Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Běžná otevírací doba, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Otevírací doba 13:00 - 18:00, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Matrix Ostrava: Běžná otevírací doba, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Objednávky nadále odchází, mohou ale nabrat několikadenní zpoždění. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Zeměplocha 27 - Noční hlídka, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 27 - Noční hlídka
Název:   Zeměplocha 27 - Noční hlídka
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (27)
Počet stran:   509
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Paul Kidby

Běžná cena:   295 Kč
Naše cena:   266 Kč
Sleva:   29 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Dotisk vyprodaného titulu. * Kapitán Elánius z ankh-morporské Noční hlídky měl všechno. Ale nyní je zpět ve své vlastní drsné, nesnadné minulosti, pouze v šatech, které měl právě na sobě, když se Zablesklo. Žít v minulosti je těžké. Umřít v minulosti je neuvěřitelně snadné. Ale on musí přežít, protože má velmi důležitý úkol. Musí vystopovat a chytit vraha, naučit sama sebe mladšího, jak být dobrým poldou, a změnit výsledek krvavé rebelie. Je tu ale problém: když vyhraje, nebude mít ani ženu, ani dítě, ani žádnou budoucnost. Zeměplošský příběh Jednoho města, s kompletním sborem pouličních výrostků, dam pochybné pověsti, rebelů, tajných policistů a dětí revoluce. „Pravda! Spravedlnost! Svoboda! A vejce natvrdo!“Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Noční hlídka, Pratchett Terry
Dariel - 28. 03. 2010 14:28

Kapitán Elánius sa naháňa za vrahom ktorého už prenasleduje veľmi dlho. No po tom ako udrie blesk sa niečo zmení a ani sú obaja prenesený do minulosti. V tej dobe sa v Ankh – Morporku schyľovalo k revolúcii a dav skandoval svoje heslo „Pravda! Spravedlnost! Svoboda! A vejce natvrdo!“ (keď už nič iné nedosiahnu tak aspoň to vajce na tvrdo by mohli dostať. ). Elánius stretáva sám seba a musí zo seba spraviť správneho policajta. Uvedomuje si, že sa sám seba poznal pod iným menom. Jeho „kolega“ z budúcnosti zisťuje, že pokiaľ Elánia zabije v minulosti, tak v budúcnosti nebude nikto kto by ho zastavil. Preto má Kapitán veľmi ťažkú úlohu, musí sa ochrániť aby bola nádej na budúcnosť. To čo sa stane už nechám na dočítanie. Je to ďalší z dielov týkajúcich sa ankh- morporskej nočnej hliadky. Nechýba teda detektívna zápletka a neustále napätie. Ľahko čitateľná kniha. Pre tých ,ktorý už prečítali niekoľko kníh zo zeměplochy sa tú nachádza množstvo doplňujúcich informácii. Stretnete sa napríklad so samotným Vetenerim (ako mladým, nádejným vrahom)a inými postavami. Mne sa tento diel páčil asi zo všetkých kníh o nočnej hliadke najviac, najmä jeho originalitu. A aj preto, že všetko čo sa udialo zapadalo postupne do svojich drážok a tým mi pomohlo pochopiť niktoré otázky ohľadom postáv zo Zeměplochy. Odporúčam prečítať.
Noční hlůídka
BoriHokr - 30. 03. 2010 19:51

Osobně mám knihy o Hlídce rád, ale je pravda, že méně je někdy více. Zrovna tenhle díl se ovšem opravdu povedl - ovšem ne v tom smyslu, že se jedná o výbuchy smíchu. Pratchett si zde střihl pravděpodobně nejvážnější román a obdivuhodné je, že všechen ten patos funguje i ve světě, kde k nejvtipnějším fugurkám patří Smrť. Vtípky se sice najdou i tak, ale obecně je kniha založená na něčem jiném. Elánius je přenesen v čase, vycvičí sám sebe, setkáme se s mladým Vetinarim, dopadneme brutálního vraha a prožijeme jednu revoluci. K nezvyklé vážnosti románu možná přispívají i okolnosti - aneb mrkněte na jméno autora obálky (která je mimochodem výborná, stejně jako tradiční překlad Jana Kantůrka).
Noční hlídka
Sally - 31. 05. 2010 22:04

Noční hlídka, v originále "Night Watch", vyšla v roce 2002, česky v roce 2003 v překladu Jana Kantůrka. Je to už 28. kniha ze Zeměplochy,znovu se v ní potkáváme s Ankh-Morporskou Městkou hlídkou, tuším že snad už pošesté. Josh Kirby, tradiční autorobálek Zeměplochy, zemřel rok před vyjítím knihy. Obálku k Noční hlídce tedy vytvořil Paul Kidby podle Rembrandtova obrazu - Noční hlídka. Na začátku knihy pronásleduje velitel Samuel Elánius po střechách Ankh-Morporku Karcera, nebezpečného vraha a zločince. Dohoní ho na střeše knihovny Neviditelné univerzity, na níž se spolu utkají. Při tom se propadnou sklem dolů, a protože je knihovna nabita syrovou magií, jsou přeneseni v čase o třicet let dozadu do minulosti. V této době se v Ankh-Morporku schylovalo k revoluci. Tam se Elánius dozví od Lu-Tzeho (Zametače) z řádu mnichů historie, že Karcer zabil jeho starého učitele Kýlu a on sám musí své mladší já naučit to, co jej naučil Kýla. Musí se prostě vycvičit pořádného policajta. Jenže záporák z budoucnosti zjistí, že pokud by se zbavil mladšího já Elánia, zbavil by se toho ze současnosti.. Elánius to opravdu nebude mít lehké. Potkáme se také s mladým Vetenarim a dozvíme se spoustu doplňujících informací. Knihy s posuny časem a toho plynoucími paradoxy patří k mým oblíbeným, takže mně se tahle knížka moc líbila. Sice je vážnější, než jsme u Zeměplochy zvyklý, ale to taky někdy nezaškodí.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 266 Kč
 266 Kč
 223 Kč
 295 Kč
 282 Kč
 223 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 288 Kč
 223 Kč
 223 Kč
 449 Kč