Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Písně čarodějky 1 - Nakažení, Neomillnerová Petra

Neomillnerová Petra: Písně čarodějky 1 - Nakažení
Název:   Písně čarodějky 1 - Nakažení
Autor:   Neomillnerová Petra
Žánr:   fantasy
Série:   Písně čarodějky (1)
Počet stran:   302
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   FANTOM Print
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný

Běžná cena:   269 Kč
Naše cena:   229 Kč
Sleva:   81 Kč, 30%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Prvních padesát zase získá pěkný plakát. * Válka čarodějů začíná… Zvítězí-li ve volbách do Velké rady opět Ignácius, půjde o život nejen čarodějce Moiře, ale i jejím nejbližším přátelům. Ignácius ve své touze po moci a bohatství se neštítí použít jakýchkoli prostředků. A nepohodlné svědky je nejjistější umlčet… * Zkáza je, zdá se, neodvratná a zničujícím způsobem zasáhne cech čarodějů i celé království. Přežijí jen ti nejsilnější… * Po sérii povídek o čarodějích Moire a Desmondovi přichází Petra Neomillnerová s prvním, opět značně temným románem Nakažení, který je zároveň úvodní částí trilogie Písně čarodějky.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Nakažení, Neomillnerová Petra
Pavla - 28. 02. 2008 08:18

Mod dobrá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem ještě rychleji než Harryho Pottera. S touto knížkou se ocitáte ve světě intrik a autorka Vám dokáže, že není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Ačkoliv se děj odehrává v době války, nebo právě proto, neztrácí čarodějka Miore svůj drsný, někdy až zvrácený, smysl pro humor.
RE: Ad Nakažení, Neomillnerová Petra
jindra_strelec - 07. 04. 2008 21:44

Tahle knížka je VELMI dobrá. Petra Neomillnerová se skvěle trefí do vkusu každého, kdo hledá konečně něco jiného, než jsou knížky plné udatných kladných hrdinů a ukazuje, že i žena může být stejně nelítostná a nemilosrdná jako muži. Moire má sice poněkud drsnější milostné praktiky než je v naší fantasy běžné, ale vzhledem k dalším dílům bych prosil: jen houšť a větší kapky ;-)
Nakažení
Dann - 11. 05. 2008 21:26

Poněkud mi tam vadí ten přítomný čas, přeci jenom jsem zvyklý na čas minulý. To ale knize na kvalitě neubírá, a všem jí vřele doporučuji.
Zklamání
Norek - 09. 09. 2008 12:33

Tak od téhle knížky jsem čekal více, ikdyž nevím proč. Je sice napsaná skutečně precizně, ale postrádá něco navíc. Příběh je nudný, přímočarý. Zvraty v něm člověk hledá velice těžce. Promiskuitní hlavní hrdinka mě velice rychle omrzela. Je sice hezké, že do postele vleze téměř s každým(lysého bachaře nevyjímaje), bohužel to je na celou knížku trochu málo. Moire(hl. čarodějka) mohla být klidně mužem, protože ženské vlastnosti naprosto postráda, což je trošičku škoda. Chtělo by to propracovanější příběh, který se toči i kolem něčeho jiného, než zabíjení a sexu. A to mám obojí v knihách rád. Práce autorky se slovy je skvělá, tak doufám, že další knížka bude na stejné urovni i obsahově.
Názor
eMPage - 09. 09. 2008 13:39

V jednoduchosti je krása, problém je vytyčen a děj je nasměrovám k jeho vyřešení. K čemu knihu zbytečně komplikovat mnoha zvraty, které by zabraly hromadu místa a stejně by vedly ke stejnému výsledku, akorát, že bychom si museli pořídit neméně dva další díly. Ne, i knihy má děj odsýpat a čtnáře musí bavit. Tato kniha vše splnila do puntíku a je úplná radost něco takového číst a nemuset u toho zrovna dvakrát uvažovat. Skvělá kniha :-)
RE: Nakažení
Renča - 19. 09. 2008 08:58

