Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Krev, lest a dobré srdce – kdo vyhraje tuhle šarvátku? Recenze
Krev, lest a dobré srdce – kdo vyhraje tuhle šarvátku?
John Flanagan: Souboj na Araluenu (Hraničářův učeň 14)

29. července 2019, Anastasja Višťalová
Zrádce konečně odhalil svou pravou tvář. Prolhaná liška ryšavá, zlovolný uchvatitel Dimon se zuby nehty snaží uzurpovat si královský trůn. K získání absolutní moci mu chybí jen jeden poslední krok. Musí se zbavit regentky Kasandry a jejího churavého otce, kteří se společně skrývají v nedobytné jižní věži hradu Araluenu. Zatímco vůdce rebelujícího klanu hledá svou cestu ke štěstí, princezna Maddie je odhodlána bít se do posledního dechu. Není přeci hraničářskou učenkyní jen tak pro nic za nic. Teď nadešel čas zúročit své vydřené schopnosti a dovednosti, legrace skončila, je třeba vyrazit do bojového tažení.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1918
Klan Rudé lišky – Z neškodné idey se zrodí smrtící hrozba Recenze
Klan Rudé lišky – Z neškodné idey se zrodí smrtící hrozba
John Flanagan: Klan Rudé lišky (Hraničářův učeň 13)

11. března 2019, Anastasja Višťalová
Princezna Maddie úspěšně dokončila třetí rok svého hraničářského výcviku a nyní se vrací zpět na hrad Araluen, aby nějaký čas pobyla společně se svou matkou a otcem. Ze všeho nejraději by se ale proháněla po lesích a střílela z luku. Vladařské povinnosti jsou jí na hony vzdálené, nicméně matka je neoblomná a trvá na tom, aby dcera strávila své prázdniny v pohodlí domova. Zdá se, že jí proto nezbyde nic jiného, než se inkognito dopravit do rodinné rezidence a chovat se tam jako pravá budoucí panovnice. Útěchou jí je jen fakt, že se brzy setká se všemi, koho má tak ráda, včetně milovaného dědečka, laskavého krále Duncana.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2307
Blankytné hříchy Ukázky z knih
Blankytné hříchy
Anita Blakeová - lovkyně upírů 11

20. září 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Kdykoli nás navštívil nějaký člen rady upírů, umírali lidé. Někteří naši, někteří jejich. Ale Belle Morte sem nikdy nikoho neposlala, až teď svoji zástupkyni Musette. Čekali jsme ji asi tak za tři měsíce, kolem Díkůvzdání. Tak co sakra dělá ve městě měsíc a něco před Halloweenem? Pěkně se nám to tu zvrtlo…“ Jedenáctý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů právě vydává Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (50) | Přístupů: 3748
Kouř a stíny Ukázky z knih
Kouř a stíny
Kouř 1

12. července 2012, Tanya Huffová
Až na neopětovanou lásku k fešáckému herci Lee Nicholasovi byl Tony víceméně spokojený… přinejmenším do chvíle, kdy to ve filmovém studiu začalo jít od desíti k pěti. Začalo to stíny – stíny, které se nacházely na místech, kam nepatřily, stíny, které jako by si žily vlastním životem. Tony se je snažil ignorovat, říkal si, že jsou jen výplodem jeho fantazie – dokud jednoho dne nenašel tělo Nikki Waughové. A nepocítil dotek stínu. První díl trilogie Kouř, která volně navazuje na sérii Krevní pouta, právě připravuje nakladatelství Brokilon. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3735
Narcis v řetězech Ukázky z knih
Narcis v řetězech
Anita Blakeová - lovkyně upírů 10

3. července 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Poslední věc na tomhle světě, kterou potřebuju, je další chlap, který by se mi pletl do života. Nevím, co mám dělat s těmi dvěma, které už mám. Skutečnost, že jeden z nich je upíří vládce města a druhý ulfrik, vlkodlačí král, je jen část toho problému. Už to napovídá, jak hlubokou jámu si pod sebou kopu…“ Narcis v řetězech, desátý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, právě vychází v Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4573
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Noční lovci 1

18. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již dnes. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku jen na Fantasyi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4560
Na půl cesty do hrobu Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu
Noční lovci 1

16. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již tuto středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4425
Provinilé slasti Ukázky z knih
Provinilé slasti
Anita Blakeová - lovkyně upírů 1

29. března 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ V nakladatelství Epocha právě vychází reedice prvního dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů nazvaný Provinilé slasti. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4421
Tři dny do nikdy Recenze
Tři dny do nikdy
Tim Powers

