Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Sourozenecké boje existují i mezi ghúly, Sui Išida: Tokijský ghúl 8 (Tokijský ghúl 8)

Išida Sui: Tokijský ghúl 8

S každým novým svazkem se obliba Tokijského ghúla zvyšuje a zvyšuje. Kaneki a jeho parta se každý měsíc drží na prvních příčkách nejprodávanějších titulů nakladatelství Crew a v poslední době je předběhla jen novinka Čarodějova nevěsta. Jak dopadne boj mezi Tókou a jejím bratrem, který začal již v předchozím svazku?

Střet mezi ghúly z kavárny Anteiku a sektou Aogiri nepřestává, naopak se stupňuje. Na scéně se objevuje Tóčin mladší bratr Ajato, který touží po jediném – zabít svou sestru, rodina nerodina. Tóka byla vždy ta silnější – bude to ale platit i po několika letech, kdy Tóka svého bratra neviděla, a tím pádem netuší, jaká esa skrývá v rukávu?

Boj vrcholí i mezi představiteli ÚPG a Jednookou Sovou, která se nečekaně objevila na scéně a je hodnocena jako jeden z nejděsivějších a nejsmrtelnějších ghúlů – mají Holubice vůbec šanci? A nakonec ta nejdůležitější otázka – kde se ukrývá Kaneki, který se po strašlivém mučení musí vyrovnat s následky toho, co se z něj stalo?

Krev není voda

V pořadí již osmý svazek Tokijského ghúla láme rekordy v prodejnosti a přináší pokračování napínavých událostí z předchozího dílu, které nechaly nejednoho čtenáře netrpělivě čekat na pokračování. Autor Sui Išida se s ničím nepáře. Stejně jako v předchozích dílech, i v osmém pokračování autor představuje svůj ojedinělý a velmi grafický styl kresby, který nenechává moc prostoru pro představivost.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování se manga dočkala v roce 2014, aktuálně čítající dvě série a dva speciály. V dubnu 2018 se začala vysílat série třetí.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

Oproti předchozím dílům se ten osmý v něčem trochu liší – půlku tvoří samotné souboje, půlku pak flashbacky do minulosti. Souboje tak dostávají úplně nový ráz a čtenáři tudíž mají lepší možnost poznat postavy a jejich úmysly. V případě sourozenců Kirišimových jde o příběh jejich dětství a o to, jak přišli o rodiče. Autor v případě postav sourozenců představuje nový element a skutečnost, že ve světě ghúlů nezáleží na rodinných poutech – přežije totiž jen ten nejsilnější.

Ghúlové vedou

Dalo by se debatovat o tom, proč jsou ghúlové v našich vodách tak úspěšní. Je ale pravdou, že si v příběhu o Kanekim každý najde to svoje. Akce, napětí, vztahy obecně, rodina, a možná i nějaká ta romantika. Čtenáři se také mohou těšit na úplně nový charakter Kanekiho, který rozhodně už není tím uťápnutým studentem, kterým býval. A nejde jen o jeho nový badass look s bílými vlasy. Nejde jen o Kanekiho, na pozadí všech bojů autor rozvíjí i vedlejší postavy a jejich příběhy.

I v zahraničí se Tokijský ghúl těší slávě. Kromě dvou sérií anime, několika speciálů a live action filmů se v dubnu příznivci dočkali nového anime, která adaptuje události ze spin-offu Tokijského ghúla, re:. I tento fakt a publicita, která se série dostává, by mohli přinést novou vlnu fanoušků a potenciálních čtenářů mangy.

Tokijský ghúl je manga série, která nabízí propracovaný příběh doplněný vizuálně grafickými ilustracemi plnými akce, napětí a v neposlední řadě i vnitřností a lidského masa. Nic pro slabší povahy.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl 8 (Tokijský ghúl 8)
  • Crew, 2018
  • Překlad: Anna Křivánková
  • Obálka: Sui Išida
  • 220 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
9. června, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl 8

Tokijský ghúl 8
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč