Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zeměplocha 30 - Zaslaná pošta, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 30 - Zaslaná pošta
Název:   Zeměplocha 30 - Zaslaná pošta
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (30)
Počet stran:   528
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Paul Kidby

Běžná cena:   310 Kč
Naše cena:   279 Kč
Sleva:   31 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Vlahoš von Rosret je podvodník a padělatel a muž, který stojí před životní volbou – buď se může dát pověsit, nebo postavit na nohy zhroucený ankh-morporkský poštovní systém. Těžké rozhodování. K ruce má mladšího pošťáka Grešli (cca 70 let) a mladíka Slavoje, jehož jedinou vášní je jeho sbírka špendlíků. Proti němu stojí mocní nepřátelé – Velká semaforová linka, která se snaží zlikvidovat i tuto zanedbatelnou konkurenci. Protože ale výkonnost Pošty pod vedením nejen schopného, ale především vynalézavého Vlahoše von Rosreta , neustále roste, vedení Velké linky se začíná uchylovat k čím dál tím bezohlednějším metodám. Vlahoš však má i několik přátel a pomocníků, především skupinu vysloužilých pošťáků, kteří se doslechli, že pošta znovu ožívá a jako jeden stařec znovu nastoupili do služby, půvabnou slečnu Srdénkovou a její golemy včetně pana Pumpy, a také tajemný spolek Zelená přísera, který Vlahoše předem informuje, kdy se zase Linka dostane do nesnází. Nakonec dojde na lámání chleba ve chvíli, kdy se Vlahoš veřejně vsadí s vedením Velké linky, že dopraví podanou zprávu do Genovy (!) dřív, než semafory! A přestože je to prakticky neproveditelné, je už v Ankh-Morporku tak proslulý, že na něj lidé sázejí v poměru 1:10…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zaslaná pošta, Pratchett Terry
jindra_strelec - 10. 04. 2008 23:01

Po delší době jsem si zase dopřál jednoho Pratchetta a ačkoli mi nejvíc vyhovuje dějová linie, která se točí kolem kapitána Elánia a jeho hlídky, byl jsem Zaslanou poštou velmi mile překvapen. Knihu jsem přečetl takřka na jeden zátah a několikrát se mi při čtení vybavila i Pošťácká pohádka Karla Čapka.
Ad Zaslaná pošta, Pratchett Terry
Dariel - 10. 03. 2010 15:53

Vlahoš von Rozret je veľmi vynaliezavý podvodník. No ako sa hovorí „na každého raz dôjde“ a tak sa ocitá pred patricijom Ankh-Morporku. Ten ale neplytvá talentovanými ľuďmi a preto Vlahošovi ponúkne možnosť voľby. V tej chvíli sa začína nový život pre podvodníka vo veľkej a starej pošte. Jeho jedinými pomocníkmi sú mladší poštár Grešla, ktorý sa dá pomaly počítať za inventár pošty a mladý Slavoj. Vlahoš sa však nevzdáva nádeje, že poštu znova rozbehne v plnom prúde. Okrem toho nemá moc na výber pretože ho sledujú všadeprítomný patricijoví špehovia, ktorý svojmu pánovi podávajú podrobné správy. V snahe rozbehnúť staré kolieska pošty Vlahoš osloví slečnu Srdénkovú, ktorú všade doprevádza cigaretový dym, a jej golémov. Ďalší pomocníci sú skupina „mladých“ poštárov, ktorý pracovali pre poštu pred pár desiatkami rokov. Pomaly sa všetko začína a sú doručené prvé zásielky. No patricij nie je jediný, ktorý toto počínanie sleduje. Veľká semaforová spoločnosť vidí v pošte možnú konkurenciu a preto sabotuje Vlahošové úsilie. Ba dokonca pošle aj svojho „odstraňovača“. Hlavný hrdina je však vynaliezavý a vymyslí známky, čo úplne otrasie Ankh-Morporkom. A keď začnú premávať dostavníky s poštou, otvorený konflikt so semaforov spoločnosťou sa už nedá odložiť. Preto sa staví Vlahoš o to kto prvý doručí správu do Genovy, čo sa nedá prakticky stihnúť. Ale on má určite nejaké to eso v rukáve. To ako to dopadne si už prečítajte sami. Táto kniha je podľa mňa jedna z najlepších od Pratchetta. Pri čítaní som sa skoro stále smial až na jednu pasáž ktorá pri ktorej mi aj spadla slza smútku. Aj napriek hrúbke knižky sa dej nezadrháva a človek ani nevie kedy ju prečítal. Dej sa iba okrajovo dotýka príbehov zo Zemněplochy (slovenský názov sa mi vôbec nepáči preto používam český) . Je teda možné knižku čítať ja mimo poradia. Ba dokonca si myslím, že dokáže zabaviť aj tých, ktorý nie sú fanúšikmi Pratchetta. Naozaj ju vrelo odporúčam a prajem príjemnú zábavu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 295 Kč
 266 Kč
 248 Kč
 295 Kč
 248 Kč
 313 Kč
 275 Kč
 257 Kč
 404 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč