 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Nonstop je románovým debutem klasika žánru Briana Wilsona Aldisse a stále zůstává jeho nejpopulárnějším dílem. Důvodem je fakt, že jde o křišťálově čistý příklad dobrodružné science fiction, která je i přes svůj spád něčím víc než jen pouhou zábavou. Jde o příběh muže, jehož zvídavost předurčila stát se tím, kdo změní nejen osud svůj a svého okolí, ale i celkový pohled na svět samotný. Roy žije v kmeni uprostřed divočiny. Primitivní způsoby však v jeho očích nesouzní s četnými pozůstatky kdysi mnohem civilizovanějšího života. Nehodlá se smířit ani s dusivými zvyklostmi a vysvětleními, které logicky nesouhlasí s pravou povahou světa. V neustále se zrychlujícím tempu odkrývá četná tajemství, posouvá hranice poznaného a dochází dokonce až k možnosti nezvratné změny všeho, co doposud znal.Související články

  • Recenze: Nonstop (Ondřej Jireš)

Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Nonstop - nové vydání, Aldiss Brian W.
Dinik - 08. 04. 2008 11:50

Opravdu skvělá sci-fi kniha s výborným a překvapivým příběhem. Ćetl jsem ještě prastaré vydání, ale toto nové jsem si pořídil taky, už jen kvůli moc pěkné obálce. Od Aldisse zcela určitě to nejlepší dílo.
Nonstop patří mezi pět knih, které mě ke čtení věd...
BoB - 09. 06. 2008 16:36

Nonstop patří mezi pět knih, které mě ke čtení vědeckofantastické literatury nadobro uvedly. Jeho originální myšlenka, která ani dnes nepostrádá nic ze své poutavosti a naléhavosti, se zabývá tím, že to, co je dlouhodbě a všeobecně přijímáno, nemusí být ještě skutečná pravda. Někdy je zajímavé, jak se věci vyvinou, když se zvídavý jedinec odmítne ztotožnit s všeobecně přijímanou teorií a začne na vlastní pěst pátrat. Nemusíme ani zmiňovat, jak trnitá cesta může vést k zodpovězení všech jeho otázek. Ačkoli tomu tak většinou nebývá, může se stát, že jej výsledek pátrání překvapí. A nejen jeho. Tento titul je jednoznačně jedním z pilířů, na kterých stojí dnešní sci-fi literatura. Povinná četba pro každého, kdo hledá zajímavé, nestárnoucí a ryzí dílo, které, mimochodem bylo nakladatelstvím Laser zařazeno do edice Mistrovská díla SF.
nezabudnuteľná skvelá kniha - ale recenzia od p. J...
Lamahe - 09. 07. 2008 14:00

nezabudnuteľná skvelá kniha - ale recenzia od p. Jireša tu na Fantasyi je strašne "spoileroidná" - u tejto knihy je postupné odkrývanie pravdy veľmi zaujímavé a prezradenie deja dopredu je trestuhodné
Sci-fi
Wujtek - 17. 03. 2009 15:08

Ačkoli nejsem běžným čtenářem sc-fi a holduji spíše žánru fantasy, tato kniha mne opravdu vzala za srdce. Už jen hrdinovo příjmení (Complain) napovídá, že se nebude jednat o člověka, který se spokojí se zaběhanými stereotypy, a že jakmile se naskytne nějaká příležitost k odlišnosti, chopí se jí bez váhání. A opravdu. Tato kniha není jen sc-fi. Je to příběh muže, který překračuje své okolí bystrostí úsudku a silou ducha. Není to jediná ovce ze stáda. Musím zde podotknout, že charakteristika postav je jednou z nejzdařilejších, jakou jsem měl kdy možnost číst. Tak trochu mi celý koncept připomíná japonské myšlení a naprosto si dokáži představit anime nebo manga, jež by tento příběh zpracovalo. Prostředí vesmírné lodi (nebo spíše stanice?) pouze dokresluje atmosféru odtržení od civilizace, jinak by se celé schéma dalo bez problémů napasovat na prostředí jiné. A snad i proto dávám já, občasný čtenář sci-fi, Adissovu Nonstopu pět hvězdiček.
Nonstop
imro - 20. 03. 2009 15:20

