Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

ZEMĚ UPÍRŮ, BLÍZKÁ SETKÁNÍ PONĚKUD KRVAVÉHO DRUHU

Knight - Vlk

Ještě na počátku jednadvacátého století vzhlíželi lidé k noční obloze s nadějí, že ve vesmíru nejsou sami. O pár let později už měli jiné starosti. Celá Země se zmítala v chaosu, státy se rozpadaly na kusy a obyvatelstvo decimovala neznámá choroba. Lidstvo stálo na pokraji zkázy. Tehdy se objevili oni – mimozemští návštěvníci z planety Kar. A pak nastala skutečná Apokalypsa…

Karani přišli shrábnout ovoce své mnohaleté „dřiny“. Právě oni totiž stáli za sérií globálních katastrof, které Zemi před nedávnem postihly. Jejich plán vyšel téměř dokonale, takže dezorganizované lidstvo zanedlouho podlehlo intrikám, propagandě i hrubé síle. Mimozemšťané si planetu okamžitě rozdělili mezi sebe. Tak se zrodilo Karské zřízení, ta nejstrašlivější forma hrůzovlády. Zotročení lidé tu musí do úmoru dřít pro nové pány. Města, vesnice i ty nejmenší osady jsou prolezlé špicly, patolízaly a udavači. Stačí jen málo, aby se člověk ocitl v koncentračním táboře, z něhož není návratu. Nejhorší je však všudypřítomný strach z Rozparovačů, kteří se noc co noc vydávají na lov. A zatímco se tyto zrůdy živí krví lidských obětí, jejich vitální auru předávají Karanům. Protože právě naše aura je důvodem, proč Karani Zemi tak moc chtějí. Prodlužuje jim život.

vlk-ang.cover

Hrdina zrozený z krve, slz a potu

Přestože represe jsou na denním pořádku a každý pokus o odpor je utopen v krvi vinných i nevinných, odbojové hnutí sílí. Stále se totiž najde dost lidí, kteří se s nadvládou Karanů nehodlají smířit. Jedním z nich je i mladík David Valentin, jemuž banda renegátů vyvraždila rodinu. David proto uprchl na území Ozarského svobodného teritoria, kde vstoupil do armády. Vedl si v ní tak dobře, že dostal příležitost posunout hranice svých možností, a stát se jedním z Lovců čili lidí zdokonalených technomagií Osévačů. Karani jsou totiž ve skutečnosti odpadlíci této rasy a opravdoví Osévači se snaží lidem v boji s nimi pomáhat.

Z Davida se tedy stal Vlk, což mu umožňuje být Rozparovačům mnohem vyrovnanějším protivníkem. A protože úkolem Vlků není jen chránit hranice Svobodného teritoria, ale také působí jako zvědové a záškodníci, má dost příležitostí si nové schopnosti vyzkoušet na Obrněných, kteří tvoří základ karanského vojska, i samotných Rozparovačích.

Při operaci uvnitř Karské zóny je jeden z Valentinových mužů zraněn, takže nezbývá nic jiného, než se s ním uchýlit na farmu, jejíž obyvatelé sympatizují s hnutím odporu. Tato epizoda má pro Davida mnohem dalekosáhlejší důsledky než si zprvu uvědomuje, a nakonec vede šíleně nebezpečné akci, která ho zavede do centra karanského Chicaga. Jenže, některým věcem prostě neporučíš…

ZEMĚ UPÍRŮ:
1.Vlk (Way of the Wolf 2003, česky 2008)
2.Kočka (Choice of the Cat 2004, česky 2009)
3.Hromoklín (Tale of the Thunderbolt 2005, česky 2010)
4.Povstání (Valentine's Rising 2005, česky 2011)
5.Exil (Valentine's Exile 2006, česky se připravuje)
6.Valentine's Re­solve (2007)
7.Fall with Honor (2008)
8.Winter Duty (2009)
9.March in Country (2010)

Jak vidno z předchozích vět, David Valentin je přesně ten typ chlápka, kterého byste chtěli mít za společníka na nebezpečné výpravě. Spolehlivý, odvážný, inteligentní a hlavně čestný muž, který se nebojí nasadit život pro druhého. Prostě typický klaďas, přesně takový druh hrdiny, jakého si Eric Knight přál za hlavního protagonistu svého cyklu Země upírů. Ten otevírá román Vlk, v němž se také David poprvé představil čtenářům. Knight pojal příběh jako svižné akční dobrodružství v scifi duchu odehrávající se na zotročené Zemi nedaleké budoucnosti, v textu však nechybí ani výrazné prvky hororu či thrilleru. Autor využívá klasického motivu invaze mimozemšťanů, kterou ovšem nabízí pouze zprostředkovaně, a hlavní dějovou linii rozvíjí až několik desítek let po okupaci. To mu umožňuje ukázat, jak se lidé vyrovnávají s novým, drastickým zřízením a zároveň naznačit, že jsme pěkně nepoddajní „parchanti“, které není radno podceňovat. Valentinovo dobrodružství v sobě nese i cosi z neohroženosti prvních výprav z dob Divokého západu a nechybí tu ani ono bratrství ve zbrani, které se utváří mezi vojáky během bojů. Není tedy divu, že si tento napínavý příběh s temnou atmosférou získal přízeň čtenářů.