15. června 2011, Zdenka Štouračová
Každá kniha Tima Powerse skýtá jistotu, že se nejedná o tuctové čtení, při jehož konzumaci je záhodno vypnout mozek a nechat se unášet akcí. Tři dny do nikdy takovému předpokladu rozhodně vůbec neodporují, naopak použití mozku je při četbě více než žádoucí. Jak by taky ne, když vše se točí kolem Alberta Einsteina, geniálního teoretického fyzika a velmi nekonvenčního člověka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2981
Pán císařů Recenze
Pán císařů
Guy Gavriel Kay

1. května 2011, Zdenka Štouračová
Ten malý kousek historie, který se G. G. Kay rozhodl vylíčit ve svých Sarantských kronikách, zahájených Plavbou do Sarantia, se uzavírá Pánem císařů. Přestože se jedná o závěrečný díl, autor neváhá do děje uvést další postavy či ty, které se Plavbou do Sarantia jen mihly, přivést do centra událostí. Jestliže se totiž zdálo, že v první části Sarantských kronik jsou vylíčeny události hýbající mapou zdejšího světa a mající nedozírný vliv na dějiny, pak Pán císařů rozhodně nepopisuje období klidu a stability.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3391
Nejtemnější cesta Recenze
Nejtemnější cesta
Guy Gavriel Kay

15. dubna 2011, Zdenka Štouračová
Většina knih tohoto autora jsou příběhy z alternativní historie, obohacené různou dávkou fantastických motivů. Jsou to také většinou uzavřené příběhy, z nichž některé se sice odehrávají ve stejném světě, ale rozhodně se nejedná o mnohodílné ságy. Výjimkou je trilogie Fionavarská tapiserie, tvořená díly s názvy Letní strom, Potulný oheň a Nejtemnější cesta.

Číst článek dál | Diskuze (107) | Přístupů: 4428
Kushielova vyvolená Recenze
Kushielova vyvolená
Jacqueline Careyová

3. dubna 2011, Zdenka Štouračová
Další část životní cesty neobyčejné osobnosti, nyní hraběnky Ph?dre nó Delauney de Montréve, je vylíčená v druhém díle trilogie. ač rozsahem odpovídající části první, zahrnuje mnohem kratší časový úsek. Přesto se nedá říct, že by se jednalo o kaši nastavenou k nepřečkání. Autorka to své hrdince totiž rozhodně neusnadňuje.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3903
Kořist Recenze
Kořist
Michael Crichton

18. února 2011, Zdenka Štouračová
Vydat román Michaela Crichtona je pro nakladatele téměř jistou trefou do černého. Je to autor, který skýtá jistotu, že ví, o čem píše. Navíc to dokáže podat tak, aby složitý problém pochopil i ten, kdo v daném oboru není zrovna přeborníkem. To, že se při četbě rozhodně nenudíte, to je v případě tohoto autora tak nějak samozřejmostí. Navíc, i když jeho knihy mají jednoznačně blízko k SF literatuře, je to autor natolik proslulý, že se nad nimi neošklíbají ani její nejzapřisáhlejší odpůrci.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3670
 Trix Solier Recenze
Trix Solier
Sergej Lukjaněnko

27. ledna 2011, Zdenka Štouračová
Sergej Lukjaněnko si vydobyl takovou pověst, že vydání každé další jeho knihy je předem zaručenou jistotou. Série Hlídek stejně jako dvojice Nanečisto/Načisto nebo Lukjaněnkovy vesmírné vize si u nás našly tolik nadšených obdivovatelů, že jistě ani Trix Solier se nestane komerčním propadákem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4095
(Ne)Šťastné konce Recenze
(Ne)Šťastné konce
Jim C. Hines

5. ledna 2011, Zdenka Štouračová
A pak byla svatba, a jestli neumřeli, žili šťastně až do smrti. Tak takto končí většina pohádek. Jenže – opravdu tomu tak bylo? Jak si vypravěči mohou být jisti, že svatba znamenala konec všech problémů a po ní už následoval jen pokojný život? Ze života normálních smrtelníků přece víme, že svatba sice mnohé problémy vyřeší, ale zase jiné přinese.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3726
Napořád Recenze
Napořád
Alyson Noëlová

