Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Jméno korábu, Renčín Pavel

Renčín Pavel: Jméno korábu
Název:   Jméno korábu
Autor:   Renčín Pavel
Žánr:   fantasy
Počet stran:   160
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Euromedia Group
Autor obálky:   Jarmila Marešová

Běžná cena:   199 Kč
Naše cena:   179 Kč
Sleva:   20 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Dlouho očekávaná další kniha Pavla Renčína. * Skvělé fantasy dobrodružství. * Když to uviděla posádka pirátské lodi, se strašlivým řevem se začala spouštět po boku kostlivého korábu. Piráti sjížděli po lanech, šedé tváře rozzářené lačností, oči zaslepené mamonem. Mladí i staří, chudáci v odraných hadrech, v ošuntělých, moly prožraných kabátech. Mávali rezavými šavlemi, křivými rapíry, zubatými mačetami a tupými jatečními noži. Jako temné hejno polámaných můr, co si zahrávaly se světlem, až je sežehlo svou láskou. Ztracení synové moře. Řev prorazil skrz zkažené zuby a vyletěl vstříc bojujícím kapitánům i korábu. Řev žhavý jako láva. Jekot démonů. Černý koráb rozepjal plachty-dračí křídla a z přídi vychrlil oheň.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Jméno korábu, Renčín Pavel
info - webové stránky autora - 01. 11. 2007 21:24

webové stránky autora: www.pavelrencin.cz
Myslím, že je načase přidat pár mých slov ke knize...
wiwi - 03. 05. 2008 13:33

Myslím, že je načase přidat pár mých slov ke knize jednoho z mých nejoblíbenějších českých autorů fantasy. A stydím se za to, že tak činím až teď, ale snad mi to Pavel i ostatní odpustí. :-) Budu totiž v této "minirecenzi" jen a jen chválit... Když jsem knížku poprvé držela v ruce, zvedla jsem obočí v úžasu nad tím, jak je tenká a že má tvrdou vazbu. Obočí jsem zvedla podruhé po otočení prvních stránek a spatření mírně infantilních ilustrací a neobvyklému názvu kapitol. "Sakryš, to přece nemá být knížka pro děti," pomyslela jsem si. Něco takového mě však napadlo při čtení Jména korábu naposled. A ani jsem pak už ani jednou nezvedla udiveně obočí. Jaký je to příběh? Těžko říct. Recenze psát neumím, takže následující řádky budou spíš volným plynutím mých myšlenek. Je to kniha...úžasně imaginativní. Naštěstí patřím k těm, kdo si příběh představují před očima. A já jsem najednou měla před sebou ne jen nějaký prostý obrázek krásného korábu, ale cítila jsem i vítr, který mi čechral vlasy, a vůni moře. Cítila jsem mořskou sůl, slyšela jsem vlny, jak narážejí o boky lodi. Do příběhu jsem se ponořila úplně stejně, jako se do vln vnořil Pavlův bezejmnenný koráb. Nevycházela jsem z úžasu při poznávání jednotlivých postav. Tato kniha v sobě neobsahuje ani jedno klišé, je tak originální, jako může být. Něco úplně jiného, než s čím jsem se dosud ve fantasy (a nejen v ní) setkala. Útlost jí neobrala o body, právě naopak. Každá strana je naplněna dalším dílem krásného dobrodružství. A jelikož jsem příznivce básní, potěšil mě i jazyk knihy. Toto není obyčejná próza, toto je jedna dlouhá báseň, ale narozdíl od mnoha jiných podobných děl čtivá a srozumitelná. Pavel tu opravdu skládá hlubokou poklonu češtině a dokazuje, že i fantasy lze psát tímto stylem. Takže, přátelé, už žádné zvedání obočí. Tato kniha si ode mě zaslouží nejvyšší hodnocení nejen pro výše uvedené odstavce, ale také pro nádhernou grafickou úpravu, přebal, ilustrace a krásnou anotaci na záložce.
Jméno korábu
Mickhesh - 12. 02. 2009 12:39

Tuhle knihu jsem chtěl dáti své přítelkyni, aby se začala nenápadně věnovat četbě fantastiky. Nemohl jsem si vybrat lepší titul. Kniha je napsána čtivou formou a je vysloveně pohádková a vhodná pro děti tak pro dospělé. Příběh začíná na lodi jménem ... no a tady je jádro problému-jméno totiž nikdo neví, natož kapitán lodi a tak se vypraví na cestu, aby zjistil jak se věci mají. Cestou potká další členy posádky se zajímavými jmény(to jen tak na okraj), takže nuda rozhodně nehrozí, ba naopak. Prostor pro volnost je tu velký a autor vědoma si toho do knihy vsouvá moře dobrých nápadů a vás kolikrát napadne kam na to spisovatel asi chodí. Jistě stojí upozornit na samostatné názvy jednotlivých kapitol, které jsou nápadité a dokáží pobavit. Zmíním snad již jen povedené ilustrace a celkovou dobrou úpravu knihy s pevnou vazbou a přebalem. Vřele doporučuji ke koupi. P.S.- Přítelkyně odmítá číst fantasmagorické knihy (tak tomu říká ona:))) i nadále a tahle kniha na jejím názoru pranic nezměnila, takže to zbylo zase na mě, za což jsem hodně vděčný, protože mě to baví...:)))
Na vlnách s bezejmenným korábem
Sally - 30. 11. 2010 15:37

