Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra

TINAmm.jpg
Název:   Smrt u archanděla
Autor:   Neomillnerová Petra
Žánr:   fantasy
Série:   Tina Salo (4)
Počet stran:   224
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Brokilon
Autor obálky:   Koutmedia

Běžná cena:   228 Kč
Naše cena:   205 Kč
Sleva:   23 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Kdo spí v kostele Svatého Michaela archanděla? V okolí odsvěceného kostela umírají turisté a Tinu opouštějí přátelé. Horké léto v rozpálené Praze přinese mnohým netušenou bolest.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
eMPage - 14. 10. 2010 12:36

Pani Neomillnerová změnila nakladatelství a po delší době vydala již čtvrtou knihu s mou oblíbenou hrdinou Tinou Salo. Tomu se přeci nedá odolat. Tina nemá do čeho píchnout a nudí se. Bér se v nuceném azylu v Německu, Kay přestává Tině vyhovovat v posteli a k tomu všemu se ve městě pohybuje i její otec, Dyre. Jistou vzpruhou jsou brutální vraždy v blízkém okolí kostela, které podle všeho má na svědomí duch, který se nedočkal klidného posmrtného spánku. Tina se zde seznamuje s detektivem Marií Brutákovou, která má případ na starosti. Záhada je to značně tajemná a po jejím yšetření vyhází najevo, že za vším stojí tajemný artefakt, který může upírům do značné míry pomoct. Právě kvůli němu se po Praze potuluje i Dyre, který se snaží svou dcera přinutit, aby mu onen artafatk pomohla získat. Jeho moc je opravdu zajímavá... Opravdu moc nevím, co dál k příběhu napsat, protože i mě osobně se zdál hodně zmatený. Vyšetřuje se vražda, dobře, postupně se objevují stopy a informace, které vedou k celkovému vyšetření, dobře, ale náhlým kouzlem tady máme zcela jiný problém, který nebyl nikde zmíněn a najednou řešíme tajemný artefakt, který dokáže dělat pravé divy, divné. U minulých knih jsem si přivykl na to, že je Tina značně svéráznou osobou, která pro sprosté slovo nejde daleko, sex jí není vůbec cizí a je značně tvrdohlavá. Zde je však všechno jinak. Tina jakoby poměkla. Sex tady není tolik, nadávek jakbysme. Zcela nepochopitelně se nechává Dyrem ovládat a v určitých místech se chová až nelogicky. Musím se přiznat, že bylo pro mě zklamáním, když jsem knihu dočetl a poznal, že tohle byl krok špatným směrem. Tinu mám i nadále rád, ale doufám, že v další knize nebude autorka podlehat cenzuře nakladatelství Brokilon a raději přejde jinam, kdy se z Tiny opět stane ta zlobivá holčička, která všem nakope prdel a svého otce pošle to nejvyššího nebe. Koukal jsem, že se Brokilon chystá vydat i minulé díly, pokud i u nich zavládne cenzorský šotek, tak to bude velkým zklamáním a značným poškozením Tinina jména.
RE: Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
Petra Neomi - 14. 10. 2010 19:18

Musím se tu Brokilonu zastat, rozhodně nevyžadoval žádné cenzorní zásahy, naopak, jisté uslušnění serie byl požadavek Tritonu, na základě kterého došlo k převzetí serie jiným nakladatelstvím. Cenzorní zásahy u druhých vydání určitě nehrozí a upřímně řečeno, ani se mi nezdá, že by nadávek a sexu bylo v tomhle díle nějak méně. Každopádně, smíření Tiny s otcem se zatím nechystá a rodinných konfliktů bude v dalších dílech určitě dost :)
RE: Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
Robert Pilch - 15. 10. 2010 12:43

No, jestli ono to není naopak :) Tento (a i další) díl byly psány ještě pro Triton, který skutečně dost tlačil na pilu, aby se z Tiny stalo čtení pro hodné holčičky. Možná Petra podvědomě reagovala na požadavek předchozího nakladatele, nevím. Mně ovšem připadá, že sexu a nadávek je zde dost. Jedním z důvodů přechodu z Tritonu do Brokilonu byl můj slib, že na Petřiných knihách se nebudou provádět ŽÁDNÉ cenzorní zásahy. První tři díly Tiny skutečně vyjdou znovu a jediné, co se na nich bude upravovat, je pár logických nesmyslů, které časem vznikly (např. ne vždy se jména ve všech dílech píšou stejně, někteří upíři mají pokaždé jiný věk a podobně). Rozhodně ale nemám Petru v úmyslu krotit, to vám můžu slíbit :)
RE: RE: Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
Robert Pilch - 15. 10. 2010 12:45

PS: S vaší úvahou je ale i v přímém rozporu vydání knihy Dítě Skály, do níž jsem také nezasahoval - a tam toho sexu, násilí, nadávek a zvráceností je dost a dost. Přesto (nebo možná právě proto) je Dítě Skály "nejliterárnější" a pravděpodobně nejkvalitnější Petřinou knihou.
RE: RE: RE: Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
eMPage - 15. 10. 2010 14:46

Je to tedy jen asi můj subjektivní pocit. Možná za všechno může fakt, v jakém stavu se nachází vztah mezi Tinou a Kayem a proto to vypadá tak jak jsem napsal. Jsem již asi zhýčkaný stylem psaní paní Petry, a to v dobrém slova smyslu. Jinak s Dítětem skály souhlasím, to je opravdu "maso" :-)
RE: RE: RE: RE: Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
Renča - 19. 10. 2010 19:34

to eMPage: je zvláštní, že jsem zaznamenala na fórech (už si nevybavuju jestli to bylo na Pevnosti či FP) spíše opačné reakce - že Petra přitvrdila, a že je tam toho sexu moc :) Já bych řekla, že ta úroveň je stabilní, určitě si nestěžuju :) Ale já mám nejradši Dítě Skály, takže mám možná trochu posunuté meze :)
RE: RE: RE: RE: RE: Ad Smrt u archanděla, Neomillnerová Petra
Norek - 19. 10. 2010 21:50

No já mám pocit, že Neomillnerovou jen tak někdo nezkrotí;)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 339 Kč
 216 Kč
 205 Kč
 242 Kč
 223 Kč
 179 Kč
 214 Kč
 232 Kč
 214 Kč
 214 Kč
 179 Kč
 196 Kč