Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Mercedes Thompson 2 - Krevní pouto, Briggs Patricia

Briggs Patricia: Mercedes Thompson - Krevní pouto
Název:   Mercedes Thompson 2 - Krevní pouto
Autor:   Briggs Patricia
Žánr:   fantasy
Série:   Mercedes Thompson (2)
Počet stran:   290
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Fantom Print
Překladatel:   Kateřina Niklová
Autor obálky:   Daniel Dos Santos

Běžná cena:   339 Kč
Naše cena:   237 Kč
Sleva:   102 Kč, 30%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli… * V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan… * Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech – a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů. * Ale tento upír není obyčejný – a stejně tak démon, který v něm přebývá…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Krevní pouto, Briggs Patricia
Renča - 22. 02. 2010 11:05

Tohle je především "Stefanův" příběh, i když samozřejmě s Mercy v hlavní roli :D Opět zábavné a poutavé, možná i lepší než díl předchozí.
RE: Ad Krevní pouto, Briggs Patricia
Cukýna - 22. 02. 2010 14:17

Mercy je citově rozpolcená a neví, jestli chce Sama a Adama? Zajímalo by mě, jestli k tomu přibyde i upír a jestli jsou Stefanovy city k ní opravdový, nebo svým vyznáním zamýšlí něco nekalýho. Splatila mu dluh a od něj bylo moc hezký, že jí vrátil věci, který měla vypůjčený od Zeeho, a nepotopil ji. Jo jo, těším se na trojku!
Krevní pouto
dagmara - 14. 03. 2010 14:46

Je to velice pěkné čtení. Už jsem zvědavá o čem bude další kniha. vřele doporučuji
Krevní pouto
Eskarína - 29. 03. 2010 16:35

Tak se nám série opravdu pěkně rozjíždí : ) Mercedes má opět dost napilno! Velmi mi vyhovuje styl - jedna kniha, jeden ucelený příběh. Vřele doporučuji a těším se na Železný polibek.
Názor
eMPage - 01. 04. 2010 09:47

Představa muže coby hrdiny začíná pomalu upadat a hlavními postavami knih se stávají i dívky. Nebudu snad daleko od pravdy, když za ty nejznámější budu jmenovat po všech stránkách lidskou a zcela "normální" Anitu Blakeovou a na druhé straně spektra akční a drzou Tinu Salo. A právě mezi tyto dvě postavy pasuje hrdinka této knihy, Mercedes Thompsonová, která si bere od každé zmíněné dívky jistou část. Máme tu její druhou knihu, v níž se tentokrát vydáme do světa upírů a jejich společenství. Stefan, upír, požádá Mercedes o službu a to aby mu dělala doprovod při návštěvě jednoho podezřelého upíra, který se nastěhoval do čtvrti. Celé se to však zvrtne a postupně se tak začíná roztáčet kolečko příběhu, které postupně vede k odhalení skutečnosti, kdo je oním zabijáckým úpírem, proč to všechno dělá, ale také hlavně za zjištěním, kdo za tím vším stojí. Onen upír je totiž i kouzelník a tohle spojení je i pro upíry celkem nepříjemné. A co teprve pro vlkodlaky, kteří se do problému také přimíchají. Zde možná trochu padá utkvělá představa, že jsou vlkodlaci nesmrtelní. Mohou zemřít a nemusí to být jen slabí jedinci, ale třeba i alfa nebo dokonce i Bran. Hlavní linie příběhu je tedy jasná. Mírné okořenění je zde přítomno v podobě tajemné postavy pana Blacka, který nepatrně zasahuje do celého děje a díky němuž se to celé vyřeší. A zde se vrátím k tomu, co mě vedlo k zasazení Mercy mezi Anitu a Tinu. Je to prostě, na jednu stranu je kniha možná až zbytečně moc dlouhá, protože je všechno zdlouhavě popisuje a vysvětluje. Neříkám, že to je na škodu, čtenář se tak dozví o společenství celého upírstva, ale jisté zkrácení by nevadilo. Na druhou stranu akční pasáže Mercy náramně sedí a je vidět, že autorka ví, že každý může přijít k úrazu. Opět jsem na vážkách z toho, jaké hodnocení nakonec udělit. Mercy má potenciál a jak tak prohlížím zbylé příspěvky, tak dívky zcela jistě zaujme, ale podle mě je to tou zbytečnou ukecaností než samotnou akcí. Nicméně, kniha se čte dobře a nikde zas tak moc nedrhne. Děj místy ubíhá rychle, jinde se vleče, takže proto mé čtyři hvězdy berte opět jen jako tři a půl...
RE: Názor
Renča - 01. 04. 2010 11:05

Já bych řekla, že Anita a Tina stojí na stejné straně spektra, obě jsou akční a drzé, ne? Mně aspoň vždycky přišly povahově podobné, i když Anita je zatím jen "člověk". :D Kniha je moc dlouhá??? Ten "popis" upírů či vlkodlaků, jejich zvyků atd. právě na této sérii oceňuji.
RE: RE: Názor
Eskarína - 01. 04. 2010 19:58

