Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Noční hlídka, Lukjaněnko Sergej

Lukjaněnko Sergej: Noční hlídka
Název:   Noční hlídka
Autor:   Lukjaněnko Sergej
Žánr:   fantasy
Série:   Hlídka (1)
Počet stran:   456
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton + Argo
Překladatel:   Libor Dvořák
Autor obálky:   Milan Fibiger

Běžná cena:   298 Kč
Naše cena:   268 Kč
Sleva:   30 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Dotisk bestselleru!

Noční hlídka je první částí trilogie „Noční hlídka“, „Denní hlídka“ a „Šerá hlídka“. Na její motivy byl v Rusku natočen film, který v návštěvnosti předčil dokonce Pána prstenů.

Mezi námi žijí Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy. Legenda vypráví o dávném dnu, kdy jejich armády sváděly krvavý a nelítostný boj. Síly byly vyrovnané a ani jedna strana nedokázala zvítězit. Aby jejich boje nezničily celý svět a rovnováha přitom zůstala zachována, uzavřeli Dohodu. Světlí drží Noční hlídku a bdí nad činy Temných, vojáci temnoty mají Denní hlídku, která dohlíží na činy Světlých. Obě strany se vzájemně respektují a svět je ušetřen nejhorších katastrof. Křehká rovnováha byla udržována po celá staletí, ale starodávné proroctví mluví o příchodu „velkého jiného“, který bude sveden temnou silou, zničí rovnováhu a uvede svět do nové, ještě strašlivější války. Ten čas právě nastává…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Noční hlídka, Lukjaněnko Sergej
Jack_Dark - 16. 03. 2009 18:40

Noční hlídka dnes již není rozhodně neznámý pojem. Kniha se dočkala dalších dvou dílů, zfilmování a na její motivy vyšla stejnojmená hra. Již toto svědčí o tom že tento román má solidní potenciál. Ale rovnou k příběhu. V našem milém světe se odehrává boj mezi Denní a Noční hlídkou, kdy jsou vyjímečně obě strany stejně silné. Navíc zde je Šerá zóna která patří skupině zvané Jiní. Nelze v tomto příběhu tu relativně horší stranu Denní označit za vyloženě špatnou, nechce zničit svět a vyvolat chaos. Takže tu není nic strikně rozděleno na bíle a černé což je rozhodně velký plus k příběhu a k myšlenkám postav. Kniha se velmi příjemně čte a rychle ubíhá dějová linka, přednáší až filozofické otázky nad životem, přichází se svěžím a zajímavým stylem oprotu Západním spisovatelům. Suma sumárum tato kniha nezklame, a přináší kvalitní zážitek.
Noční hlídka
Wujtek - 16. 08. 2010 08:28

Když je Anton Geroděckij, dosud v podstatě kancelářská krysa úřadu Noční hlídky a svěřenec jejího šéfa Borise Ignatěviče - Gesera, vyslán poprvé do terénu, netuší ještě, jak vypadá šachovnice, na které se hraje partie souboje Noční a Denní hlídky, natož aby znal hodnotu sebe, jakožto figury v této hře... Kniha má velmi příjemný spád, neproniknutelnou atmosféru a autor prokazuje, že ví, kdy něco málo nedoříci, aby si z toho čtenář mohl odnést to své a necítil se při tom jako žáček v první třídě, kterému je vše polopatě vysvětleno. I přesto mne však pointa závěru, který Antonovou akcí vyzníval původně velmi slibně, poněkud zklamala. Přecejen mohlo dojít k nějakému zvratu, když už jde o ságu... Takhle mne autor nikterak nenavnadil pro čtení dalších dílů. Nic naplat. Za vyvrcholení dávám jednu hvězdu dolů. Na třetí stranu - z cca 450 stránek se mi nelíbily tři. Sice poslední, ale tři. To je dobrej výsledek, no ne?
RE: Noční hlídka
gilbert - 20. 08. 2010 20:03

Přiznávám na rovinu, že nejdříve shlédl film, který mne navnadil k přečtení předlohy. Nápad, že mezi námi žijí Jiní - nadaní nějakými nadpřirozenými schopnostmi - kteří se přidají buď ke Světlé, nebo Temné straně, které spolu žijí v křehkém příměří a proto na sebe nazájem dohlížejí, aby ani jeden příliš nezasahoval do světa lidí, mne uchvátila. Proto jsem nemeškal a přečetl knihu co nejdříve. A... film byl zapomenut! :) Překvapilo mne, že příběh filmu více méně kopíruje pouze jednu ze tří novel, které tvoří knihu (nemluvě samozřejmě o dalších úpravách, ale to sem nepatří). Ano, kniha je složena ze tří příběhu spojených postavou Antona Goroděckého, příslušníka Světlých a člena Noční hlídky, která dohlíží na dodržování rovnováhy (Temní zas mají Denní hlídku). Kličkování mezi tím co je dobré a co ne (problém, jenž e třeba řešit kupodivu i na straně Světlých), neustálé intrikování a paranoia spojená s neustálým očekáváním propuknuvšího konfliktu, je něčím co se Lukjaněnkovi povedlo na jedničku. Už dlouho se mi do ruky nedostal příběh, který by tak podrobně rozebíral problematiku dobra a zla. Temné totiž nelze zcela jasně prohlásit za zlé. A Světlí nejsou zas tak jednoznačně dobří. Vlastně mi to celé připomnělo studenou válku mezi USA a SSSR. A čtenář si nemohl přát lepšího průvodce po tomto svět, než je Anton (který je zároveň vypravěčem). Jasný a opravdový klaďas, který je mimořádně sympatický - jde vlastně o obyčejného chlapíka, který se jen snaží dělat to, co považuje za správné, navíc má dobrý smysl pro humor (a dle mého rovněž dobrý hudební vkus - tedy ruskou moderní hudbu příliš neznám, ale u těch ostatních bych si s Antonem často docela rozuměl:)) Zajímavý děj plný napětí a nabízející mnoho otázek o etice (ale nebojte, nedočkáte se nějakého morálního kázání), rovněž zajímavé a živoucí postavy a k tomu přece jen neokoukané prostředí Moskvy (v posledním příběhu částečně i ruského "chatařského" venkova) to vše je zárukou výborného čtenářského zážitku. Nelze nedoporučit.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 241 Kč
 223 Kč
 296 Kč
 268 Kč
 266 Kč
 329 Kč
 268 Kč
 298 Kč
 268 Kč
 298 Kč
 268 Kč
 268 Kč