Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Misery, King Stephen

P070073_big
Název:   Misery
Autor:   King Stephen
Žánr:   horor
Počet stran:   324
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Beta
Překladatel:   Miroslav Jindra
Autor obálky:   978-80-7593-094-1

Běžná cena:   329 Kč
Naše cena:   296 Kč
Sleva:   33 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou Paula po těžké havárii najde jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém dome učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračování Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky Anniiným šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jehož hrůzu by si nedokázal představit ani v nejbujnější fantazii a o jehož konec se dramaticky zaslouží i tým policistů, kteří po něm pátrají. Stephen King v tomto děsivém příběhu dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořit přesvědčivé postavy, okořenit text suchým sarkasmem a doplnit ho autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu. Podle proslulého románu vznikl neméně slavný film Misery (Misery musí zemřít). Kathy Bates za ztvárnění hlavní role Annie získala Oscara. Hlavní mužskou roli hrál James Caan.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Misery, King Stephen
LENASK1 - 27. 03. 2008 09:28

>Misery je jedna z nejlepších Kingových románů!! Byla první knihou,kterou jsem od mistra cetla. Tedˇ jsem na 55 kusech,takže pozor-jestli si ji přečtete,nejspíš dopadnete jako já. Nelze totiž jinak!
Ad Misery
Dann - 10. 07. 2008 23:05

Asi každý, komu něco řekne jméno Stephen King, zná jedno z jeho nejslavnějších a nejlépe zfilmovaných děl - Misery. Nejedná se o čistokrevný horor, spíše o směsici hororu a thrileru, v níž značně převažuje to druhé. Slavný spisovatel Paul Sheldon právě dopsal nový román, ve kterém se odklonil od své nejslavnější postavy, krásné Misery, a vytvořil dílo o zlodějích aut. Jenže ho, bohužel, na následné cestě na západ USA potkala zlá automobilová nehoda, při které si ošklivě poranil (lépe řečeno rozdrtil) obě nohy. Po pár dnech se probouzí z bezvědomí v malém domku své "fanynky číslo jedna"... Annii Wilkesové. Ve chvíli, kdy se probouzí, začíná nejhorší etapa jeho života. Annie je šílená, o tom není pochyb. Bez milosti mu amputuje různé části těla a nutí ho, aby pro ní napsal pokračování její oblíbené Misery, kterou v předchozím díle zabil. Když se jednoho dne vzdálí z domu, vydá se Paul na obhlídku domu a se zděšením zjišťuje, že Annie je neznámá vražedkyně... Neznámá proto, že na ni nikdy nikdo nepřišel. Stephen King dokázal (jako ostatně vždy) mistrně popsat hrůzu, kterou Paul ve svém vězení prožíval. Misery je zatím asi to nejlepší, co jsem od něj četl, i když prvních třicet stránek trochu drhne. Velkolepý konec však vše vyvažuje a činí z Misery román, který přečtete se zatajeným dechem, a u kterého pocítíte tolik emocí, kolik jste jich snad předtím ani neznali.
Misery, King Stephen
jindra_strelec - 11. 07. 2008 21:06

Po několika nestravitelných pokusech o shlédnutí filmů na motivy knih S. Kinga jsem tohoto počínání zanechal, a tak jsem si Misery mohl naplno vychutnat právě a jen v knižní podobě. Mistr hororu opět mistrně podal děs a hrůzu odehrávající se v mysli bezmocného spisovatele a přestože tentokrát se v ději nemíhají nadpřirozené nebo fantaskní bytosti, dostane se při čtení každému poctivá dávka mrazení v zádech. Kniha je zároveň i varováním pro všechny spisovatele - nenechávejte zemřít naše oblíbené postavy!! ;-)
Další šílený příběh...
BoB - 14. 07. 2008 12:11

Šílenví může mít mnoho podob. Ikdyž podoby se mění, výsledek zůstává vždy stejný. Někdo říká nebo dělá věci, kterým nikdo druhý nerozumí. To v tom lepším případě. V tom horším pak ty věci druhého určitým způsobem ohrožují. A nebyl by to Stephen King, kdyby výše popsanou situaci nepřivedl do extrému tak, jak to umí málokdo. V tomto románu zjistíte, že být spisovatelem nemusí být tak svobodná práce, jak se obecně tvrdí. Někdy může jít doslova i o život. Další román, který potvrzuje, že Stephen King má cit pro hrůzu a napětí a díky tomu jej obdivují čtenáři po celém světě.
Ad Misery
BoriHokr - 27. 07. 2009 10:05

