Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Ochránce Impéria 1 - Otrok, Feist Raymond E.

Feist Raymond E.: Sága o Impériu II. - Ochránce Impéria 1 - Otrok
Název:   Ochránce Impéria 1 - Otrok
Autor:   Feist Raymond E.
Žánr:   Fantasy
Série:   Sága o Impériu (2)
Počet stran:   336
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Wales
Překladatel:   Čapek Robert
Autor obálky:   Maitz Don
ISBN:   9788086939933

Běžná cena:   399 Kč
Naše cena:   359 Kč
Sleva:   40 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Fascinující příběh Mary z Acoma pokračuje – tentokrát se odehrává přímo na pozadí událostí, popisovaných v bestsellru Mág: Mara koupí vzpurného midkemijského otroka Kevina. Ten jí posléze prokáže neocenitelné služby poté, co Vojevůdce Almecho zahyne při konfliktu se Ctihodným Milamberem…

Druhý díl trilogie Sága o Impériu.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Ochránce Impéria 1 - Otrok, Feist Raymond E.
BoriHokr - 13. 03. 2009 11:57

Po dějové stránce, a po stránce detailů ze života na Kelewanu, ještě lepší než Dcera Impéria. Mara má sice pevnější pozici, ale její nepřátelé jsou lstivější a stále ještě mocnější než ona sama, takže čtenář se má na co těšit. Problém je v průniku světa Midkemie, kde se přeci jen ikazuje, na čí straně v případném kulturním střetu oba autoři stojí. Jako romantická zápletka v pohodě, jako zdroj morálky a hodnot krajně problematické, přesto se nejedná o nijak velké mínus, spíše jen mě osobně to k ultra kelewanské šlechtičně, jakou Mara je, nesedí (ale mohu se mílit). Důležité tak je, že všechno, čím bodovala jednička, je i ve dvojce a mnohdy i víc. Rozdělení do dvou svazků je poměrně pochopitelné a omluvitelné a dvě barevné variace na tutéž obálku líbivé.
První část druhého dílu ságy o Impériu. Po tom, co...
gilbert - 19. 03. 2009 18:37

První část druhého dílu ságy o Impériu. Po tom, co na konci prvního dílu Mara obrátila intriky pána nepřátelského domu Minwanabi proti němu samotnému, následkem čehož ten byl donucen k spáchání sebevraždy, se její postavení zlepšilo. Nicméně syn zemřelého lorda Minwanabi přísahal Maře a jejímu malému synovi pomstu, navíc se z Midkemie vrací na Kelewan jeho bratranec, výborný vojenský velitel Tasaio, který se ujímá, byť neoficiálně a nepřímo, vedení rodu. V jeho osobě získává Mara prohnaného a inteligentního protivníka. Díky jeho intrikám musí spolu s dalším domem, svým spojencem, čelit na hranicích říše pouštním nájezdníkům, čímž je nejen ohrožena na životě, ale navíc je dočasně odtržena od politického dění. Kvalitativně si druhý díl ničím nezadá s dílem prvním, navíc kniha díky nové postavě otroka - válečného zajatce z Midkemie Kevina (který se později stává Mařiným milencem), máme možnost pozorovat dění na Kelewanu i jeho obyvatele očima někoho, kdo je v tomto světě cizincem. Právě střetávání dvou různých pohledů na tento svět knihu značně obohacuje a činí ji zajímavější. Navíc si postupem času Mara i Kevin uvědomují, že jsou vzájemně ovlivňováni názory toho druhého (což se tedy projeví především v druhé části tohoto dílu - "Milenec"), a tak si na jedné straně Mara uvědomuje nemorálnost a nelogičnost tsuranské politiky a kultury, zatímco Kevin zjišťuje, že už se na Tsurany nemůže dívat jen jako na zosobnění zla (získává si i váhavou úctu vojáků a sluhů), že i v tom pro něj stále spíše nepochopitelném světě existuje mnoho krásných věcí a lidé, kterých si může vážit či je mít rád. Přesto však stále zůstává otrokem a také cítí zodpovědnost vůči ostatním midkemianským otrokům sloužícím na Mařině panství. P.S. Na konci knihy se v jedné významné události protíná děj série se Ságou Trhlinové války.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 237 Kč
 494 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 242 Kč
 155 Kč
 206 Kč
 259 Kč
 529 Kč
 259 Kč
 215 Kč
 239 Kč