Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Nejlépe chutná za studena, Abercrombie Joe

Abercrombie Joe: Nejlépe chutná za studena
Název:   Nejlépe chutná za studena
Autor:   Abercrombie Joe
Žánr:   Knihy
Počet stran:   576
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Olga Machačová
Autor obálky:   Laura Brett
ISBN:   978-80-7332-161-1

Běžná cena:   379 Kč
Naše cena:   341 Kč
Sleva:   38 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Žoldnéři jsou skvělí: bojují, když jim řeknete a proti komu jim řeknete, a nechtějí za to nic víc, než peníze. A Monzcarro Murcatto a její bratr Benna jsou dva nejúspěšnější, nejpopulárnější a nejbohatší žoldnéři v Styrii… jenomže bohatí a populární žoldnéři už tak skvělá věc nejsou. Vlastně mohou být zatraceně nebezpeční a to je také důvod, proč jejich chlebodárce, styrský velkovévoda Orso, zařídí, aby o ně bylo postaráno. Jednou pro vždy. Brzy se ale nejspíš na vlastní kůži přesvědčí, že to byla osudová chyba. Protože Monzcarro měla to štěstí – jen ona; její bratr bohužel nikoliv – že přežila dlouhý a osudový pád, který pro ni Orso připravil, a vyvázla jen s rozdrcenou pravou rukou, závislostí na opiu… a plánem, jak s pomocím ukrytého bohatství, spoustou ostrých zbraní, několika námezdných zabijáků a pevného odhodlání zabít sedm mužů, kteří byli v místnosti, kde byl její bratr zavražděn. Pokud možno tak drasticky, jak jen to bude možné. Vůbec nevadí, že to nebude hned – pomsta přece nejlépe chutná za studena. Kniha byla nominována na British Fantasy Award v kategorii nejlepší román.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Nejlépe chutná za studena, Abercrombie Joe
DreamChaser - 08. 10. 2010 07:37

Super. dneska mi to snad dojde :O)
Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
Cooker - 11. 10. 2010 15:54

Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si v hlavě trochu urovnat dojmy. Je to Abercrombie. Neuvěřitelně čtivý, zábavný a sarkastický. Mnohdy mě svým humorem dostal do kolen. Z postav není žádná vysloveně dobrá ani špatná, hlavní hrdinové jsou v podstatě lumpové, možná kromě Třesavce. Všechny jsou celkem vybarvené a sympatické, přičemž Abercrombie se nebojí provléct hrdiny i tím nejhorším bahnem. Dokonce mu odpustíte i ten šíleně přímý děj, kniha je skutečně celá jen o cestě za pomstou. Co mě však přinutilo srazit jednu hvězdu je provázanost s Prvním zákonem. Ano, v knize vystupuje pár postav z trilogie v roli více než jen vedlejší, další se zde mihnou jako takové malé cameo. Jenže když se všude psalo, že Best Served Cold se odehrává ve světě Prvního zákona a že se dozvíme více o osudech různých postav, a tak dále, čekal jsem, že nám Abercrombie řekne, co se v třeba takovém spojeném království stalo za těch pár let, jak to vypadá na severu, jak to vlastně dopadlo s těmi hlavními postavami trilogie a jak si vedou (Psí čumák, Logen, apod). Abercrombie se však omezil na pár velmi neurčitých zmínek, čímž mě, přiznávám, trochu zklamal. Ale možná na to budou mít ostatní jiný pohled, každopádně kniha je to skvělá, výborně napsaná a nejen pro čtenáře Prvního zákona must have záležitost.
RE: Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
MK - 12. 10. 2010 07:49

