Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Vydejte se do paralelních Londýnů v Temnější tváři magie ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Vydejte se do paralelních Londýnů v Temnější tváři magie, V. E. Schwabová: Temnější tvář magie

Schwabová V. E.: Temnější tvář magie

Pod pseudonymem V. E. Schwabová se neukrývá nikdo jiný než Victoria Schwabová, které v českém překladu vyšly již dvě knihy u nakladatelství CooBoo. V dílech této populární zahraniční autorky se rozhodlo pokračovat nakladatelství Argo, které zkusilo štěstí s trilogií pro mladé dospělé, v níž nechybí magie, paralelní světy a krutopřísná hrdinka. Povede si Temnější tvář magie a její pokračování lépe než dilogie Archiv?

Čtyři paralelní světy, čtyři paralelní Londýny – šedý, červený, bílý a černý. Každý z nich se vyznačuje něčím jiným. V jednom magie neexistuje vůbec, v druhém z magie lidé žijí, ve třetím se kvůli magii bojuje a čtvrtý magie zničila. Průchod mezi nimi je zhola nemožný. Výjimkou jsou Antariové, kteří dokážou magii ovládat a dokážou mezi světy procházet. Na světě však existují pouze dva poslední – jedním z nich je mladý Kell, který slouží jako posel nosící zprávy mezi panovnickými rody všech Londýnů.

V šedém Londýně, kde se magie nevyskytuje, žije Delilah Bardová, zlodějka, která se touží stát kapitánem lodi a poznat svět. Její svět se obrátí vzhůru nohama, když se úplnou náhodou setká s Kellem. Dokáže se drzá a svérázná Lila poprat s úplně novými světy, které nabízí příležitost uniknout, po které vždy tak toužila? Jak jejich malé dobrodružství ovlivní nebezpečný artefakt, který Kell náhodou obdrží a po kterém touží vražedná dvojčata z Bílého Londýna?

Vzhůru do paralelních světů

V. E. Schwabová alias Victoria Schwabová zasadila děj svého fantasy příběhu hned do čtyř paralelních světů, které spojuje pouze jediné – v každém z nich se nachází město se jménem Londýn. Hlavní hrdina, který patří k rase mágů, co ovládají magii a jako jediní dokážou mezi Londýny cestovat, si Londýny pojmenoval podle barev, které mu připomínají – Šedý Londýn, ve kterém není žádná magie, Červený Londýn, kde bydlí a kde je magie v harmonii, Bílý Londýn, v němž magie vysává sílu ze všech bytostí a je klíčem k přežití, a Černý Londýn, který magie zničila.

Victoria Schwab v pěti bodech

  1. V českém překladu jí mimo Temnější tvář magie vyšla například dilogie Archiv.
  2. Tvrdí o sobě, že má toulavé boty.
  3. Nejrůznější příšerky do svých knih konstruuje v kavárnách v Nashvillu, s čajem v ruce.
  4. Ráda se prohání po Paříži.
  5. Je šťastná, když může zpět do anglických kopců.

Temnější tvář magie je prvním dílem plánované trilogie a představuje jakési představení celého světa. Hlavní hrdina Kell se zde potkává s úplně obyčejnou Lilou, jež má poněkud svérázný přístup k životu. Rozjezd příběhu je poněkud pomalejší, autorka si libuje v popisech a dává si načas, aby čtenářům svůj svět představila. Od setkání Kella a Lily román ale dostává spád a začíná být neuvěřitelně napínavý a akční. Victoria Schwab je známá pro svou poetičnost jazyka a květnatou mluvu, což se odrazilo i v Temnější tváři magie. Autorka se nebojí využít ani násilí, a proto je kniha vhodnější spíše pro starší dospívající a dospělé.

Dynamické duo

Jedním ze stěžejních pilířů celé knihy jsou realisticky propracovaní hrdinové. Střídají se zde pohledy mága Kella, který je adoptovaným synem královského páru z Červeného Londýna, a zlodějky Delilah Bardové, jež se obléká a svým způsobem i chová jako kluk. Spojení těchto dvou hrdinů je přímo magické – tvoří spolu dynamické duo, které jen tak nikdo neporazí. Autorka neopomněla vykreslit i vedlejší postavy, kterých je zde poměrně dost.

Další z výhod tohoto fantasy příběhu je i fakt, že je tu minimum romantiky. Milovníci zamilovaných fantasy příběhů typu Stmívání si na své přijdou jinde, Temnější tvář magie je vhodnější spíše pro ty, které zajímá především příběh a hrdinové. Nelze opomenout ani působivou grafiku, ať už samotnou obálku či to, co se ukrývá pod ní.

Temnější tvář magie nabízí působivý fantasy svět paralelních Londýnů, ve kterých lidé doslova dýchají magii a ve kterých se i sny dívky mohou stát skutečností.

  • V. E. Schwabová: Temnější tvář magie
  • Argo, 2016
  • překlad: Lukáš Houdek
  • obálka: Dreamstime
  • 344 stran, 348 Kč (v e-shopu Fantasye již za 313 Kč)
9. února 2017, Kateřina Kopišťová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Temnější tvář magie

Temnější tvář magie
Vložit do pytle na zboží  Koupit 348 Kč 313 Kč