Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Ve stínu Saganamiho, Weber David

Weber David: Ve stínu Saganamiho
Název:   Ve stínu Saganamiho
Autor:   Weber David
Žánr:   scifi
Počet stran:   798
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Jiří Engliš
Autor obálky:   David Mattingly

Běžná cena:   329 Kč
Naše cena:   296 Kč
Sleva:   33 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Další příběh ze světa Honor Harringtonové. * Hvězdné království Mantichora opět válčí s republikou Havenem. Studenti posledního ročníku Akademie Královského mantichorského námořnictva odcházejí po vyřazení přímo do žáru boje. * Tedy kromě kadetů odvelených na těžký křižník HMS Hexapuma. Ti jsou posláni do hvězdokupy Talbott, do závětří daleko od fronty, aby podporovali mírové začlenění hvězdokupy do Hvězdného království na základě svobodné vůle jejích občanů vyjádřené v referendu. Takové nudné vyhlídky nejsou právě to, co by žáci Honor Harringtonové očekávali. * Jenže věci nejsou tak klidné a jednoduché, jak se zdají. Pirátům, teroristům, genetickým otrokářům, pašerákům zbraní, lokálním politickým odpůrcům, arogantním byrokratům Solárního svazu i hrabivým obchodním korporacím stojí v cestě jenom Hexapuma, její válkou unavený kapitán a žáci Honor Harringtonové. Oporou jim je jenom tradice Edwarda Saganamiho. Tradice, která od královských důstojníků někdy vyžaduje čelit nepředstavitelné přesile… a zemřít v boji.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Ve stínu Saganamiho, Weber David
BoriHokr - 02. 03. 2009 23:25

Weber startuje novou vedlejší sérii ke svým románům o Honor a to ve velkém stylu. Téměř osm set stránek textu nabitého událostmi a postavami, akcí a intrikami kvalitou (čtivostí i promyšleností) dosahuje mezi nejlepší Weberova díla. Sice už zde vše víceméně jednou bylo - podobnost čistě nenáhodná hlavně se Stanicí bazilišek a Mezi piráty, ale o to vůbec nejde. Weber dává svému čtenáři přesně to, co se po něm chce. Sympatické postavy zosobňující ty nejlepší tradice námořnictva, intrikující padouchy, čestné protivníky (skutečně, padouch a protivník není to samé, proto máme webera tak rádi) a samozřejmě vesmírné bitvy, vzdor vůči přesile, blafování i neústupnost ve jménu Koruny.. Ve stínu Saganamiho skutečně není originální, ale to ani v nejmenším nevadí. Konflikt, který Weber rozehrál ve své klasické HH sérii je prostě již příliš rozsáhlý a je jen dobře pokud se zaměří i na jiné jeho čáti, než ty spojené s nejmenovanou místodržící. Je důkazem nejenom Weberových spisovatelských kvalit, ale i jeho vize, že čtenář bude s podobným spin offem spokojen a zaujat, ba nebojím se říci, že nadšen. V samotné knize se sice nejde pár nedotažeností, ale to nic nemění na faktu, že pro fanoušk je darem z nebes a osobně se s řadou hrdinů tohoto románu setkám znovu víc než rád. BTW - VSS má jednu z nejlepších obálek v sérii vůbec.
Ve stínu Saganamiho (VSS)
Tornes - 14. 08. 2010 21:15

VSS je první kniha nové řady odehrávající se ve vesmíru honorverse. Autor, tedy David Weber, zde poněkud odbočuje od hlavní linie i hlavních postav a dává prostor postavám dalším, ať už některým, které jsme měli možnost poznat v některé z povídek, tak i několika velmi zajímavým novým. Děj je celkem jednoduchý. Několik kadetů, mezi nimiž mohu připomenout například Helen Zilwiczskou, jež nám již je známa z předchozích povídek, je převeleno na těžký křižník RMN Hexapuma. Ale namísto toho, aby se vrhli do boje, jež stále trvá mezi Republikou Haven a Hvězdným královstvím Mantichora (SKM), jsou posláni do hvězdokupy Talbot, kde mají dohlížet na poklidnou anexi této oblasti. Na první pohled nepříliš zajímavá mise se mění v okamžiku, kdy celá posádka Hexapumy postupně zjišťuje, že anexe nebude až tak klidná a samovolná, jak si mysleli. Postupně se odkrývá množství nástrah a problémů, nepřátelé Mantichory se činí co můžou, aby překazily co možná nejvíce jejich plánů, ale osazenstvo Hexapumy pod velením kapitána Těrechova vše s bravurou zvládne (jsou to přece královští vojáci), i když se to neobejde beze ztrát. VSS se nesoustředí pouze na jednoho hlavního hrdinu, jak je tomu u hlavní serie z honorverse, ale hrdinů se zde nachází hned několik, což knize jen přidává na čtivosti – kdyby už pro nic jiného, tak proto, že si každý může najíst „svého“ hlavního hrdinu Celá kniha se i přes neobvykle velkou délku (téměř 800 stran) čte velice dobře. Už od začátku se v ní střídají pasáže akční, ať už ve vesmíru, které Weber jako vždy popisuje skvěle, nebo na planetě, které rozhodně také nejsou popsány špatně, s pasážemi popisnými. Některým čtenářům by se těch popisných scén mohlo zdát až příliš, například podrobné rozebírání politiky sektoru Talbot se může někdy zdát zdlouhavé, ale ve Weberově podání je člověk zhltne jedním dechem a ani mu nepřijde, že by toho mělo být moc. A kapitola sama pro sebe je její závěr, kde nejen že celý děj vyvrcholí vesmírnou bitvou, jak už jsme si zvykli skvělou, kde navíc není nouze o překvapení jak na jedné, tak na druhé straně, ale navíc je zde výborně popsán psychologický boj mezi dvěma vůdci, což je pro mě vítané plus. Když všechno shrnu, VSS je knihou, kterou by fandové militari scifi a už tuplem fandové Davida Webera rozhodně neměli v knihkupectvích míjet nepovšimnutou.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor
 323 Kč
 242 Kč
 323 Kč
 233 Kč
 296 Kč
 296 Kč
 279 Kč
 189 Kč
 3218 Kč
 233 Kč
 350 Kč
 197 Kč