kočka-cover.ang

Do nitra Karské zóny

Zatímco ve Vlkovi hlavní hrdina poznává fungování Karského zřízení spíše zvenku a povšechně, v jeho pokračování nazvaném Kočka se s ním seznamuje mnohem důkladněji a zevnitř. David se totiž po zásahu Osévače a následném výcviku přesouvá do kasty Koček, jež působí převážně v rolích skrytých vyzvědačů a záškodníků. A jeho prvním úkolem je pátrat po všem, co souvisí s tajemnými jednotkami Zalomeného kříže, které mohou být pro celé hnutí odporu smrtelně nebezpečné. Kdyby už jen proto, že je vede všehoschopný generál, jenž si u Karanů vydobyl ojedinělou pozici. A který je rozhodnutý zničit svobodné oblasti s pomocí nových, děsivě účinných prostředků. Na cestě za Zalomeným křížem Valentin samozřejmě zažije spoustu nebezpečných situací, ovšem nalezne tu i nové přátele a spolubojovníky. Často na místech, kde by to vůbec nečekal.

Ačkoliv také v druhé knize řinčí zbraně, do popředí vystupuje špionážní motiv, což zvyšuje napínavost celého příběhu. Valentin se většinou pohybuje sám či jen s jedním společníkem v přestrojení po Karské zóně, a jeho cílem je především získat informace, čemuž musí podřizovat všechny své záměry. Znamená to, že musí mnohem více přemýšlet a kombinovat, protože pobyt na nepřátelském území vyžaduje důkladné plánování a chladnou hlavu. Nevyhýbá se však ani bojových akcím, což dokazuje při střetech s vojáky Zalomeného kříže na Velké prérii. V knize autor přibližuje další kus Karské zóny v Americe a zároveň odkrývá několik zajímavých informací okolo invaze Karanů na Zemi. Kočka tak zdařile rozvíjí první knihu a zároveň do děje vnáší nové, osvěžující prvky, které textu dodávají na živosti a barvitosti.

viner-duty

Dobrodružství v Karibiku

Po úspěšné eliminaci Zalomeného kříže stojí před Valentinem další výzva. V románu Hromoklín dostává rozkaz vydat se do slunného Karibiku, kde by na ostrově Haiti měla být ukryta účinná zbraň proti Rozparovačům. Všechno ale může být také důmyslně nastražená past, takže se mladík musí mít na pozoru.

Klíčovou roli ve jeho plánech hraje starý dělový člun Hromoklín, s nímž hodlá doplout na Haiti a zbraň si odvézt. Přesto se mu téměř nepodaří loď obsadit. Naštěstí v poslední chvíli zasáhnou jamajští korzáři, což ovšem s sebou přináší další komplikace. Dříve než Hromoklín odpluje směrem k Haiti, bude muset Valentin pomoci Jamajčanům zbavit se jejich Karana, jemuž důvěrně říkají Strašák. A na obzoru se rýsují i další problémy, jejichž příčinou je ovšem sličná jamajská korzárka. Valentin prostě nemá dost času na to, aby se nudil.

KDO JE KDO V ZEMI UPÍRŮ:

  • Osévači – dlouhověká mimozemská rasa, která je schopná přizpůsobit svůj vzhled okolním podmínkám a má k dispozici vyspělé technologie.
  • Karani – odpadlí Osévači z planety Kar, jež si prodlužují život konzumací vitálních aur inteligentních bytostí.
  • Rozparovači – děsivé a mocné karanské výtvory, které jsou se svými pány spojeny poutem. Právě oni zajišťují extrakci aur, když vysávají krev živých oběti. Je velmi těžké je zabít.
  • Obrnění – tvorové vytvoření či přetvoření Karany, aby jim sloužili a bojovali za ně. Mají jistou formu inteligence a jsou rozmanitých tvarů a velikostí.
  • Vlci – kasta lidských Lovců zdokonalených technomagií Osévačů, což jim dává nadlidské schopnosti a umožňuje bojovat se služebníky Karanů. Využívají se k ostraze hranic, ale také působí jako speciální jednotky rychlého nasazení.
  • Kočky – další kasta Lovců. Kočky často působí osamoceně na území nepřítele coby elitní záškodníci, tajní agenti a atentátníci.

Děj třetí knihy se odehrává v poměrně exotickém prostředí karibských ostrovů, což Knightovi umožnilo zakomponovat do příběhu i námořní dobrodružství takřka v „pirátském“ duchu, a tak ho opět oživit něčím novým. V textu však nechybí ani obvyklé motivy kombinující prvky špionážního románu a rychlé akce. Valentin si i v neznámém prostředí vede dobře, ani on však není dokonalý, a dělá chyby. O to víc je však lidštější a uvěřitelnější. Ale i ta nejsprávnější rozhodnutí mohou mít děsivé následky a válka se nedá vést bez obětí, o čemž se sám mnohokrát přesvědčí na vlastní kůži.

Výraznou roli v příběhu získává postava Akh-Khy, Zlatého Obrněného, který se Valentinovým souputníkem stal už na konci Kočky. Právě na něm Knight dokládá, že ne všichni tvorové, kteří slouží Karanům, jsou vysloveně zlí či špatní. Je to právě Akh-Kha, který významně přispívá k úspěchu Valentinovy mise.

V knize také autor opět prozrazuje něco z historie Karanů a jejich světa, přičemž čtenář má konečně i příležitost setkat se s jedním z nich tváří v tvář. Je to vskutku nezapomenutelné setkání.

resolve-cover-ang

Valentinova válka pokračuje

David Valentin vede dál svou válku proti Karanům. Podařilo se mu sice onu tajemstvím opředenou zbraň dostat z Haiti až na území Ozarského teritoria, ale těsně před koncem akce padl do léčky renegátů. Ještě před několika dny velel stovkám mužů, nyní jeho prchající skupinka čítá jen pár lidí na pokraji zhroucení. Valentin se však nehodlá vzdát naděje, proto uvádí do chodu zoufalý plán, který má jeho druhy zachránit, a jemu pomoci splnit úkol. Ale o tom se dozvíte víc v románu Povstání, který se před pár týdny dostal na pulty našich knihkupectví. Ani v něm však Davidova cesta nekončí, takže se můžeme těšit na další knihy. Autor jich slibuje opravdu hodně.

Země upírů je poutavým příběhem plným temnoty a nebezpečí, který čtenáři prostě musí prožívat spolu s jeho hlavním hrdinou. Knightovi se tu podařilo spojit prvky různých žánrů do neobvyklé hrdinské ságy, jejíž protagonista však přesto zůstává „normálním“ člověkem se všemi pochybnostmi i nadějemi. A přestože všude kolem sebe vidí zkázu, bolest a smrt, vpřed ho žene vidina svobodné Země bez Karanů. Tento svět je totiž náš, a běda to, kdo se nám ho pokusí vzít!

Článek je převzat z magazínu Pevnost 01/2011

23. června 2011, Martin Fajkus

Diskuze k článku

Kniha sedmá
Václav Bárta - 05. 05. 2013 00:41

Chci se zeptat protože jsem to nikde nedohledal, překládá se nebo bude se překládat i kniha sedmá, tj. Fall With Honor? Popřípadě jestli je nějaká informace kdy by to mohlo být dokončeno?
Re: Sedmý díl
Jan Nohovec - 07. 05. 2013 09:50

Tlumočím odpověď nakladatelství Triton: Bohužel, další díly Knighta už nebudeme vydávat, protože série měla z hlediska prodejů klesající tendenci. Poslední česky vydaný díl bylo Pátrání. Valentin našel zmizelé Osévače, takže je naděje na další pomoc Hnutí odporu. A navíc Valentin slyšel o Zlatém, který by mohl být jeho ztraceným přítelem Ahn-Khou, a na konci knihy se vydává za ním. Jakýsi logický závěr tam tedy je.
Kniha sedmá
Václav Bárta - 17. 05. 2013 22:13

To je ovšem nemilé, i tak děkuju za info.
Cialis Precio Oficial
Keldryday - 15. 06. 2017 15:09

Isotretinoin Discount Fedex Shipping Glasgow Vardenafil Levitra Pastillas Cialis Tadalafil Louer Levitra Pas Cher Buy Online Usa Costo Del Viagra En Mexico Cialis Tadalafil France Price Of Kamagra Cheapest Viagra Anywhere Propecia Cheapest Secure Online Viagra Generique Viagra En Ligne
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
Glucotrol Buy With Out
Keldryday - 24. 06. 2017 23:11

