Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Meče kardinála Richelieu, Pevel Pierre

Pevel Pierre: Meče kardinála Richelieu
Název:   Meče kardinála Richelieu
Autor:   Pevel Pierre
Žánr:   fantasy
Počet stran:   352
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Albatros
Překladatel:   Dana Melanová
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný

Běžná cena:   339 Kč
Naše cena:   305 Kč
Sleva:   34 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Fantastické akční dobrodružství za časů Francie kardinála Richelieu. * Evropu ohrožuje tajné dračí společenství, které čekalo dlouhá staletí na příležitost znovu získat svou předchozí sílu. Španělsko již padlo do jejich spárů a tak Richelieu, ve snaze ubránit svou zemi, povolává na pomoc svého starého služebníka, kapitána La Farguea, výjimečného šermíře, jehož pověst byla před lety poskvrněna. La Fargue vytvoří elitní jednotku mimořádných vojáků a dobrodruhů, kteří mají za úkol porazit draky a zachránit tak Evropu. * Pierre Pevel – Přední francouzský fantasy autor. Vítěz cen Grand Prix l’Imaginaire (2002) a Prix Imaginales (2005) za nejlepší román. Je také překladatelem příběhů Jamese Bonda do francouzštiny a uznávaným autorem scénářů k televizním seriálům.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Meče kardinála Richelieu, Pevel Pierre
racek - 17. 02. 2009 09:34

Tahle knížka mi padla do ruky tak nejak náhodou, když jsem si vybíral nějakou tvrdou scifi. A koukám, richelieu, zahledáím se, rochefort ... no jo, tak koupil a četl. A tedy, neprohloupil. čte se to báječně, atmosféra snad jak od dumase, akorát o dost drsnější a psaní přece jen modernější, postavy žijou, magie a draků je tam tak akorát, správně dávkovanejch, a nade vším kardinál ... lidi, ono je to fakt moc dobrý!!!!
RE: Ad Meče kardinála Richelieu, Pevel Pierre
Fenris 13 - 17. 02. 2009 11:45

Naprosto souhlasím, je to velice příjemný dobrodružný příběh v němž na nás kromě starého známého Rocheforta vykoukne v jedné scéně i Athos. Styl se velice blíží Dumasovu, zvláště pak v popisu prostředí, zejména Paříže a jejích uliček. Fantasy prvky pak spíše dotvářejí atmosféru (kromě úvodu a samotného závěru)než aby na nich příběh byl postavený, což ale rozhodně není na škodu. Ach jo, hned jsem musel popadnout i původní Tři mušketýry a osvěžit si paměť :-) A musím pochválit i provedení, hardback se slušivou obálkou od JPK se v knihovně hezky vyjímá.
RE: RE: Ad Meče kardinála Richelieu, Pevel Pierre
Pierre - 18. 02. 2009 17:30

Oba příspěvky zni jako dobrá reklama. Nekupuju slátaniny. Už v anotaci je pát nesmyslů. Dneska si holt každý pisálek myslí, že mu to všichni spolknou. A docela dost lidí je tak ... že to přečte a ještě si myslí, že je to pravda. Ať žijou masy.
meče
jantty - 21. 04. 2009 10:09

Opravdu nechápu co proti této knize někdo má. Kniha tato je velmi originální fantasy, kterou nenajdete jen tak. Autor smysuplně a překvapivě popisuje spád událostí s strhujícím finále. Pouze pár chyb a nedotažeností se vknize objevilo a tak ji musím pouze doporučit!
Meče kardinála Richelieu
sramcik - 31. 10. 2010 11:04

Tahle kniha přináší vnímavému čtenáři docela nový pohled na popisovanou problematiku. Stylem vyprávění i tématem rozhodně nepopírá, že její předlohou byla tvorba A. Dumase. Ovšem třeba takový Kardinál Richelieu… Dodnes jste ho nejspíš znali jako slizského, proradného hnusáka, který se neštítí ničeho, ani královraždy, jen aby se dostal k moci. Pierre Pevel ho místo toho líčí jako velmi schopného, všemi mastmi mazaného politika, který se všemi možnými i nemožnými způsoby snaží zachránit říši před pádem do hlubin. Pravda, má trochu tvrdší a nevybíravé způsoby, ale proradný spekulant to věru není… A co se onoho pádu do hlubin týče, vypadá to, že středověká Francie k tomu momentálně nemá daleko. Za svoje sídlo si ji totiž vybrali Členové černého drápu, to jsou lidé, kteří mají v sobě dračí krev. Ach ano, draci tvoří ve Francii docela běžnou součást ekosystému. A to je také v podstatě to jediné, co je na Mečích kardinála Richelieu fantasy. Po všech dalších stránkách je to „jen“ velmi dobře napsané akční dobrodružství. Takže pokud horečnatě lpíte na čarodějích, nejrůznějších magických postavách a neproniknutelném tajemnu, tady si na své asi moc nepřijdete. Ale pokud jste ochotni trochu pozměnit rámec toho, co je běžně vnímáno jako fantasy, pak si četbu určitě užijete. Celá kniha je plná nejrůznějších opravdu báječně vykreslených postav. Ani jede z hlavních (i vedlejších) hrdinů se nemá v knize nějakou svou nepovedenou kopii. Každá postava má svůj vlastní příběh, charakter a tajemství. Právě přítomnost nejrůznějších osobních zvratů knihu samotnou velmi dobře okořeňuje. Nikdy totiž nevíte, která postava se přikloní na kterou stranu a definice dobra a zla také není vždy úplně jednoznačná. Ze začátku si možná budete myslet, že víte, kam kniha směřuje a ajk to všechno nakonec dopadne, ale na konci knihy zjistíte, že je vlastně všechno jinak…

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 319 Kč
 214 Kč
 251 Kč
 239 Kč
 314 Kč
 269 Kč
 296 Kč
 242 Kč
 269 Kč
 269 Kč
 386 Kč