11. prosince 2010, Zdenka Štouračová
Už z obálky je zřejmé, že Napořád je začátkem další ságy, jejíž hrdinové se poněkud vymykají běžným normám lidské společnosti. Ne, nejedná se o další dojemný příběh o těžkém životě upírů, (aspoň že tak), autorka si vybrala jiné tvory, kteří to nemají v našem materialistickém světě právě lehké.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3446
Smělý
Recenze
Smělý
Jack Campbell

13. listopadu 2010, Zdenka Štouračová
Jestliže v prvním dílu cyklu Ztracená flotila, se Jack Geary projevil jako Neochvějný, pak v tomto dílu je, opět v souladu s jeho názvem, opravdu Smělý. Ale před sebou má mnoho úkolů, které jeho schopnosti prověří na maximální možnou míru.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4988
Conan a svatyně démonů Recenze
Conan a svatyně démonů
Juraj Červenák

25. září 2010, Zdenka Štouračová
Pokud se někomu zdá, že Conanův příběh s tímto jménem již někdy viděl, není to jen náhodná shoda názvu. Ano, tento úsek Cimmeřanova života jsme měli již možnost poznat, a to vlastně hned dvakrát. I když… předchozí dvě vydání se od tohoto liší. To první nejen názvem a jménem autora, ale také po obsahové stránce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4302
Plavba do Sarantia Recenze
Plavba do Sarantia
Gay Gavriel Kay

17. září 2010, Zdenka Štouračová
V knihách Gaye Gavriela Kaye hraje společenské prostředí, v němž se odehrávají, nemalou a často přímo klíčovou roli. Nevím, jestli tak činí záměrně nebo je to jen náhoda, ale pro většinu svých románů si vybral společnosti, které jsou již za zenitem své slávy a spějí k nevyhnutelnému úpadku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4298
Zápalné oběti Recenze
Zápalné oběti
Laurell K. Hamilton

29. srpna 2010, Zdenka Štouračová
Ve světě, kde kožoměnci, upíři a jiní nemrtví mají všechna občanská práva, není nejjednodušší vyhýbat se potížím. A je jedno, jestli ty potíže vznikly proto, že nejste obyčejný člověk nebo právě kvůli tomu, že obyčejný člověk jste. A Anita Blakeová, která je i není obyčejná, má asi na potíže funkční magnet. Jak jinak by se mohlo stát, že většina jejích dobře míněných a (většinou) zcela legálních střetů se světem nemrtvých vyvolává nikoli uklidnění, ale naopak potíže nové.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4910
Wilth Ahwa Recenze
Wilth Ahwa
L. Kučerová, Z. K. Holub, Z. Beneš, M. Brabec, J. Č. Galeta, M. Linc

27. července 2010, Zdenka Štouračová
Soubor sedmi povídek, dvou doprovodných textů a jedné foto-eseje se shodnou hlavní hrdinkou – i tak by se dala popsat ZonerPressem vydaná kniha Wilth Ahwa. Ovšem stejně tak je možné tuto knihu označit přímo slovy autorů, tedy jako poctu řece, která měla v historii už mnoho jmen a kterou my dnes nazýváme Vltavou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4295
Stopy krve Recenze
Stopy krve
Tanya Huffová

28. ledna 2010, Zdena Štouračová
Druhý případ Vicki Nelsonové ji i čtenáře zavede na venkov. Někdo tam totiž zabíjí Henryho přátele. Že tito přátelé nejsou upíři, ji Henry ujistí hned, když se ji snaží přesvědčit, aby případ začala vyšetřovat. Jen jí zapomene prozradit, že je to spokojeně si na kanadském venkově žijící rodinka vlkodlaků, ale to Vicki brzy pozná sama.

Číst článek dál | Diskuze (15) | Přístupů: 5432
Smrtící tanec Recenze
Smrtící tanec
Laurell K. Hamiltonová

25. ledna 2010, Zdena Štouračová
Anita Blakeová znovu v akci! Kdo se bojí Anity Blakeové? Anita středem dění! Komu vadí Anita Blakeová? Z vyšetřovatelky obětí! Kdo chce zabít Anitu Blakeovou? Takto by mohly znít titulky bulvárních novin, kdyby je napadlo zabývat se událostmi šestého pokračování této série. A jak to ve správném napínavém příběhu má být, čtenář se všechny podrobnosti dozví až na konci. I když, kdo pojedl vtipné kaše a přečetl pár děl obdobného zaměření, bude mít podezření již lehce za polovinou knihy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6705
Zakalená Recenze
Zakalená
Elizabeth Bearová