Jako první jsem od autorky četla Sladkou jako krev, kde mi ten přítomný čas taky vadil. Ale už jsem si zvykla. Nakažení jsem četla až po Tině Salo a Psí zimě. Ze začátku mě to moc nebralo (chyběli mi upíři), ale pak jsem se začetla a byla jsem moc spokojená. Oblíbila jsem si Rabeho. Kdy se dočkáme pokračování?
Skvělá, výborně napsaná kniha. Na netradyční příto...
THana - 03. 02. 2009 18:19

Skvělá, výborně napsaná kniha. Na netradyční přítomný čas si musíte rychle zviknout, ale získáte pocit, že jste skutečně součástí příběhu. Pro Petru Neomillnerovou neexistují žádná tabu, a proto má její tvorba v našich podmínkách punc jedinečnosti. Moire není příliš běžný hrdina, ale naštěstí má pár přátel, kteří ji vždy rádi pomohou. Souhlasím s jindra_strelec doufám, že další díl bude ještě drsnější. A jak řekla Renča vůbec nejlepší je Rabe, tak snad ho autorka plně využije. Už se nemohu dočkat až vyjde pokračování.
RE: Skvělá, výborně napsaná kniha. Na netradyční příto...
Renča - 17. 02. 2009 08:10

Co vím, tak v březnu by měla vyjít povídková kniha o Lotě a pak už bude na řadě 2. díl Písní čarodějky.
Už delší dobu se řadím mezi zmlsané a nevděčné čte...
Renendaen - 26. 03. 2009 19:21

Už delší dobu se řadím mezi zmlsané a nevděčné čtenáře, kteří se cítí vpravdě ubiti množstvím braku ve fantasy literatuře. Knihy Neomillnerové jsou opravdu velmi příjemnou změnou! Začínala jsem Nakaženými, poté přišla na řadu Vlastní krev a Psí zima. Nemohu si stěžovat. Psaní Neomillnerové má švih, hrdinové se pohybují v drsném světě a nejsou tudiž omezení předpoklady žánru tak, jako aktéři fantasy tolkienovského střihu (které bylo v poslední době až až :P). Moire není žádná porcelánová panenka, čímž má moje jasné sympatie no a Rabe...to je kapitola sama pro sebe - stvořením jeho charakteru se autorka jasně titulovala na Mistryni. Tož hodnocení jasně: palec vzhůru ;)
RE: Zklamání
Wujtek - 29. 09. 2010 09:53

Nemohu souhlasit s tím, že by paní Moire postrádala ženské vlastnosti. Před nedávnem jsem četl Líheň pana Žambocha naproti Marice Zaháňské je Moire naprosto uvěřitelnou ženskou postavou. Navíc jsem zaznamenal jistou podobnost ve stylu psaní a popisu prostředí mezi Petrou Neomillnerovou a mým oblíbeným autorem - Andrzejem Sapkowskim. Když se podíváte na Ciri, nebo možná spíše Yennefer, a srovnáte je s čarodějkou Moire, naleznete mezi nimi spoustu podobného. Jediné, co mohu rovněž vytknout, je ona přímočarost a jednoduchost děje. Moire má vše usnadněno tím, že může problémy řešit postupně a nedostane se prakticky do dilematu volby - např. varianta, kdy by třeba musela volit mezi pomocí Rabemu s Ignáciem nebo Desmondovi s Longinem ve stylu "buď a nebo", by byla jistě zajímavá. Takto jsem měl trošku pocit jednoduché linky - problém - řešení - problém - řešení - problém - řešení. Kniha je nicméně velmi čtivá a příjemně ubíhá. Díky za tento literární počin.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 197 Kč
 174 Kč
 181 Kč
 214 Kč
 223 Kč
 170 Kč
 663 Kč
 233 Kč
 233 Kč
 224 Kč
 237 Kč
 188 Kč