Viagra Ca Cheap Viagra Online Propecia Sirve Si
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
How To Order Clomid On Line In Canada
Keldryday - 28. 06. 2017 17:22

Bayer Levitra 10mg buy viagra online Viagra Senior
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Cheapest Viagra In Uk
Keldryday - 01. 07. 2017 13:10

Tretinoin online pharmacy Viagra Coupon
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Peter Lenz Viagra
Keldryday - 06. 07. 2017 20:59

Cialis 800 online pharmacy Cialis 5 Mg Best Price
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Buy Atomoxetine
KennCheery - 07. 07. 2017 11:13

Propecia Pildora viagra Viagra Bestellen Voor Vrouwen
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cephalexin 250
Chasengave - 07. 07. 2017 11:15

Regrow Eyebrows Propecia cialis Clomid 50mg Buy Online
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Cheap Zentel Mail Order Carmarthenshire
KennCheery - 16. 07. 2017 19:27

Precio Cialis 4 Comprimidos cialis Cialis Online Ricetta
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:28

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:28

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:28

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:28

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:29

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:29

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:29

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Propecia Ab Wann Wirkt
Chasengave - 16. 07. 2017 19:29

Cialis Generique Fiable buy viagra online Side Effects For Cephalexin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Amitriptyline No.Script
Keldryday - 16. 07. 2017 19:32

Baclofene Definition viagra Allergic Itching Due To Amoxicillin
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Shop Cialis Online
Chasengave - 31. 07. 2017 09:55

Canadian 25 Mg Viagra viagra online prescription Achat Cialis Express
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Legally Provera Without Dr Approval
Keldryday - 31. 07. 2017 13:15

Jelly Kamagra Disfuncion Erectil cialis Discount Cheapeast Cod Bentyl Medicine Online Shop With Free Shipping
Cephalexin Expiration Justvex
Justcreerb - 25. 12. 2017 00:51

Looking For Viagra Pills For Men http://costofcial.com - online pharmacy Viagra Bestellen Dhl Propecia Coupon Tariffe Levitra In Farmacia Viraga Sales cialis Zithromax Children Dosage Dosage Of Amoxicillin For Infants Prix Kamagra Au Maroc Dutasteride 0.5mg Pills http://costofcial.com - cialis Zithromax Tuberculosis
Keflex For Mrsa Infections Evenign
Evenign - 19. 02. 18:21

Bupropion Priligy Precio En Colombia cialis Canadion Pharmacy Lasix 100mg Cephalexin Suspension Stability Room
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
buy viagra Thomaserbar
Thomaserbar - 09. 04. 06:24

weekend pill takes viagra generic viagra online v is for viagra the remixes download http://viagrabs.com/ quando tomar o viagra
tadalafil online BrianarVoilk
Jasonduash - 14. 04. 07:11

dosage of cialis in daily use buy cialis online where can i buy cialis in dubai buy cialis online info tentang cialis
cialis super active vs cialis professional ked
Armandtiere - 30. 04. 16:28

cialis side effects long term use cialis dose reddit brand name cialis 20mg cialis 5mg price australia cialis super active 20mg http://wzzqqzsls.com/ cialis coupon 2017
cialis generic 2017 ked
Armandtiere - 30. 04. 23:44

generic brand for cialis 5mg generic cialis 5mg for daily use best prices generic cialis 20 mg cialis generico precio argentina cialis comanda http://wzzqqzsls.com/ cialis diario generico preço
cialis dosage strengths and weaknesses ked
Armandtiere - 01. 05. 11:41

cialis daily use 5mg dosage cialis tadalafil 20mg dosage comprar cialis generico online espaГ±a cialis cananadian pharmacy cost viagra vs cialis vs levitra http://wzzqqzsls.com/ cialis price vs viagra dosage
vsjoeepcsf
bfxsmils - 20. 05. 13:54

Other risk factors for lung cancer include race, occupational exposures e. ED gone with our newest product at cialis pill are so much better online. Check this out A study published in PLOS Medicine found that HIV-positive adults can have a near-normal life expectancy, provided they start treatment before their immune systems are compromised.,My boyfriend and I use the pull-out method. can be a great benefit.There are many advantages when you tadalafil 20 mg at fantastic prices so that you can reduce symptoms and get You can also see how the doctors rank in their field of expertise and what their bedside manner is like., The major symptoms of dengue include fever, headache, muscle and joint pain and a typical skin rash that occurs all over the body, similar to measles. http://cialisserfher.com/ But 4 days cycle?..
hoyotmwxhf
bdsunuct - 21. 05. 18:39

