Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Meč pravdy 01 - První čarodějovo pravidlo - váz., Goodkind Terry

Goodkind Terry: Meč pravdy 01 - První čarodějovo pravidlo - váz.
Název:   Meč pravdy 01 - První čarodějovo pravidlo - váz.
Autor:   Goodkind Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Meč pravdy (01) - váz.
Počet stran:   592
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Martin Stočný
Autor obálky:   Donato Giancola

Běžná cena:   498 Kč
Naše cena:   448 Kč
Sleva:   50 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Exklusivní vázané vydání této knihy obsahuje obě části první knihy (Zlověstný čaroděj + Tři schránky Ordenu) přesně tak, jak vyšly v originále. * První čarodějovo pravidlo je román vynikajícího spisovatele fantasy. Příběh Richarda Cyphera předurčeného bojovat s protivníkem nejsilnějším – tím je Darken Rahl, zlověstný mág, který si přeje zničit všechno, co Richard považuje za dobré a krásné, a odsoudit jej spolu s ostatními obyvateli Západozemí k životu v pekle zotročení a ponížení. Richardův život se změní, když zachrání Kahlan, krásnou ženu, která zoufale prchá před Rahlovými úkladnými vrahy, když se pokouší najít Zedda, posledního velkého čaroděje. Pouze Zedd může vysvětit hledače pravdy, člověka s čistým srdcem a silnou vůlí, který bude muset vládnout strašlivou mocí, legendárního Meče pravdy. Pouze hledač může zabránit Rahlovi získat tři schránky Ordenu, které propůjčí moc nad vším živým tomu, kdo je má. Jak se Rahlův plán blíží svému osudovém vyvrcholení, Zedd vyzve Richarda, aby se stal hledačem. Richard se zpočátku zdráhá pozvednout meč a postavit se nebezpečím, která na něj číhají, přijme však tento úkol, když si uvědomí, že jeho svět zvadne pod bičem Rahlovi temné nadvlády…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad První čarodějovo pravidlo - váz., Goodkind Terry
eMPage - 15. 11. 2008 08:03

Společný svazek prvních dvou knih Meče Pravdy mi udělal obrovskou radost. Staré vydání už není v nejlepším stavu a proto jsem neváhal s koupí této knihy. Svět Meče Pravdy patří mezi mé tři nejoblíbenější (1.Mikdemie (Feist), 2.Belgariad a Malloreon (Eddings), 3. Meč Pravdy (Goddkind)) a proto se k těmto knihám tak rád vracím. Překlad naštěstí zůstal ten původní, což je výrazným kladem, protože matka Zpovědnice mi zní daleko lépe než matka Vyznavačka, je to asi o prvním dojmu. Ačkoliv je to velice objemná kniha, čte se opravdu dobře a než se nadějete, jste u konce. Kniha nikde nevázne a je přímo radost číst pasáže, kde se Richard "učí poznávat sám sebe". Člověk si i říká, jaké by to asi bylo, kdybych tak mohl být Richardem... Skvělé počtení :-)
První čarodějovo pravidlo je prvním dílem obsáhlé...
Linn - 16. 01. 2009 00:32

První čarodějovo pravidlo je prvním dílem obsáhlé ságy Terryho Goodkinda Meč pravdy. Autor nám velice čtivým způsobem odvypráví první z mnoha dobrodružství mladého lesního průvodce Richarda Cyphera, který je pod tlakem okolností jmenován Hledačem pravdy. Jeho úkolem je zbavit svět temného čaroděje (blonďatého sympaťáka, který nejí maso a má slabost pro extravagantní nože) Darkena Rahla. Není na to úplně sám - k ruce má záhadnou Matku zpovědnici Kahlan Amnell a mocného čaroděje Zeddicuse Zu'l Zorandera. Ústřední zápletka se nejeví dvakrát originálně, ale časem se ukáže, že není všechno tak, jak se zdá, a mladému Hledači se do cesty staví stále více překážek. Richard je konfrontován nejen se světem "tam venku", ale i se sebou samým a je zajímavé sledovat, jak se s tím popere. Terry Goodkind má skutečně čtivý styl psaní a těch necelých 600 stran uteče ani nevíte jak. Sem tam se trochu zapomene a věnuje se až zbytečně zevrubně popisům, ale tento nešvar je více patrný až v dalších dílech (stejně jako dlouhé monology a tendence donekonečna a podrobně opakovat, co se dělo minule). Oproti starému vydání Prvního čarodějova pravidla se to nové v mnohém liší. Předně je celý první díl v jedné jediné knize, v pevné vazbě a s novým překladem (zachována terminologie, na kterou jsou čtenáři povětšinou zvyklí, jen sem tam drobná změna). Celkové zpracování působí mnohem reprezentativnějším dojmem a kniha se nádherně vyjímá v knihovničce :) Classic si v minulosti vysloužil ne zrovna dobrou pověst díky kvalitám překladů a nedůkladné korektuře (resp. její absenci) - i proto jsem přistupovala k novému vydání s lehkou dávkou opatrnosti, naštěstí se ukázala zbytečnou. V tomhle směru si Classic našplhal. Nezbývá tedy než doufat, že se dočkáme stejně kvalitních i zbylých dílů (a že se nebude měnit překladatel... a když už, tak bude mít tolik slušnosti, aby si přečetl předchozí díly a držel se zavedené terminologie).
Vydanie na Slovensku
dexter666 - 02. 03. 2009 22:29

Nevyda tato kniha aj na Slovensku ?
Ad první čarodějovo pravidlo
BoriHokr - 11. 03. 2009 20:32