Jeden z prvních Kingů, ke kterým jsem se kdy dostal, ještě v melantrichovském vydání. Kniha, která není klasickým hororem, ale ukázkou toho, kam až může zajít láska k literatuře, případně literární postavě. inu, fanoušci umí hezky pozlobit. Atmosféra domu, kde je nebohý spisovatel držen svou šílenou fanynkou je náležitě hustá a i když se děj odehrává na malém prostoru, absolutně to nevadí. King navíc nehraje pouze na thrillerovou strunu, ale takřka mimoděk trousí i zapamatováníhodné poznámky o tom, jak by měl fungovat příběh... věrného čtenáře jen tak nedoběhnete. Jinak kniha, která je v průběhu děje psána by mohla být úžasně braková lahůdka, kdyby někdy byla skutečně existovala...
Chcem byť úspešným spisovateľom...
Viddy - 31. 08. 2009 23:20

Zaujímavé, ako často si King zvolí za hlavného hrdinu svojej knihy práve spisovateľa - inšpirácia z vlastných skúseností v prípade Misery to asi nebude :) Táto kniha je ako už prezrádzajú predchádzajúce príspevky vynikajúci príklad, kam až môže chorobná posadnutosť zájsť. Postava Annie Wilkesovej je jedna z Kingových najlepších, kruté odhalenie odvrátenej strany na pohľad milej neškodnej osôbky je veľmi pôsobivé. Predstavte si tú dnešnú mániu okolo rôznych telenoviel, moderných seriálov i rôznych iných aj knižných sérií... brrr, ani nemyslieť - veru mnohé Kingove knihy stále nútia k zamysleniu a sú stále živé i po toľkých rokoch. Misery patrí medzi tie menej rozsiahle autorove dielka a tak je ideálna pre tých, ktorí rozvláčnejšie úvody s pomalším rozbehom deja veľmi nemusia - už v úvode zaujme a nečakaný napínavý vývin udalostí vás nepustí, kým ju jedným dychom nedočítate. Jednoduché a desivé, atmosféra prituhuje a nemilosrdným tempom graduje do dramatického finále. Priaznivci thrillerov si nemohli vybrať lepšie - ak knihu ešte nepoznáte, mali by ste túto medzeru čo najskôr vyplniť.
Misery aneb bacha na fanoušky..
Sally - 18. 04. 2010 14:39

Tento román Stephena Kinga vyšel poprvé roku 1987. Roku 1988 byla nominována na cenu World Fantasy Award v kategorii nejlepší román. Roku 1990 byla kniha zfilmována jako stejnojmenný film v režii Roba Reinera. V hlavních rolích se objevili James Caan a Kathy Bates. V českém verzi byl lehce pozměněn název filmu na "Misery nechce zemřít". Tentokrát se nejedná o horor, kde se postavy potýkají s nějakým nadpřirozeným zlem. Ne, zlo zde má podobu vyšinutého, pomateného a všeho schopného člověka, jenž na první pohled vypadá normálně. O to děsivěji tato kniha působí, protože si čtenář řekne, že tohle by se mohlo opravdu reálně stát. Kdo z nás totiž vidí pod masku lidí, které denně potkává na ulici, v práci či v domě, zda se pod jejich jinak normálním zevnějškem neskrývá Annie Wilkesová? Úspěšný spisovatel Paul Sheldon měl autonehodu, po níž zůstal v bezvědomí. Když se probere, zjistí, že leží v posteli v domě ženy, jež se mu představí jako Annie Wilkesová, ale hlavně jako jeho fanynka číslo 1. Paul je zraněný a Annie, bývalá zdravotní sestra se o něj stará. Ač se zpočátku jeví jako hodná a příjemná žena, začnou se u ní znenadání objevovat záchvaty vzteku. Annie je doslova posedlá Paulovými romány o dívce Misery, kterou ale Paul nechal v poslední knize zemřít. To se ale Annie nelíbí, protože příběhy o Misery žije a postavu nepovažuje za fiktivní, ale živou. Annie proto koupí psací stroj a nutí Paula milovanou hrdinku oživit a napsat její další příběhy. Paul si začíná uvědomovat, že je Annie šílená a že se stal vězněm v jejím domě. Když ho jednou Annie nechá v domě samotného, vyjede na svém kolečkovém křesle na průzkum. Telefon je vypojený, z něj se pomoci nedovolá. Při příštím tajném výletu z pokoje objeví Anniin deník a zjistí, že se jedná o vyšinutou několikanásobnou vražedkyni, jíž vraždy nikdy nebyly prokázány. Jak to dopadne nebudu prozrazovat, to si přečtěte.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 432 Kč
 233 Kč
 440 Kč
 432 Kč
 449 Kč
 404 Kč
 399 Kč
 404 Kč
 269 Kč
 323 Kč
 188 Kč
 260 Kč