Souhlasím s Renčou, že Anitu s Tinou společně charakterizuje akce a "co na srdci, to na jazyku", ale to je z mého pohledu vše. Ve zbylých charakteristikách pak každá stojí na protipólech. Osobně si myslím, že Mercedes má blíže k Anitě než k Tině, naštěstí! Je mi potěšením, že žiji v době, kdy se v hlavních rolích objevují akce schopné hrdinky, taky bylo načase ; )Je tudíž asi pravda, že si ženské pohlaví z knih odnese více než mužské.
RE: RE: RE: Názor
Cukýna - 06. 04. 2010 17:35

A já souhlasím s Renčou a Eskarínou. Konečně jsme se dočkaly i my, děvčata. A v žádném případě nebyla kniha moc dlouhá. Spíš bych řekla: "byla šitá na míru".
RE: RE: RE: RE: Názor
eMPage - 06. 04. 2010 17:47

Ano, byla ušitá na míru, ale musím říct, že asi jen pro vás. Netvrdím, že jsem se u knihy nudil, to bych lhal, ale určité pasáže mohly být kratší a některé i více akčnější. Celkově tu knihu nijak nekritizuji, se stylu psaní je vidět, že je spíše pro dívky. Nemohu ale s vámi souhlasit v tom, že jsou Anita a Tina nastejno v akci, tam kde Tina kleje a zabijí, tak tam Anita rozjímá o tom, jaký to bude mít ve výsledku efekt a jestli to neohrozí vztah s tím nebo s tamtím (tuto část jen odhaduji, nečetl jsem ještě všechny knihy, ale podle toho jak sleduji diskuzi ohledně dalších dílů to tak vyznívá). Mercy je podle mě opravdu někde uprostřed mezi těmito dvěma dívkami a za tím si stojím. A i já jsem rád, že tu máme ženské hrdinky, autoři však nesmí zapomínat že píši fantasy/sci-fi nebo podobně, aby to pak nebyla další červená knihovna :-)
pro emPage
Caderly - 08. 04. 2010 21:23

Ačkoliv jsem muž, kniha mi přijde výborná a více akce mi v ní nechybí. Přece jenom není Mercy žádná nekromantka kombinovaná s oficiální popravčí úpírů jako Anita, ale mechanik, a ani ve své přeměněné podobě si na většinu nepřátel přímo troufnout nemůže. Jinak, pokud jde o výbornou městskou fantasy s hodně zajímavým světem a spoustou akce, tak mohu doporučit sérii o čaroději Harry Dresdenovi (v dubnu má vyjít druhý díl Bláznivý úplněk).
Překlad
Daar - 11. 04. 2010 15:01

Doufám, že další díl bude překládat stejná překladatelka a ne Pavel Musiol, který přeložil jinou knihu od Patricie Briggs. Úplně jí zkazil.
RE: Překlad
Eskarína - 11. 04. 2010 17:19

Myslíš Riallinu hru? Co na překladu zkazil?
RE: Překlad
Caderly - 12. 04. 2010 10:29

Oba dosud vydané díly pro Fantom Print přeložila Kateřina Niklová, což je v podstatě jejich dvorní překladatelka, takže pochybuji, že by překlad dalších knih dělal někdo jiný. Jinak mám dojem, že Musiol v posledních letech pro Fantom Print nic nepřekládá, ale i kdyby to dělal, je dost možné, že kvalita jeho dnešních překladů by byla mnohem vyšší (Riallina hra vyšla už asi před deseti lety).
RE: Překlad
Renča - 12. 04. 2010 18:49

Originál Rially jsem nečetla, takže to nemůžu srovnat, ale český překlad mi nijak nevadil. Musiol překládá i Krevní pouta od T.Huff, a tam jsem originál četla, a nemám s tím vůbec problém. Takže nechápu výtky na jeho osobu. Samozřejmě si nemyslím, že by se měla měnit překladatelka Mercy, protože ten překlad K.Niklové je hodně dobrý (opět můžu srovnat s originálem), a hlavně je vhodné, když má sérii v rukou jeden překladatel. To se někde psalo, že se bude překladatelka měnit? Nebo se tu jen vysílají poplašné zprávy? A když už jsem u těch otázek, jak to vypadá s dalším dílem, případně sérii Alpha a Omega? (otázky na Jirku :)
RE: RE: Překlad
Jiří Popiolek - 20. 04. 2010 10:15

Překladatelka se rozhodně měnit nebude. :-) Alpha a Omega je určitě v plánu, kdy, to ale přesně nevím.
RE: RE: RE: Překlad
verona - 27. 12. 2011 18:41

Alpha a Omega by měli vyjít po 7.dílu Mercy :)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 209 Kč
 237 Kč
 244 Kč
 279 Kč
 179 Kč
 223 Kč