Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Conan - vrah králů - ed. Pevnost, Mostecký Jaroslav

Mostecký Jaroslav: Conan - vrah králů - ed. Pevnost
Název:   Conan - vrah králů - ed. Pevnost
Autor:   Mostecký Jaroslav
Žánr:   fantasy
Série:   edice Pevnost (28)
Počet stran:   295
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Wolf publishing
Autor obálky:   Grigory Vyatkin

Běžná cena:   399 Kč
Naše cena:   99 Kč
Sleva:   40 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Kde se objeví příšerné modré oči Iaiana Chlapce, tam se stane vražda. Také mu říkají král vrahů, vrah králů. Jenomže kobří vejce, nastražené v loži zingarského krále Santiddia, pro něj tentokrát znamená víc než jen splněný úkol a plný váček zlata. Je to začátek jeho konce. Ze zločinu je obviněn Conan, jenž prchá ze Zingary do Ophiru. A tam se jeho osud splétá s Iaianovým do velkého uzlu, který nikdo nedokáže rozmotat. Může jej pouze rozcupovat gryfí zobák anebo Conan rozseknout svým mečem…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Conan - vrah králů - ed. Pevnost, Mostecký Jaroslav
Robo - 21. 12. 2007 21:07

Hodně povedený Conan...
Conan
jindra_strelec - 10. 04. 2008 23:07

Mosteckého Conan není stoprocentně neomylný a nepřemožitelný bojovník, i když je jasné, že nakonec musí vyjít jako vítěz. V podání Jaroslava Mosteckého působí Conan víc civilněji než ve většině knih ostatních následovníků R. E. Howarda. Jeho síla je stále nadlidská, ale tváří v tvář přesile hledá i jiná východiska než jen bezhlavé a těžko uvěřitelné rubání stovek nepřátel. O potoky krve však ochuzeni nebudete. Velikým, opravdu velikým, plusem této knihy je i fakt, že v žádném okamžiku, vyjma dvou hlavních hrdinů, nemůžete počítat s žádnou další postavou. Ten, kdo se zdá být pro další vývoj děje naprosto nepostradatelným, je o několik stránek dál nemilosrdně a mnohdy i velmi nevybíravě zbaven života. Neděje se tak to, co v mnoha dalších knihách, kdy jsou na scéně dvě přibližně vyrovnané skupiny nepřátel, které kolem sebe kličkují na několika stech stránkách, aby dospěli do finále, které vše rozhodne. U spousty postav si v Mosteckého knize nemůžete být ani jistí, na jakou stranu se postaví. V jednom okamžiku kryjí Conanovi záda a v dalším se chystají vrazit mu dýku do boku.
RE: Conan
gilbert - 15. 11. 2009 23:08

> Mosteckého Conan není stoprocentně neomylný a nepřemožitelný bojovník, > i když je jasné, že nakonec musí vyjít jako vítěz. V podání Jaroslava > Mosteckého působí Conan víc civilněji než ve většině knih ostatních > následovníků R. E. Howarda. Tak tak, tohle je opravdu jiná, dost netradiční conanovka. A to nejen nepříliš obvyklým rozsahem – přes 300 stran. Dějově bezprostředně navazuje na „Conan – Cesta králů“ od K.E.Wagnera, v němž Conan po mnoha peripetiích (a několika palácových převratech:)) dosadil na trůn Zingary svého přítele a vůdce odboje proti předchozímu králi, Santiddia. Příběh začíná ještě tu samou noc a Santiddio se dlouho na trůně neohřeje – je zavražděn (dost nepříjemným způsobem, při němž svou roli sehrají kobří vajíčka v nočníku… brr) Iaianem Chlapcem, nájemným vrahem, kterému přezdívají vrah králů a Conan, jemuž se nepodařilo vraždě zabránit, musí prchnout z Kordavy. Dostává se do Ophiru, kde se mimo jiné připlete k tamním bojům o moc a pokusu svrhnout krále… A znovu se potkává s Iananem, přičemž několikrát se spolu střetnou, jindy z nich zas osud učiní nechtěné spojence. A čímže je toto Cimmeřanovo dobrodružství zvláštní, odlišné od většiny jiných? Tak především, jak píše jindra, Conan je zde jaksi lidštější a zranitelnější. Dále je zde (velice dobře propracovaná) druhá hlavní postava - Ianana vraha králů, mladého, ale nebezpečného a také patřičně odporného záporáka s temnou minulostí a homosexuálními sklony (další netradiční věc v Conanově světě). Autor mu věnuje takřka rovnocenně prostoru jako Conanovi a věřte mi, že po závěrečném honu a střetu v džungli budete cítit opravdové zadostiučinění… Mimochodem vedlejších postav je zde více než jsme u Cimmeřanových dobrodružství zvyklí. Nicméně to co dělá Conana Conanem – akce, bitvy, mocná kouzla, dobrodružství, zde nechybí. Jen mne párkrát napadlo, jak by tento příběh (možná po pár úpravách, ale nejsem spisovatel:)) vypadal s jinými postavami, v jiném světě… Ale tak nebo tak, bylo zajímavé přečíst si zase trochu jinou conanovku, u které jsem se dobře bavil, a to je hlavní. Silné 3*

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 228 Kč
 94 Kč
 94 Kč
 296 Kč
 160 Kč
 107 Kč
 125 Kč
 94 Kč
 179 Kč
 197 Kč
 359 Kč