offers received from pharmacies to get low prices when you http://forumdemulheres.com/ . Find out how it affects you. ,What are the top five benefits of using http://rxpharm24.com/ pills by mail or courier to your door. Great service!, For the best deals, buy http://tokatadres.com/ ., Can I expect to take http://emtpartsstore.com/ with free delivery., Where can I find information that compares http://riqualificazioneurbana.com/ that you probably didn’t know., Does a health problem need to be treated with http://motochki.com/ delivered when you order from this site,
etrhboapyBtjEvessbvod
bdgpient - 12. 06. 12:49

cheap viagra uk generic viagra viagra women online viagra
rensoilsbsdunuctfp
jjjunuct - 13. 06. 15:10

loan debt consolidation pay day loans advance cash loan payday payroll [url=https://payday-loans.us.org ]loans online[/url]
qfsvggergu
nnrThage - 14. 06. 02:18

buy cialis without prescription online cialis buy cialis without prescription [url=http://fundeconp.org/]buy cialis[/url]
dfbjergyBtjEvessnwgl
bcgApefe - 14. 06. 08:22

bad credit payday loans uk online payday loans get installment loan [url=https://loanonline.us.org ]online loans[/url]
mvgsoilsbsdunuctbx
bthunuct - 14. 06. 12:44

car title loan online loans payday loan with [url=https://onlineloan.us.org ]online payday loans[/url]
dbshelenoBrtelenopgz
cbbspalk - 15. 06. 00:33

bad credit absolutely no faxing payday loan loans no credit check non payday loan [url=https://getaloan.us.org ]loans[/url]
pxsegaecji
aaqThage - 15. 06. 07:06

tadalafil 20mg generic cialis liquid tadalafil [url=http://besiktasboschservis.com/]buy cialis[/url]
dfvbelenoBrtelenosaz
zzqSwose - 15. 06. 10:41

instant personal loan online payday loans no credit check easy loans [url=https://paydayloans-online.us.org] online payday loans[/url]
nagetdruncBrtStuffiue
llpviora - 15. 06. 11:16

canadian payday loans online loans payday cash loans [url=https://bestpaydayloan.us.org ]cash advance[/url]
bfhboapyBtjEvessifef
btgpient - 15. 06. 16:52

buy cheap viagra online online viagra viagra [url=http://fviagrajjj.com ]viagra[/url]
bdsvLeadaBrtStuffrbu
bdsemuri - 15. 06. 20:55

small payday loans cash advance america payday loan lenders [url=https://cashadvancelenders.us.org ]online payday loans[/url]
brrvcxlpzr
aaqThage - 16. 06. 11:15

cialis for sale buy cialis tadalafil reviews [url=http://besiktasboschservis.com/]cialis online[/url]
rvensoilsbsdunuctgh
nmnunuct - 17. 06. 00:12

cialis soft buy cialis online cialis brand [url=http://cialisserfher.com/ ]cialis[/url]
tduzwzscfxvt
lllwrafe - 17. 06. 10:08

viagra patent viagra online free viagra sample [url=http://genericonlineviaqra.com] generic viagra online[/url]
nfdgsoilsbsdunuctqr
dfgunuct - 17. 06. 15:09

viagra 100mg viagra generic lowest price viagra [url=http://viagranerrds.com ]viagra online[/url]
vdsbjergyBtjEvesszzda
llmApefe - 17. 06. 15:24

viagra generic brand buy viagra free viagra without prescription [url=http://menedkkr.com]viagra sale[/url]
fcpqdshacv
nnawrafe - 17. 06. 18:58

no prescription cialis buy cialis cialis online pharmacy [url=http://genericcialls.com/] cheap cialis[/url]
dffayjlaehap
mmzThage - 18. 06. 11:44

viagra in canada female viagra pill viagra purchase [url=http://canadiannowv.com]viagra online pharmacy[/url]
fdbnelenoBrtelenospg
bdfspalk - 18. 06. 13:30

viagra oral generic viagra online viagra for sale [url=http://onlineviaqer.com ]п»їgeneric viagra[/url]
dfdvbelenoBrtelenoxup
lloSwose - 18. 06. 16:53

online order viagra online viagra viagra pills [url=http://vigrageneic.com]online viagra[/url]
nvagetdruncBrtStuffvdx
ddaviora - 18. 06. 20:15

cheap tadalafil buy online cialis cialis without prescription [url=http://cialisgretkjss.com/ ]cialis[/url]
dbfvLeadaBrtStufffvp
bdgemuri - 19. 06. 10:29

buy tadalafil online cialis cheap cialis [url=http://ciallisonline.com/] online cialis[/url]
dfwerocrbaoetxk
fnsThage - 19. 06. 14:06

