Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Nechť započnou Živlové hry!, V. E. Schwabová: Setkání stínů

Schwabová V. E.: Temnější tvář magie 2 - Setkání stínů

Čekali, čekali, až se dočkali. I když je v zahraničí trilogie Odstíny magie již kompletní, čeští čtenáři si na překlad druhého dílu museli pěkně počkat. Setkání stínů ale již dorazilo na pulty knihkupectví v plné síle spolu s novým příběhem ze čtyř paralelních Londýnů. Svede mezinárodní kouzelnický turnaj osudy Lily a Kella dohromady?

Červený Londýn se stále vzpamatovává z vražedného útoku černé magie a dvojčat Daneových z Bílého Londýna, při kterém málem zemřel i korunní princ Rhy, kterého zachránilo pouze magické svázání jeho života s jeho bratrem Kellem. Díky tomu padl Kell v nemilost u královské rodiny a je neustále sledován. Coby jediný zbylý Antari drží v rukou nebezpečnou moc, která se potřebuje někde vybouřit. Živlové hry jsou k tomu skvělou příležitostí…

Delilah Bardová už není tou obyčejnou dívkou z Šedého Londýna. Její sen stát se kapitánkou pirátské lodi se pomalu stává skutečností. Na palubě nové lodi se seznamuje s kapitánem Alucardem Emerym, který skrývá mnohá tajemství, například svůj původ a magické schopnosti. V Červeném Londýně se chystají Essen Tasch – mezinárodní živlové hry, kde se proti sobě postaví nejlepší kouzelníci tří království. A to by bylo, aby tam Lila Bardová nebyla…

Essen Tasch

Druhý díl fantasy série Odstíny magie z pera V. E. Schwabové (alias Victorie Schwabové) se stejně jako ten první vrací do čtyř paralelních světů, které spojuje jediné – město jménem Londýn. Každý ze světů disponuje jiným množstvím využitelné magie – od Šedého, ve kterém magie není vůbec až po ten Černý, který magie zničila. I Setkání stínů se nese v pomalejším duchu. Autorka sice základy svého fiktivního světa vystavěla již v prvním díle, pořád je ale na čem pracovat. Ústředním tématem druhého pokračování jsou Essen Tasch – mezinárodní kouzelnické hry, kterých se účastní všechna tři království ze světa Červeného Londýna.

Victoria Schwab v pěti bodech

  1. V českém překladu jí mimo série Odstíny magie zatím vyšly tři knihy pro náctileté.
  2. Tvrdí o sobě, že má toulavé boty.
  3. V kavárnách v Nashvillu, s čajem v ruce, konstruuje nejrůznější příšerky do svých knih.
  4. Ráda se prohání po Paříži.
  5. Je šťastná, když může zpět do anglických kopců.

V první polovině knihy má tedy čtenář možnost sledovat přípravy na tyto hry a to, jaké následky měly události z prvního dílu v ostatních paralelních Londýnech. Příběh je stejně jako v Temnější tváři magie vyprávěn především z pohledu dvou hlavních hrdinů – Antariho Kella a pirátky Lily. V krátkých mezikapitolách se k tomu přidávají i pohledy dalších postav, které celý děj oživují a ukazují čtenáři, co se odehrává především v Bílém Londýně, který byl po pádu dvojčat Daneových v troskách.

Lila v záři reflektorů

Oproti prvnímu dílu se autorka soustředí daleko více na charaktery svých postav a vztahy mezi nimi. Do popředí se dostává princ Rhy, jenž v Temnější tváři magie hrál pouze okrajovou roli. Největší pozornosti se dostává ale Lile Bardové, která objevuje nečekané nadání pro magii, a dostává se tak úplně na nový level. Nutno zmínit i novou postavu kapitána lodi, na které Lila slouží – Alucarda Emeryho. Je celkem jisté, že v závěrečném díle bude mít Alucard jednu z důležitých rolí.

Živlové hry ale nejsou jediným lákadlem, jež tato kniha nabízí. Je to především komplexní a originální fantasy svět, který autorka vytvořila a neohrožené postavy. Lila Bardová je skvělým příkladem emancipované ženy, která si jde za svým a může být tak skvělým vzorem pro mladé dívky. Nemalým plusem je i povedené grafické zpracování doplněné o všitou látkovou záložku.

Setkání stínů nabízí stejně jako první díl propracovaný fantasy svět se zajímavými postavami, akci, napětí, a dokonce i romantickou­ linku.

  • V. E. Schwabová: Setkání stínů
  • Argo, 2017
  • Překlad: Lukáš Houdek
  • Obálka: Dreamstime
  • 480 stran, 398 Kč (v e-shopu Fantasye již za 358 Kč)
13. února, Kateřina Kopišťová

Temnější tvář magie 2 - Setkání stínů

Temnější tvář magie 2 - Setkání stínů
Vložit do pytle na zboží  Koupit 398 Kč 358 Kč