Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Agentka Mossadu musí procitnout a odhalit mezinárodní spiknutí, Russell Blake: Procitnutí (Jet 1)

blake-jet-procitnuti

Trinidad a Tobago, to je přece země zaslíbená. No dobře, možná jenom do té doby, než se vás někdo jen tak pro nic za nic bude snažit zabít. Ještě že nejste jen tak obyčejná obsluha v internetové kavárně, ale bývalá agentka Mossadu.

Jet kdysi patřila do tajného elitního oddílu izraelské rozvědky, s tou prací ale nakonec sekla, nafingovala svou smrt a nyní žije pěkně v poklidu v ústraní. A je jí dobře. Idyla naneštěstí trvá jen dva roky a pak ji minulost dožene. Jet ovšem svůj výcvik nezapomněla, a tak vrahům unikne a začne pátrat po tom, co se vlastně děje.

Cestou necestou…

Procitnutí, první díl série o bývalé agentce Mossadu Jet, je svižný akční román s několika detektivními prvky. Jako takový začíná akcí hned na první straně a našlápnuté tempo si ponechává až do té poslední. Až teprve v průběhu děje se postupně vynořují informace, kdo vlastně hlavní hrdinka před svou „dovolenou“ byla a kdo za ní mohl vyslat tým zabijáků, aby ji eliminovali, čímž Russell Blake udržuje čtenáře v napětí.

V Procitnutí nikde nic neskřípe, děj nenudí a autor správně odměřuje akční scény a pomalejší doplňováním informací. Příběh hlavní hrdinku vyžene z Latinské Ameriky až do Jemenu či Monaka, nemluvě o flashbacích do Ruska a cestě do samotného Izraele – na prázdné pasáže tudíž na stránkách útlé knihy jen stěží zbude místo.

Mezi řádky navíc Blake nezapomíná ani na rozvíjení charakteru hlavní hrdinky, a to především v místech, kde se vynořují informace o její minulosti. Jet tudíž nezůstává plochá figurína, která každou akci přežije i navzdory nějakému tomu šrámu či dvěma (byť na to také dojde), ale hlubší postavou. Ostatně její minulost se bude dozajista řešit ještě i v následujících dílech série.

Četba jak má být

Procitnutí je velmi návyková akční řežba, která spolehlivě vyplní nudné víkendové odpoledne. Má inteligentní, sexy a sympatickou hlavní hrdinku, příběh, který se nikde zbytečně neloudá i příslib zajímavého pokračování. Prostě četba jak má být. A když se budete nudit i další den, můžete hned sáhnout po druhém dílu, který je na pultech českých knihkupectví již od února 2016.

  • Russell Blake: Procitnutí (Jet 1)
  • FANTOM Print a Mystery Press, 2015
  • překlad: Helena Dvořáková
  • obálka: Michael Schubert / Lucifer-Verlag
  • 288 stran, 279 Kč (v e-shopu Fantasye již za 195 Kč)
12. března 2016, Jan Nohovec

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Jet 1 - Procitnutí

Jet 1 - Procitnutí
Vložit do pytle na zboží  Koupit 279 Kč 195 Kč