viagra price comparison viagra pill buy viagra online at [url=https://holidayrentallorgues.com/]cheapest brand viagra[/url]
rvefnsoilsbsdunuctzp
ccaunuct - 20. 06. 05:46

viagra online pharmacy generic viagra cost cheapest brand viagra [url=https://movietrailershd.org/]viagra online[/url]
nnjboapyBtjEvessazed
mmypient - 20. 06. 06:27

do you need a prescription for cialis buy cialis cialis without prescription [url=http://authenticknicksstore.com/]cialis on line[/url]
hhbjergyBtjEvesskugc
jjqApefe - 20. 06. 19:10

order viagra generic viagra buy viagra on line [url=https://aluixnetwork.com/]buy viagra[/url]
nfdggsoilsbsdunuctia
nnuunuct - 21. 06. 08:45

viagra online online pharmacy viagra viagra online [url=http://www.bitcapblog.com/]generic viagra cost[/url]
hvbelenoBrtelenopzo
mqqSwose - 21. 06. 21:47

viagra tablets for sale buy viagra online viagra use [url=http://emtpartsstore.com/]generic viagra[/url]
fddbnelenoBrtelenomtg
mmospalk - 22. 06. 05:52

viagra uk sales generic viagra viagra pills [url=http://viagraazmhj.com/]generic viagra[/url]
eragetdruncBrtStuffpkb
nrjviora - 22. 06. 06:33

viagra tablets best place to buy generic viagra online buy discount viagra online [url=http://mo-basta.org/]generic for viagra[/url]
dgbfvLeadaBrtStuffnhy
nyjemuri - 23. 06. 07:50

natural viagra substitutes online pharmacy viagra real viagra [url=https://susamsokagim.com/]viagra online[/url]
gnjboapyBtjEvessphwx
nddpient - 24. 06. 07:08

viagra price order viagra online viagra women [url=http://setviagraeja.com/]purchase viagra online[/url]
dfbgetdruncBrtStufflhx
cbhsteex - 24. 06. 13:37

tadalafil best price cialis professional tadalafil best price [url=http://www.tokatadres.com/]cialis soft[/url]
dervzjrvwpmaf
dbcThage - 24. 06. 19:57

how to use viagra viagra reviews discount viagra online [url=http://viagrafolec.com/index.html]viagra story[/url]
bxfvLeadaBrtStufflaw
vntzesia - 25. 06. 01:59

cialis soft cialis pill tadalafil cialis [url=http://www.forumdemulheres.com/]tadalafil tablets 20 mg[/url]
bcbjergyBtjEvesszkqh
ddkKeele - 26. 06. 12:50

natural alternatives to viagra buy viagra low price viagra [url=http://emtpartsstore.com/]buy viagra[/url]
dfbnnsoilsbsdunuctyk
nffTrory - 26. 06. 19:24

buy viagra online viagra reviews viagra sale [url=http://loviagraosn.com/]generic viagra[/url]
bxbwhirlBrtelenoubj
nnaTwins - 27. 06. 12:22

cialis prescription cialis reviews non prescription cialis [url=http://cialisoakdm.com/]cialis soft[/url]
bfsjboapyBtjEvessvsid
cnvpient - 28. 06. 04:45

cheapest viagra generic viagra online what does viagra do [url=http://viagraveikd.com/]viagra without prescription[/url]
hhetdruncBrtStuffnti
bbzsteex - 28. 06. 21:04

viagra prescription buy viagra cheap try viagra for free [url=http://viagracefo.com/]viagra online[/url]
nnvLeadaBrtStuffsso
ndfzesia - 28. 06. 22:50

buy female viagra viagra viagra patent [url=http://sexviagen.com/]viagra[/url]
dyajonseBrtelenoyzb
nnaacerT - 29. 06. 01:56

order viagra online viagra samples cheap viagra [url=http://viagapharmaked.com/]buy cheap viagra[/url]
bqbjergyBtjEvesswwbm
bxzKeele - 30. 06. 20:05

women viagra buy cheap viagra buy viagra pills [url=http://viagraocns.com/]generic viagra[/url]
ddfujryaywskw
bsfThage - 30. 06. 21:45

cialis soft tabs cialis coupon generic cialis [url=http://gocialisgjb.com/]cialis online no prescription[/url]
dercmhtxqqxkm
rbsThage - 01. 07. 02:35

cialis coupon tadalafil 20 mg buy tadalafil [url=http://hopcialisraj.com/]cialis 20mg[/url]
zdhtbwhirlBrtelenozkz
nxxTwins - 01. 07. 05:21

tadalafil tablets 20 mg п»їcialis cialis canada [url=http://drcialonlinedkb.com/]buy tadalafil online[/url]
dhdrsoilsbsdunuctzi
rhhmoows - 01. 07. 13:18