Podle mě jsou v knize osudy hlavních postav z předchozí trilogie vylíčeny docela dobře - na to, že v mediavelistickém nemediálním světě se těžko dozvíte o tom, co se děje na druhé straně kontinentu jinak než ve stylu slyšel jsem, že někdo potkal toho a toho a on říkal, že se povídá že ten a ten už je snad mrtvý. Hrbáč Glokta poté co se Bayaz uklidil do ústraní vesele vládne Spojeným královstvím, Jezel už ne tak vesele kraluje (a má takovou smůlu, že se mu nepovede ani pokus trochu se pobavit mimo manželské lože), Krvavá devítka odešel tam, odkud se jak všichni doufají už nemůže vrátit; ale jeden nikdy neví. A co se týče událostech na Severu a tamních "hrdinů", musí si čtenáři počkat na knihu "Hrdinové", kde to všechno je. Tedy s tím omezením, že jde vlastně jen o vylíčení tří dnů v jediném údolí za jediné bitvy. Ale má to kolem šesti set stran... A v Nejlépe chutná za studena jde vážně o jiný příběh, který je myslím vylíčený dobře. MK
RE: RE: Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
Cooker - 12. 10. 2010 15:52

Ne, to určitě bezpochyby, je to skvělá kniha a uznávám, že obšírněji popsat osudy hrdinů trilogie asi moc nešlo, ale nejdřív mě to trochu zklamalo...
RE: RE: RE: Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
slavoj - 26. 10. 2010 12:01

Knihu právě dočítám a nemůžu si stěžovat. Perfektně se čte a je pěkně temná. Tak něják to v životě chodí. Komu se líbila trilogie od stejného autora, neudělá chybu, když si tuto knihu zakoupí. Kniha asi není moc určena pro děti,místy se tu sice vyskytují sexuální scény. Čtenář si užije intriky a pěkně temnou atmosféru. :> Knihu opravdu doporučuji. Stojí za to. Co mě docela taky zaujalo, je to,že na obálce je vlastně mapa. Jen škoda, že zde nevystupuje moje oblíbená postava z minulé trilogie - mrzák Glokta. Toho jsem si zamiloval.
Nejlépe chutná za studena
BoriHokr - 28. 10. 2010 19:16

Číst abrcrombieho se pomalu ale jistě začíná stávat zážitkem, na který se člověk těší jako na předčasné Vánoce. Cynismus, černý humor, zvraty, bestialita fyzická i psychická, basolutní pragmatismus a přitom pod tím vším pořád někde doutnající plamínek romantiky. prostě tragédie servírovaná jako fraška. Luxusní. Tentokrát na takovém drobném killbillovském půdorysu v prostředí inspirovaném renesanční Itálií. Jedy, žoldnéři, zrady, banky. Jo, je to nářez. jenže ten nářez je tak nářezovitý, že si člověk brzy uvědomí, jak je to všechno pomyšlené, jak si autor říká, jak ještě překvapit, místio aby někdy něchal věcem přirozenější průběh. V tomhle ojhledu je to slabší než trilogie, ale co se toho stylu psaní týče, je to zase lepší. Takže nádherné čtyři hvězdičky. Nicomo Cosca je borec, Morveer a Dobrák sympaťáci a to vše v zajímavě řešeném obalu (rozkládací obálka). Víc, prosím pěkně!
RE: RE: RE: RE: Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
LB - 14. 11. 2011 08:45

Jednoznačně nejlepší Abercrombieho kniha. Je to směsice všeho temného, ostatně jako vždy v jeho knihách. Přímo koncert psychologických profilů postav. To, že zde neklade důraz na předchozí trilogii mě spíš vyhovovalo. Myslím, že to bylo spíše záměrem autora - jen takové náznaky a náhledy těch, co jsou v pozadí. Pro mě nejlepší postavou samozřejmě Nicomo Cosca. To je KING.
RE: Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
Catenata - 06. 02. 2012 15:17

Chtěla jsem se zeptat, je nutné číst předchozí trilogii, aby člověk plnohodnotně pochopil svět, děj a hrdiny? Předem děkuji za odpověď.
RE: RE: Knihu jsem dočetl už včera, takže jsem měl čas si...
Myšák - 07. 02. 2012 09:02

> Chtěla jsem se zeptat, je nutné číst předchozí trilogii, aby > člověk plnohodnotně pochopil svět, děj a hrdiny? > Předem děkuji za odpověď. Není potřeba.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 377 Kč
 341 Kč
 368 Kč
 359 Kč
 313 Kč
 395 Kč
 323 Kč
 314 Kč
 379 Kč
 449 Kč
 431 Kč
 233 Kč