Goodkind se sice asi nikdy nezbaví obvinění z opisování od Roberta Jordana, ale kdyby každé opisování bylo takhle kvalitní, byl by svět krásné místo. Příběh mladého Richarda začíná jako klasická fantasy - dívka v nesnázích, její záchrana, temný nepřítel, nutnost opustit domov, magický artefakt, který může být svému uživateli největším nebezpečím a naprostá přesila na straně zla, včetně té nejtemnější magie...A samozřejmě dobrý čaroděj, i když Zedd je tak trochu blázen. Jenže Goodkind do fantasy kotlíku přihazuje důsledně zpracovanou lidskou povahu (repektive to nejhorší z ní), aby na čarodějových pravidlech demonstroval, že lidé jsou hloupí...kolik jiných fantasy románů vyvrcholí oklamáním Pána Zla? Ne, i když mytologické pozadí svádí k přirovnávání k Jordanovi, je Goodkind svůj a minimálně v tomto románu i originální. Drsné scény a ůbec krutý přístup k civilistům i hrdinům je jen třešničkou na dortu, i když uznávám, že mučení Richarda mohlo být kratší. První čarodějovo pravidlo je špičkovou fantasy, která navíc nevypotřebovala všechen svůj potenciál, i když se jedná o relativně uzavřený příběh, a víc než navnadila k dalším pokračováním. Vázané vydání je spíše dárkem novým čtenářům, čemuž odpovídá i barevná a výrazná ilustrace, jejíž vazbě na obsah sice nerozumím ani zbla, ale uznávám, že v knihovničce se bude kniha vyjímat hezky. Důležitý je ovšem hlavně příběh - a ten stojí za to.
Co další díl?
ZZ - 27. 05. 2009 13:20

Nedaří se mi najít termín vydání dalšího dílu (resp. dvou). Je už známa informace o vydání? Nevíte někdo?
Iba začiatok
Dariel - 31. 10. 2010 21:51

Richard je sprievodca po lesoch, ktorý vyrastal bez matky. Keď mu za zvláštnych okolností zabijú otca vydáva sa po stopách, ktoré mu vrah zanechal. Netuší proti komu stojí a ani jeho predstavivosť by to neobsiahla. Svet v ktorom žije nepoznajú mágiu, pretože sa tento svet za pomoci magickej bariéry, oddelil od ostatku sveta. Pri hľadaní zachráni jednu krásnu mladú ženu menom Kahlan. Tá mu prezradí, že hľadá pomoc prvého čarodeja na ktorého nik nevie spomenúť. On ju zavedie za svojim dedkom s ktorého sa vykľuje hľadaný čarodej. Až vtedy sa ukáže, že Darken Rahl je vrah Richardovho otca a že sa chystá zničiť všetko živé za pomoci mocného kúzla vyvolávaného pomocou 3 schránok Orderu. Jediný kto mu v tom môže zabrániť je hľadač pravdy stanovený 1. čarodejom. Zedd ako prvý čarodej stanoví za hľadača svojho vnuka ten nevie, čo to obnáša ale príma to. Jednou s prvých úloh hľadača je nájsť cestu cez bariéru. To sa zdá nemožné, no Richard to dokáže. Ešte ale netuší, že to bude iba začiatok jeho cesty plnej utrpenia... Kniha První čarodejovo pravidlo je jedna s kníh, ktoré sa naozaj oplatia prečítať. Je to hrubšia kniha z veľmi dobrou čitateľnosťou. Autor drží čitateľa v nevedomosti a dráždi ho aby čítal ďalej. Dej je napínaví a plný obratov. Nie je to však čítanie pre slabé nátury ani romantikov. Aj keď tu nájdete romantiku, vynikajúce bojové scény, horor a ďalšie prvky. No dominantu je krutá realita s ktorou autor popisuje postavy z reálnymi chybami a nedostatkami. Ktoré som u iných autorov postrehol len v minimálnej miere. Celkové zhodnotenie je 5 hviezdičiek. A na záver chcem len poznamenať, že aby ste sa nenechali zmiasť seriálom, hledač pravdy. Ten je veľmi slabá káva oproti knihám, ba dokonca kto prečítal knižku odmieta to, že by mal tento seriál s knihou niečo spoločné.
pčp
thorn - 24. 07. 2011 23:47

Bezvadna knizka, vsem doporucuju!
PRODÁM První čarodějovo pravidlo; Kámen slz, Krvavá církev (nová vydání)
spokk - 27. 10. 2014 20:41

Prodám první tři díly Terry Goodkinda s názvem Meč pravdy (The Sword Of The True) v nové vázané podobě. Všechny nové, jednou čtené, za ceny 290Kč/knížku (případně cenu navrhněte dohodou). Nové vydání vždy obsahuje dva dříve samostatně vydané díly v ČR: I) První čarodějovo pravidlo http://www.kosmas.cz/knihy/162755/prvni-carodejovo-pravidlo/ Zlověstný mág Tři schránky ordenu II) Kámen slz http://www.kosmas.cz/knihy/162756/kamen-slz/ Armáda démonů Sestry světla III) Krvavá církev http://www.kosmas.cz/knihy/162758/krvava-cirkev/ Inkvizitor Pekelná bible Osobní předání možné ve východních Čechách, jinak není problém zaslat poštou.;-) KONTAKT: bet-my-soulZAVINÁČtis­cali.cz

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor
 440 Kč
 395 Kč
 440 Kč
 242 Kč
 269 Kč
 440 Kč
 323 Kč
 341 Kč
 440 Kč
 269 Kč
 440 Kč
 359 Kč