2. října 2009, Zdena Štouračová
Zakalená. To je správný přívlastek pro Jenny Caseyovou. Ale má to háček. Je sice zakalená do tvrdosti ocele prožitými roky, ale zároveň je zakalená i v jiném smyslu: Má zakalenou minulost, vždyť ani jí samotné není tak docela jasné, jak a proč se právě ona přimíchala do nejrůznějších událostí a jak je možné, že z nich v podstatě bez nenapravitelných poškození vyvázla. A zakalená je i její budoucnost, neboť její zdraví je závislé na fungování náhrad a protéz, které jí armáda za vykonané služby poskytla.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4446
Asterion: Město přízraků Recenze
Asterion: Město přízraků
Michael Bronec, Zdeněk Holub (eds.)

27. srpna 2009, Zdena Štouračová
Knih, jejichž příběhy se odehrávají v nějakém herním světě, je celá řada, nebo spíše několik řad. K těm nejznámějším patří třeba Warhammer, Warcraft nebo Dragonlance. A z našich to je Dračí doupě, z něhož vzešel i Asterion. A Asterion dnes již má svou vlastní knižní podobu. Město přízraků je nejnovějším přírůstkem v řadě.

Číst článek dál | Diskuze (138) | Přístupů: 6214
Cena krve Recenze
Cena krve
Tanya Huffová

10. srpna 2009, Zdena Štouračová
Jak se zdá, po Věku Keltů přišla Éra čarodějů, aby byla vystřídána Dobou upírů. Alespoň nabídka na pultech knihkupectví tyto trendy naznačuje, jen jejich střídání je poněkud rychlejší než historický, či dokonce geologický vývoj.

Číst článek dál | Diskuze (148) | Přístupů: 6966
Roboti a lidi Recenze
Roboti a lidi
Vlado Ríša (ed.)

24. července 2009, Zdena Štouračová
Antologie svým názvem evokuje souvislost s dnes již historickou antologií Roboti a androidi, na rozdíl od ní však shromažďuje pouze kousky z dílen domácích autorů, navíc napsané „na zakázku“ přímo pro tento soubor. Ke čtenáři se tak dostává deset povídek, jejichž děj se točí kolem vzájemných vazeb lidí a jejich výtvorů. Zcela záměrně nepíšu robotů, protože v povídkách se můžeme setkat především s od lidí nerozeznatelnými androidy, s uvědomělým softwarem, s nejrůznějšími typy biotechnických bytostí – ale jen výjimečně s klasickými roboty mechanického typu, kteří jsou navíc jen vedlejšími a pomocnými objekty.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4082
Elak z Atlantidy Recenze
Elak z Atlantidy
Henry Kuttner

20. července 2009, Zdena Štouračová
S Henrym Kuttnerem, konkrétně s jeho Hogbeny a jejich Potížích s elektřinou, jsem se poprvé setkala tak dávno, že si ani nepamatuji, kdy to bylo. Ale dodnes dokážu ocitovat úvodní větu povídky: Lemuelovi jsme říkali chromajzl, poněvadž měl tři nohy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5390
Kushielova střela Recenze
Kushielova střela
Jacqueline Careyová

29. dubna 2009, Zdena Štouračová
Guy Gavriel Kay a Mika Waltari. A pak ještě Lynn Flewellingová. Tato tři jména mě napadla, když jsem začala přemýšlet o právě dočtené Kushielově střele Jacqueliny Careyové. Co mají společného tito už na první pohled rozdílní autoři? Není to rouhání, přiřazovat jeden ze základních pilířů finské literatury k autorovi sice kvalitních, ale přece jen méně filozoficky náročných knih, nebo dokonce k autorce prvoplánových příběhů bez výraznějších hlubších podtónů? Snad by tedy bylo na místě upřesnit, co konkrétně z jejich děl mi bezděčně proběhlo hlavou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6999
Krvavé koleno Recenze
Krvavé koleno
Laurell K. Hamiltonová

21. dubna 2009, Zdena Štouračová
Popáté mají čeští čtenáři možnost setkat se s oživovatelkou mrtvých a zároveň licencovanou popravčí upírů Anitou Blakeovou. Popáté mohou sledovat její profesní zrání a vývoj jejího citového života. Popáté se mohou seznámit s dalšími novinkami ze společenského i kriminálního prostředí světa, kde nebýt tak docela člověkem nebo být po smrti vůbec není na překážku pro bohatý rodinný, profesní i citový život.

Číst článek dál | Diskuze (114) | Přístupů: 6754