Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zástupci noci 2 - Pán tichého království, Cook Glen

Cook Glen: Zástupci noci 2  - Pán tichého království
Název:   Zástupci noci 2 - Pán tichého království
Autor:   Cook Glen
Žánr:   fantasy
Počet stran:   612
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Brokilon
Překladatel:   Robert Čapek
Autor obálky:   Raymond Swanland
ISBN:   978-80-86309-30-9

Běžná cena:   388 Kč
Naše cena:   349 Kč
Sleva:   39 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Hechta podporuje legendární čaroděj Cloven Februaren, jenže i pro něj je obtížné poradit si s dávnými bohy, kteří stále touží využívat lidské osudy k vlastním cílům. * Mnohozápletková rychlá akce se opět odehrává ve světě, překvapivě podobném našemu a odhalujícím základy mechanismů moci.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zástupci noci 2 - Pán tichého království, Cook Glen
Krix - 24. 02. 2010 14:16

Tak jako se mi první kniha této série dostala do ruky náhodou, druhý díl byl mnou již horlivě očekáván. Příběh dějově přímo navazuje na první díl ságy a poutavě rozdmýchává propletený příběh. Dává nahlédnout do struktury moci a vládnutí v různých typech tyranií a lze zde proto nalézt řadu podobností se současnými či historicky překonanými sýstemy moci, které se vyvinuli v průběhu lidstva. Ovšem nemohu si neodpustit černou skvrnku mezi všemi superlativy, kterými bych knihu jinak ověnčil. Je to však toliko čistě osobní a pocitové. Svět ve kterém se příběh Pipera Hechta odehrává je mimořádně rozsáhlý, komplexní a komplikovaný vystupují zde tucty národů a zemí, které je však velmi obtížné jakkoliv geograficky zařadit, aby tak čtenář mohl získat lepší přehled nejen o politických cílech jednotlivých frakcí. To je ten hlavní (a jediný!) zápor, které bych zde osobně našel. Absence jakékoliv mapy se stěžejními místy (jako jsou státy, národy, města) na které by bylo možné plně ukázat jedntlivé politické kroky a vztahy. Nicméně je to v kontextu celé knihy a síly příběhu zanedbatelná potíž. Dávám 5*. PS: O příběhu jenom tolik, že se Piper dočká těžko zvládnutelného rodinného překvapení. :-) Vzhůru do četby!!!

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 403 Kč
 223 Kč
 188 Kč
 399 Kč
 153 Kč
 198 Kč
 296 Kč
 493 Kč
 223 Kč
 358 Kč
 259 Kč
 232 Kč