cialis online no prescription tadalafil 20 mg buy tadalafil online [url=http://cialisotjs.com/]cialis[/url]
hdfsoilsbsdunuctel
hdfTrory - 02. 07. 01:25

buy tadalafil online cialis cost cialis brand [url=http://cialisovnnc.com/]generic cialis[/url]
ntjboapyBtjEvesszvby
bfbenuby - 02. 07. 12:20

viagra prices cheap viagra online herbal alternative viagra [url=http://viagra-online-derns.com/]where to buy viagra online[/url]
dftdruncBrtStufflfd
bdcSkync - 02. 07. 20:28

buy generic viagra viagra online prescription free viagra oral [url=http://emtpartsstore.com/]online pharmacy viagra[/url]
bgvLeadaBrtStuffsgo
jinadell - 03. 07. 11:48

natural viagra alternative buy viagra cheapest order viagra online [url=http://buy-viagra-olwn.com/]buy viagra online cheap[/url]
ersajonseBrtelenorku
bjjacerT - 03. 07. 13:30

no prescription cialis where can i buy cialis tadalafil tablets 20 mg [url=http://buy-cialis-neaz.com/]best place to buy cialis online[/url]
dsvbjergyBtjEvessbxyx
ggjcoody - 05. 07. 05:01

free viagra is there a generic for viagra free viagra [url=http://generic-viagra-aaj.com/]viagra generic date[/url]
dddfbkngasjvcy
bsdThage - 05. 07. 10:22

viagra pills generic for viagra generic viagra cheap [url=http://purseinstock.com/]generic viagra names[/url]
dtbwhirlBrtelenofhv
ndgthems - 05. 07. 13:08

cialis for sale best place to buy cialis online forum generic tadalafil [url=http://online-cialis-aqn.com/]online cialis[/url]
dhfdrsoilsbsdunuctka
mummoows - 06. 07. 08:47

generic cialis online tadalafil tadalafil online [url=http://besiktasboschservis.com/]tadalafil[/url]
dfbfsoilsbsdunuctzr
fbfZilla - 06. 07. 21:01

generic cialis cheap cialis online cialis tadalafil [url=http://cialisserfher.com/]tadalafil online[/url]
nftjboapyBtjEvesspvhr
vnhenuby - 09. 07. 06:01

http://saresltd.com/kamagra/ provigil johannesburg http://footstepsunltd.com/provigil/ tadalafil new indications http://saresltd.com/tadalafil/ cialis pulmonary hypertension http://ouarzazatefilmcommission.com/cialis/
bsdxdruncBrtStuffuki
kkmSkync - 09. 07. 10:45

http://footstepsunltd.com/prednisone/ lasix nursing indications http://saresltd.com/lasix/ online pharmacy viagra http://footstepsunltd.com/pharmacy/ sildenafil prescribing information http://saresltd.com/sildenafil/
vbgvLeadaBrtStuffbnj
bdxadell - 09. 07. 19:43

http://footstepsunltd.com/ prednisone price publix http://saresltd.com/prednisone/ cialis c20 australia http://ouarzazatefilmcommission.com/cialis/ pastile potenta levitra http://footstepsunltd.com/levitra/
bsajonseBrtelenomsc
befacerT - 09. 07. 21:45

http://saresltd.com/ levitra alcohol effects http://ouarzazatefilmcommission.com/levitra/ kamagra 2011.pl http://footstepsunltd.com/kamagra/ video a clomid pregnancy http://saresltd.com/clomid/
sderwrygnoj
dhcThage - 10. 07. 03:35

natural alternatives to viagra generic name for viagra herbal alternative viagra [url=http://viagapharmaked.com/]when does viagra go generic[/url]
sfnbjergyBtjEvessqzjd
nsfcoody - 10. 07. 22:50

levitra prices walgreens http://saresltd.com/levitra/ clomid day 38 no period http://footstepsunltd.com/clomid/ cialis remedio pre?o http://saresltd.com/cialis/
bbdrsoilsbsdunuctxj
nndmoows - 11. 07. 19:34

where to buy viagra http://kaeviagraon.com/ free viagra [url=http://kaeviagraon.com/]kaeviagraon.com[/url]
dfhjboapyBtjEvesszhmi
nazenuby - 12. 07. 01:06

cialis pills http://cialisckajrhd.com/ discount cialis [url=http://cialisckajrhd.com/]tadalafil cialis[/url]
aqfvdsoilsbsdunuctmv
herZilla - 12. 07. 06:11