Druhý román Pavla Renčína, který je spíš známý jako autor městské fantasy, do něhož tato kniha rozhodně nepatří. Nacházímě se na palubě korábu, spolu s jeho kapitánem, který zjistí, že si skoro nic nepamatuje, kde se nachází, jak se tam vzal, ani jak se jmenuje on či jeho koráb. Postupně se mu zvláštním způsobem objevuje a schází posádka bratři Hejty a Tytam, pichlavý námořník Mykos, statečný silák Udaten, dívka Jana. Jméno korábu je protkáno živými obrazy, na nichž si dal autor velmi záležet. Na jejich plnosti a plastičnosti. Další velkou předností této knihy je její jazyk - poetický plný zajímavých a netypických přirovnání. Místy text připomíná báseň v převedenou do prózy. Kniha četnáře do sebe vtahuje, cítíme sůl a vítr ve vlasech a spolu s posádkou putujeme, abychom našli jméno korábu, který je se svým kapitánem úzce propojený. Díky tomuto spojení kapitán vnímá, co si koráb myslí, jak se cítí, co potřebuje. Postavy jsou také propracované, posádka projde různými dobrodružstvími a nesnázemi, které každého z nich prověří a odhalí, co v sobě skrývá. Nikdo není černobílý, i pichlavý a kousavý Mykos má příležitost ukázat své světlé stránky, ač to často ihned poté doprovodí svým starým nepříjemným chováním. Pavel Renčín sám říkal v několika rozhovorech, že se snažil vybrat postavám jména, která by je vystihovala - např. Udaten - je udatný silný muž, který se připravuje na souboj s obrovským žralokem, který celou dobu loď pronásleduje. Hejty a Tytam dostali svá jména tak, že jejich rodiče měli tolik dětí, že si jejich jména ani nepamatovali a takto na ně prostě volali. Vnitřní ilustrace sice mohou na první pohle působit poněkud dětsky, ale krásně ladí s poetikou knihy a s jemnou hravostí, kterou ve čtenáři může probudit. Přichází ale i temnější momenty zejména, když vážně onemocní jeden z bratrů Hejty poté co se rozpomene, to co jeho paměť milosrdně skryla - že způsobil, že se všichni jeho malí sourozenci ztratili neznámo kde na moři. Žal ho ochromí tak, že se o něj ostatní musí starat. Výprava tak dostane další smysl, najít lék pro bolavou duši Hejtyho, veselého kamaráda, kterého si všichni členové posádky velmi oblíbili. Kapitán často své posádce poskytuje morální podporu, je jim jakýmsi otcem a přítelem. Kniha bývá často přirovnávána k Malému princi - má opravdu v sobě něco podobného, zanechává obdobný dojem. I zde se posádka setkává s různými lidmi a navštíví různá místa a pro čtenáře to často obsahuje skryté poselství.
Cesta za jménem i osudem
gilbert - 30. 11. 2010 17:57

Opravdu zvláštní a ne lehko čitelný příběh. Sledujeme osudy bezejmenného kapitána bezejmenného korábu, jenž se vydává na cestu - kam vlastně? za nalezením jmen obou dvou a vlastního osudu. Postupně se k němu přidávají dallší lidé - dvojčata Hejty a Tytam, rybář Udaten, jehož zachránili před žraloky (a jenž, jak píše Sally, se chystá na poslední střet s velkým žralokem, který koráb neustále pozoruje. Dále se tu vyskytuje mladá dívka a muž jenž by mohl být mořským bohem. Co chtějí, jaký je cíl jejich cesty? Všichni mají za to, že jejich osudy jsou nějak spojeny s korábem (který zde mimochodem v podstatě vystupuje jako samostatná postava) a jeho kapitánem. Cestou zažívají mnohá dobrodružství i absurdní situace (bouře, setkání s mužem, jenž prohlašuje malý ostrůvek, jenž obývá za výsostné území svého státu a tudíž on je guvernérem). A o tom kniha je - o hledání osudu a o tom, co se nám při tom může stát a co nám může pomoci jej nalézt (třeba láska). Lyrický příběh, z něhož je cítit určitá melancholie (což umocňují i povedené kresby). Osobně mi spíše než Malého prince kniha připomněla příběhy G. G. Marquéze (zejména jeho povídkovou tvorbu) nebo Saroyanova Tracyho tygra. U prvního jmenovaného to bude asi tím, že i Renčín se zde (úspěšně) pokouší o tzv. magický realismus. S tímto jsem ke knize přistupoval, a i když to opravdu není lehké čtení (je třeba číst pomalu a vychutnávat autorův jazyk a obrazy jež nám předkládá), rozhodně stojí za to.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 238 Kč
 269 Kč
 233 Kč
 395 Kč
 170 Kč
 196 Kč
 250 Kč
 268 Kč
 268 Kč
 251 Kč
 162 Kč
 161 Kč