Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Meč pravdy 13 - Ozvěna šeptajících hrobů - brož., Goodkind Terry

Goodkind Terry: Meč pravdy 13: Pilíře světa - Ozvěna šeptajících hrobů
Název:   Meč pravdy 13 - Ozvěna šeptajících hrobů - brož.
Autor:   Goodkind Terry
Žánr:   Fantasy
Série:   Meč pravdy (7/1)
Podsérie:   Pilíře světa (1)
Počet stran:   408
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Jiří Dolanský
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný
ISBN:   80-85782-83-9

Běžná cena:   489 Kč
Naše cena:   269 Kč
Sleva:   49 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Richard Rahl a jeho žena Kahlan jsou po dlouhém odloučení znovu spolu, avšak s nastupující zimou, kdy jejich vlast okupuje strašlivá, vše ničící armáda, musí riskovat cestu hluboko do neznámé pustiny. Jejich pátrání se promění v čirou hrůzu, když zjistí, že se stali bezmocnou kořistí neúnavného lovce. Jennsen, zneužitá lidmi dychtícími po moci, je zatažena do středu zuřivého zápasu o dobytí země a o pomstu. A co je ještě horší, zjišťuje, že její vůli se snaží ovládnout temné síly, odpudivější než její nejbujnější představy. Teprve tehdy si uvědomí, že ty mučivé hlasy jsou skutečné. Richard a Kahlan, ohromení porážkou a stále osamělejší, zoufale bojují o své životy. Pokud však mají přežít, musí zastavit vytrvalou, tajemnou hrozbu, pocházející z nejtemnějších hlubin lidské duše. Aby to dokázal, musí Richard přijmout výzvu a čelit démonům plížícím se mezi pilíři světa.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Ozvěna šeptajících hrobů, Goodkind Terry
BoriHokr - 13. 03. 2009 10:08

Po skvělé Víře poražených ne krok, ale hned několik dolů. Samotná zápletka kolem dosud neznámé Richardovi sestry (kolik těch sourozenců sakra má? Darken Rahl byl nějaký zmatkář...ale nevadí, využití jsou dobře) a jejího podléhání lžím císařského řádu je dobrá. Umožňuje to vyprávět trochu jiný příběh, komornější, odpočinout si od velkých itev a přidat svému světu hloubku. Jenže se vše opakuje. Proslovy a dilemata, to vše už tu bylo a jako hřebíček do rakve je tu koza. Koza hlavní hrdinky, na kterou je upřena největší emociální scéna celé knihy (v druhém svazku, ale něco je i v prvním) - a opravdu nevím, jestli je to překladem, nebo ztrátou soudnosti, ale opravdu to působí parodicky. K tomu dvě odporné obálky a dosud nejslabší díl série je na světě.
Priemer
Dariel - 21. 11. 2010 19:14

Jensen sa musí celý život skrývať ,pretože ak by tak nerobila zabilo by ju komando ako každého potomka domu rahlovcov. Áno jej je otec je pán Dhary, čo ju robí richardovou nevlastnou sestrou. Je však iná ako Richard, ona je úplne opačná. Zatiaľ, čo jej brat ovplýva mágiou, ona v sebe nemá ani kvapku mágie, čo sa pre iných magicky nadaných javí ako diera vo svete. Jensen však nevie, čo je zač a že hlasy v jej hlave sú hlasy samotného zla. Po tom čo vidí ako komando zabije jej matku uteká preč. Je však zachránená tajomným záchrancom, ktorý ju zapletie do intríg o dobitie Dhary. Jensen nie je však jediná kto počuje hlasy temnoty vo svojej hlave, tá druhá osoba, ďalší Richardov brat, sa rozhodne ich nasledovať a nechať sa nimi manipulovať. Tak započne svoju kariéru brutálneho vraha a prvou obeťou je mu jeho matka... 13 diel série (1 pilíře světa) Je zameraný na richardovho nevlastného brata a sestru. Takže nečakajte že sa nejak moc stretnete z hlavnými hrdinami. Kniha je pútavá a dynamická. Autor ma oslovil aj tým že som sa ako čitateľ často krát nachádzal v situácii kedy som chcel zabrániť niektorým veciam. Cítil som sa až zúfalo bezmocný, občas som musel prestať čítať aby som sa ukľudnil. Čo je ako inak znak toho, že autorove opisy sú autentické a vtiahnu čitateľa do deja. Vzhľadom na brutalitu niektorých scén je ale dobré aby čitateľ mal viac rokov. Inak s celkového hľadiska je to dobrá kniha. Takže ju hodnotím na 3 hviezdičky (3,5).

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 269 Kč
 242 Kč
 242 Kč
 448 Kč
 440 Kč
 359 Kč
 269 Kč
 269 Kč
 440 Kč
 395 Kč
 440 Kč
 440 Kč