Aldissův Nonstop jsem zakoupil už snad před pěti nebo více lety, ale do jeho čtení jsem se pustil až nedávno. A teď už vím, proč jsem jeho čtení tak dlouho podvědomě odkládal. Nejde o to, že by příběh samotný nebyl zajímavý, ale nepřišel mi natolik výjimečný, aby z něj byl kult obřích rozměrů. Když tak nějak od počátku vím, kde se román odehrává, jsem zchudoben o výraznou pointu. To, co přijde k závěru pak nejenom, že nebylo zajímavé, ale také na mě působilo dojmem notně naředěné kaše. Upřímně, posledních několik desítek stránek jsem se dost nudil. Na knize však oceňuji alespoň šikovně narýsovanou atmosféru a nastolení konfliktu mezi víru a fakta. Kdyby tato složka byla více rozpracována, možná by mi kniha sedla líp. Nechci se hrát na něco víc, jsem rád, když se lidem knihy líbí a jsem rád za každého čtenáře, ale Nonstop jednoduše jde mimo mne.
hvězdné hodnocení
Mickhesh - 21. 03. 2009 12:45

I když šla kniha mimo tebe, ohodnotil si ji třemi hvězdami, což je dobré hodnocení, vezmem li v potaz, že každá hvězda vydá za 20%...Absolutní počet hvězd by měli dostat klasiky prověřené časem a nebo totální novodobé vychytané megahity, čtyři hvězdy se jedná o hodně dobré čtivo s dobrým příběhem co umí oslovit, tři hvězdy jsou po přepočtu lehký nadprůměr a sem stále spadá hodně dobrých knížek, které se za své hodnocení nemusí stydět, právě naopak, dvě hvězdy tam už je to na rozváženou a každý by měl rozumně vyargumentovat nedostatky knihy, no a jedna hvězda jsou shity-málo obsažná blbě čtivá a nelíbivá díla-kde by pořád měl každý napsat proč tomu tak je a kde tkví příčina problému...toť nějak tak zhruba systém mého hodnocení, podle kterého mi vyplývá, že tři hvězdy udělené nonstopu znamená, že se jedná o dobrou knihu...nonstop shodou okolností teď také čtu a vážně jsem zvědavý na to tajemství kvůli kterému se hrdinové vydali na cestu a doufám, že to bude stát za to...prostor pro tvoje ego...:))
řítí se vesmírem bez cíle, bez konce, nonstop
Mickhesh - 28. 05. 2009 16:14

Nonstop (1958) od Briana Wilsona Aldisse, nám předkládá vskutku chutný pokrm v podobě lodi plávící se kosmem společně s lidmi, kteří na ní generace žijí a vnímají ji, jako svůj svět a jenom v nejbláznivějších snech by je napadlo, že je něco i mimo svět ve kterém žijí, tedy mimo loď. Jednou však v pustinách v Greenově kmeni je nalezena kniha, která obsahuje obrázek, na níž je nakreslena loď a přesně vyznačené pilotní centrum. S tímto objevem spadnou veškerá tabu a po prvotním šoku, kdy se musí vypořádat s tím, že svět ve kterém žijí je skutečně loď, se vydají pilotní centrum hledat a začít tak loď na své dlouhé pouti ovládat. Prozrazovat něco z příběhu nebudu, je to totiž na téhle knize to nejlepší a Aldiss má vše dobře promyšlené. Autorovi se vůbec podařilo skvěle vykreslit atmosféru a prostředí lodi s uvězněnými pasažéry uvnitř putující donekonečna vesmírem a jejich každodenního života. Atmosféra klaustrofobické stísněnosti a mnoha situací ve kterých jde o holé přežití prostě mají co do sebe, stejně jako prohledávat loď plné bujné vegetace a dávat při tom pozor na kdejakého mutanta či vetřelce. Hlavní silou knihy je též nevědomost lidí plovoucí se v lodi, kteří vlastně nevědí, že na lodi žijí a jaký byl její úděl, pouze se věnují svým nudným životům a postupně se vše dozvídají - je to svět ve světě a je to dobře promyšlený mikrosystém. Ačkoliv je kniha Aldissovou prvotinou, patří bezesporu k tomu nejlepšímu co kdy napsal a každé srdéčko scifisty musí při četbě zaplesat radostí. Za zmínku též stojí občasně dobrý humor a zajímavé postavy děje...prostor pro vaše ega...

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 250 Kč
 315 Kč
 152 Kč
 299 Kč
 216 Kč
 215 Kč
 404 Kč
 224 Kč
 152 Kč
 206 Kč
 314 Kč
 268 Kč