Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Pozdní host, Nowak Jenny

Nowak Jenny: Pozdní host
Název:   Pozdní host
Autor:   Nowak Jenny
Žánr:   fantasy / horor
Počet stran:   416
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Netopejr
Autor obálky:   David Spáčil
ISBN:   978-80-87044-20-9

Běžná cena:   279 Kč
Naše cena:   251 Kč
Sleva:   28 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Po napadení mocnějším vampýrem se Vlad, těžce zraněný, doplazí do skal a spustí hluboko pod zem, kde ve smrtícím spánku setrvá skoro čtyři století. Když se probudí, píše se rok 1874… Po počátečním zděšení z nepochopitelného světa, který ho současně zajímá i odpuzuje, se snaží smířit s tím, že vše se nenávratně změnilo. Za nesmírného úsilí se pokouší nějak obstát a žít dál… V městečku Ploješti, kde se ocitne, se seznámí s místním lékařem a jeho sestrou, ale vztahy se nevyvíjejí tak, jak si kdokoli z nich zpočátku představoval… Později Vlad zjistí, že v okolí se vyprávějí pověsti o mladé čarodějce a jejím vlkovi, která před staletími údajně žila na místě jeho skalního „hrobu“, a usoudí, že to musela být Rhia, dcera jeho přítelkyně-čarodějky, kterou zde kdysi navštěvoval (viz předchozí díly). Protože má důvodné podezření, že jejím otcem by mohl být on sám, zatouží dovědět se pravdu, oddělit fakta od pohádek a zjistit, co se tu vlastně ve středověku odehrálo. Seznámí se s místními spiritisty, jejichž hlavou je svérázná madame Yvette, a s jejich pomocí se nechá uvést do tranzu, aby podnikl astrální cestu nazpátek časem. S jeho opakovanými a stále snazšími cestami do minulosti, se postupně odkrývá Rhiin příběh, který však – jak se nakonec ukáže – zasahuje do současnosti víc, než by mnohým bylo milé. Po roce Vlad z Ploješti odjíždí a zanechává za sebou – jak už je jeho zvykem – několik zlomených srdcí stejně jako pár rozvrácených a zničených životů. Rozhodne se totiž požádat o audienci rumunského knížete Carola a nabídnout se mu jako vyslanec k ruskému carovi ve věci nadcházející války s Tureckem. Aby ale cestu do Petrohradu vůbec mohl podniknout, musí absolvovat ještě dobrodružnou, avšak neútěšnou pouť po zříceninách svých bývalých hradů ve snaze dostat se ke svým někdejším pokladům…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pozdní host, Nowak Jenny
Renča - 03. 12. 2008 11:20

Ještě jsem nečetla špatnou knihu od Jenny Nowak, navíc série o Vladovi je hodně dobrá, takže knihu si nenechám ujít.
RE: Ad Pozdní host, Nowak Jenny
Glady - 30. 06. 2009 22:14

Právě jsem dočetla tuto knihu. Byla první, co jsem od Jenny Nowak četla, tak jsem nevěděla co mám čekat. Příjemně mne překvapila, ale i zklamala. Samotná myšlenka příběhu byla dobrá a popis také, ale občas mi přišlo, že je něco zbytečně moc popisované či naopak by potřebovalo nějakou větu na vysvětlení. Dávám čtyři hvězdičky proto, že upírskou tématiku odjakživa miluji a knížka na mne udělala (když porovnám klady a zápory) velmi dobrý dojem.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 359 Kč
 251 Kč
 258 Kč
 188 Kč
 251 Kč
 296 Kč
 206 Kč
 215 Kč
 229 Kč
 289 Kč
 206 Kč
 219 Kč