Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Pod kupolí, King Stephen

pod kupolí
Název:   Pod kupolí
Autor:   King Stephen
Žánr:   Knihy
Počet stran:   1040
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Beta-Dobrovský
Překladatel:   Linda Bartošková
Autor obálky:   Michal Kuba
ISBN:   978-80-7593-000-2

Běžná cena:   489 Kč
Naše cena:   440 Kč
Sleva:   49 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu, do něhož městečko náleží, je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. * Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! * Další reálie příběhu – syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, která vtlouká lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace, a my můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. * King nutí své postavy vydat ze sebe to nejlepší i nejhorší a výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pod kupolí, King Stephen
BoriHokr - 30. 11. 2010 13:42

Po dlouhé době opět kingovský nářez, v jaká jsem už pomalu nedoufal. King po těžké autonehodě jakoby nevěděl, co krom dokončení Temné věže dělat. Ne že by psal špatný věci - jen to vyznívalo spíš experimentátorsky či nedotaženě. Už v Duma Key se však vrátil trochu ke kořenům a nyní navazuje na své velké romány jako je To nebo Svědectví. Tentoktát však v přísně vymezeném prostoru a čase. Titulní Kupole, která odřízne malé městečko Chester´s Mill od světa je dokonalým motivem, který je sice na první pohled absurdní, na druhý však zatraceně děsivý. Pokusy o její prolomení selhávají a uvnitř se začíná rodit fašistická diktatura. Rozklad společnosti je rychlý a brutální a podobný je i King sám - kniha má sice skoro tisíc stran, ale jede od začíátku do konce téměř bez zastavení. A King nešetří skutečně nikoho, takže závěrečná ohniv apokalypa je pouze logickým završením vývoje. Kupole neslouží pouze ke zdůraznění naléhavosti a beznadějnosti situace, ale funguje i jako mile znejisťující prvek - některé nadpřirozené prvky mohou být klidně vykládány jako vliv zjoršujícícho se podnebí po Kupolí (kde navíc funguje megatovárn na drogy). Milé jsou i dokazy na v současnoti tolik populárí vojenské thrillery (postavy se znají s Jackem Reacherem z románů Lee Childea). Pravda, konec je možná trochu slabší, když se King již tradině snaží vysvětlit i to, co nemusí, ale jinak se jedná o suverénní návrat krále, který dokazuje, že do starého železa ještě nepatří.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 197 Kč
 299 Kč
 197 Kč
 251 Kč
 314 Kč
 422 Kč
 296 Kč
 369 Kč
 251 Kč
 360 Kč
 512 Kč