buy generic viagra online http://dejviagram.com/ natural viagra substitutes [url=http://dejviagram.com/]dejviagram.com[/url]
gscxdruncBrtStuffyeo
nygSkync - 12. 07. 06:20

viagra without prescription http://viagrafhvcs.com/ order viagra [url=http://viagrafhvcs.com/#]viagra sample[/url]
ggvLeadaBrtStuffbsg
vrfadell - 12. 07. 14:49

cialis canada http://cialiscials.com/ tadalafil tablets 20 mg [url=http://cialiscials.com/]online cialis[/url]
fajonseBrtelenojck
nfgacerT - 12. 07. 16:40

generic viagra review http://viagravkash.com/ viagra plus [url=http://viagravkash.com/#]viagra soft tabs[/url]
sdbjergyBtjEvesshhjh
hdrcoody - 13. 07. 17:39

best price viagra http://viagmagik.com/ purchase viagra [url=http://viagmagik.com/#]buy viagra online[/url]
dfshwhirlBrtelenovqo
nyjthems - 14. 07. 02:08

does viagra work http://viagraoahvfn.com/ generic viagra online [url=http://viagraoahvfn.com/#]what happens if a girl takes viagra[/url]
iokihjboapyBtjEvessmufc
mikWilky - 15. 07. 04:10

cost of viagra viagra samples viagra 100mg [url=https://susamsokagim.com/#order viagra online]cheap viagra[/url]
gsdfcxdruncBrtStuffhpy
nyhseica - 15. 07. 09:38

order viagra viagra generic viagra prescription online [url=https://bitcapblog.com/#cheap viagra]generic viagra[/url]
fggjvLeadaBrtStufftta
nukadell - 15. 07. 18:23

non prescription viagra viagra online without prescription viagra [url=https://movietrailershd.org/#viagra online without prescription]purchase viagra[/url]
fafjonseBrtelenozza
nujZooft - 15. 07. 21:55

viagra tablets for sale generic viagra canada viagra [url=https://aluixnetwork.com/#cheap generic viagra]viagra online without prescription[/url]
BrvAboriadpej
jmnclavy - 16. 07. 20:34

does generic viagra work viagra generic sublingual viagra [url=http://newviagrakfv.com/#viagra]viagra[/url]
sddfbjergyBtjEvessrwoo
bdfScord - 16. 07. 20:42

free viagra generic viagra online free viagra sample pack [url=https://mo-basta.org/#generic viagra]viagra without prescription[/url]
fgclaroguy Make
sgdenuby - 17. 07. 02:06

generic viagra soft tabs https://niqabsquad.com/ buy viagra online [url=https://niqabsquad.com/]https://niqabsquad.com/[/url]
dfshwhirlBrtelenoapt
vfcthems - 17. 07. 06:11

viagra oral viagra viagra no prescription [url=https://holidayrentallorgues.com/#generic viagra]online viagra[/url]
dffvdZipsybsdunuctql
gwrShoro - 17. 07. 06:19

tadalafil liquid generic cialis cialis online pharmacy [url=http://cialisonlinekmds.com/]cialis 20 mg[/url]
fhtrsoilsbsdunucths
tndErarl - 17. 07. 17:34

what would happen if a girl took viagra buy viagra online prescription viagra [url=http://onlineviagraunes.com/]online viagra[/url]
fgclarootc Make
sgdenuby - 17. 07. 18:43

buy viagra online https://niqabsquad.com/ female viagra pill [url=https://niqabsquad.com/]https://niqabsquad.com/[/url]
fghvdZipsybsdunuctnt
rnhShoro - 17. 07. 19:34

buy tadalafil online cialis pills cialis brand [url=http://cialislisthec.com/]cialis canada[/url]
fhihjboapyBtjEvessqxut
jfgWilky - dnes 04:25

viagra doses sildenafil 100mg canadian viagra [url=http://viagrafolec.com/index.html#]viagra online without prescription[/url]
nsfcxdruncBrtStuffbwg
fsfseica - dnes 10:02

cialis online pharmacy cialis daily tadalafil tablets [url=http://cialisgretkjss.com/]cialis price[/url]

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Země upírů 1 - Vlk

Země upírů 1 - Vlk
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč

Země upírů 2 - Kočka

Země upírů 2 - Kočka
Vložit do pytle na zboží  Koupit 298 Kč 268 Kč

Země upírů 3 - Hromoklín

Země upírů 3 - Hromoklín
Vložit do pytle na zboží  Koupit 298 Kč 268 Kč

Země upírů 4 - Povstání

Země upírů 4 - Povstání
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč

Země upírů 5 - Exil

Země upírů 5 - Exil
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč

Země upírů 6 - Pátrání

Země upírů 6 - Pátrání
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč