Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Krvavá bouře, Abnett Dan & Lee Mike

Abnett Dan & Lee Mike: Malus Temná čepel 2 - Krvavá bouře
Název:   Krvavá bouře
Autor:   Abnett Dan & Lee Mike
Žánr:   fantasy
Série:   Warhammer
Podsérie:   Malus Temná čepel (2)
Počet stran:   293
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Leona Malčiková
Autor obálky:   Clint Langley

Běžná cena:   259 Kč
Naše cena:   233 Kč
Sleva:   26 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Co horšího ještě může potkat temného elfa Maluse Temnou čepel, když už byl obelstěn a posednut strašlivým démonem Tz’arkanem a nyní jim je ovládán? Když se však vrátí do Hag Graefu, zjistí ke svému zděšení, že se z něj stal bezdomovec bez jediného měďáku – a z jeho otce je nyní jeho zapřísáhlý nepřítel. * Malus stěží vyvázne životem a nezbude mu, než se vydat hledat artefakt, který Tz’arkan požaduje – Kolkuthův idol. Cesta po moři je sama o sobě dost nebezpečná, ale nejhorší z nepřátel, s nimiž se bude muset vypořádat na cestě k čarodějnické věži ukrývající idol, jsou jeho vlastní příbuzní. Bestsellerový autor Black Library Dan Abnett se spojil s vycházející hvězdou Mikem Lee, aby společně sepsali další příběh o krutosti, boji a zradě antihrdiny Maluse Temné čepeli.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Krvavá bouře, Abnett Dan & Lee Mike
falko - 20. 05. 2008 08:14

Výborná temná fantasy a vše co k tomu patří. Perfektně promyšlený děj, který neskrývá podlost, zradu a intriky Maluse Temné čepele, který jde za svým cílem přes všechno co mu stojí v cestě. Malus svádí bratrovražedný boj o moc a slávu mezi Urozenými Druchii i mezi sebou a démonem Tz´arkanem. Celkově je to velmi povedené dílo.
Tak tohohle pokračování jsem se opravdu nemohla do...
Kamui - 24. 06. 2008 21:23

Tak tohohle pokračování jsem se opravdu nemohla dočkat. A nezklamalo mě. Malus má díky démonovi v hlavě velmi málo času a pocit, že je pouhým pěšákem ve hře (démonovu přítomnost dokáže přehlušit pouze dostatečně velké množství alkoholu, takže Malus tráví spoustu času popíjením a bojem s kocovinou). To ho samozřejmě dost rozčiluje a tak znepříjemní život komu jen může. Při hledání druhého artefaktu ho provází spousta potíží a smrt pár sourozenců je příjemným bonusem.
lepší než jednička
BoriHokr - 03. 02. 2009 15:53

Jednoznačne krok dopředu. Autoři si už postavu ozkoušeli a evidentně jim došlo, že když se temný elf chová jako svině vůči lidem nebo mutantům, není to takový nářez, jako když si to vyříkává se svou vlastní rasou, potažmo příbuznými (konečně už v Démonově kletbě byly nejlepší pasáže ty s ostatními druchii). A tak se Malus nejprve zaplete do spiknutí ve společnosti druchiů, aby poté vyrazil se sourozenci na námořní výpravu, kde krev poteče proudem a zrady bude víc, než slané vody kolem...Bitevní scény, podrazy, intriky, černý humor vyplývající ze vzájemné podezřívavosti, ale také dodržování vazalských slibů...Je to krvavé, je to zvrácené a je to prostě skvělé.
Ad Krvavá bouře, Abnett Dan & Lee Mike
Jack_Dark - 08. 02. 2009 14:50

Pokračování které stojí za to. Že tato bouře bude vskutku krvavá zjistíte již záhy. Malus se musí vypořádat se svými sourozenci kteří mu nemilosrdně jdou po krku a taky se společností Urozených kterým zkřížil cestu. Dosavá se do konfliktu s několika strananmi na jednou a jen díky své podlosti a lstivosti dokáže unikat. A démon mu taktéž bude ku pomoci ale za krvavou cenu. Mnohem lepší než první díl. Skvělé pokračování.
...skvělé pokračování !!
Schyzza - 13. 03. 2010 10:31

Pokud si myslíte, že první díl byl moc krvavý, tak tohle Vás jistě překvapí a troufám si napsat, že VELICE pozitivně. Děj začína Malusovým návratem z Pustin Chaosu a zjišťováním, jak to s ním v Hag Graefu, během jeho nepřítomnosti, vypadá. Dočkáme se další "párty" s jeho milovanou sestrou a setkáním s velice přitažlivým kultem Slaneeshe. Intriky našeho hrdiny jsou povýšené na úplně jinou úroveň. Kdo doufá ve větší rodinné shledání, tak se může těšit. Autoři kompletně změnili prostředí děje a to kníze jen a jen prospělo. Jeho konverzace s démonem je zábavná a hodně mi připomíná Kulhánkovu Cestu Krve (dialog mezi Maxmiliánem a tím Druhým). Malus, Yasmir, taťka Nurgle, Urial a další = vynikající počtení...
V druhom diely Malus prichádza po neúspešnej výpra...
Dariel - 28. 03. 2010 13:58

V druhom diely Malus prichádza po neúspešnej výprave naspäť do Hag Graefu. Tam zisťuje, že prišiel o všetko. Jeho otec ho zajme a snaží sa aby vypustil dušu. No keďže si Malus zo sebou priniesol malé prekvapenie v podobe démona, ktorý ho regeneruje, nepodarilo sa mu to. Následne na to sa dostáva do Nagairinej opatery, ktorá mu ponúkne členstvo v zakázanom kulte. Malus sa však rozhodne,že svoju sestru zradí a tým si získa plusové body u svojho brata, ktorý sa ho od doby čo ho okradol pokúša zabiť. Nagaira však uniká pred spravodlivosťou na neznáme miesto. Hlavný anti hrdina sa ale snaží zo všetkého vyťažiť a keďže v zakázanom kulte boli aj významný zastupitelia mesta, „dohovára“ vedúcemu mesta aby mu dal železný gleit inak... Ten kto má gleit je akoby vykonávateľ vôle vládcu mesta. Tým prinúti svojich súrodencov aby ho doprevádzali na pochybnej výprave proti sťahovačom. To je však len zástierka a skutočná úloha je nájsť ďalší z rady artefaktov, Kolkhoidov idol. To ako táto výprava bude prebiehať sa už dočítate. Každý má svoju mieru zvrhlosti inde a ja sa priznám, že v tejto knihe bola prekročená. Podľa mňa by sa to zaobišlo aj bez niektorých pasáží. Ďalšia chybička je, že hlavný dej začína až za polkou knihy dovtedy sú len sprievodné pasáže, ktoré dokresľujú dejovú líniu. Na druhú stranu je kniha prudko čítateľná a dej rýchlo odsýpa. Autor naozaj presvedčivo vykresľuje plavbu po mory a tie námorné bitky sú úplne úchvatné. Prehľadé boje celkovo zaujmú každého nadšenca. Malus splieta svoje siete veľmi zručne a predsa sa stále stretáva z niečím čo nepredpokladal. Dej sa nepredvídateľne mení... Rozhodne sa teším na ďalší diel.
Vrah. Zrádce. Bojovník.
Manatee - 01. 07. 2010 17:57

Druhý díl navazuje na události popsané v předchozím díle. Po návratu z výpravy do Pustin Chaosu se Malus vrací do Hag Grafu. Záhy zjistí, že se z něj stal bezdomovec bez jediného měďáku a jeho otec se snaží zabít. Kromě tohoto problému si Malus s sebou s Pustin přinesl Tz´arkana, prastarého démona, Toho, jenž pije světy. Démon mu řekl, že mu musí do jednoho roku získat pětici prastarých artefaktů, jinak zemře. Malusovi se přítomnost démona logicky nezamlouvá, a proto velmi často pije alkohol, protože jenom ten dokáže na chvíli démonovu přítomnost umlčet. Malusovu otci Lurhanovi se podaří Maluse najít a snaží se ho umučit k smrti. Ovšem netuší, že má jeho syn v sobě démona a nepodaří se mu zabít. Po mučení se dostává do péče své sestry Nagairy a ta mu poskytuje léčebnou péči. Malusovi se podaří z mnohačetných zranění vyléčit. Nagaira mu poskytuje v členství v zakázaném kultu Slaneeshe. Malus v kultu nějakou dobu zůstane, ale přece Nagairu zradí, aby se mu dostalo menšímu uznání dalšího z jeho bratrů - Bruglira. Nagaira tedy uniká na neznámé místo kvůli své bezpečnosti. Malus díky členství několika významných lidí v kultu intrikářsky získá Železný glejt. Glejt dává majiteli moc vykonávat vůli vládce města. Takto přinutí několik dalších sourozenců následovat ho na výpravu proti Stahovačům. Ovšem nikdo kromě Maluse netuší, že je to jen další z mnoha intrik, kterými získá další z artefaktů - Kolkuthův idol. Druhý díl je celkově mnohem lepší než první. Ponoření do zvráceného kultu Slaneeshe, propracované boje na lodích, nemilosrdné krvavé intriky mezi Malusovýmí sourozenci na způsob - Když zabiju tohohle, tak ty nezabiješ mně - to jsou všechno plusové body knihy. Podlost, zrada, intriky, černý humor, to vše zde hraje hlavní roli. Autoři mají všechno pěkně promyšlené a osud postav je podle mého názoru od začátku daný. Není zde slabé místo a kniha má opět skvělou obálku od Clinta Langleyho. Kdo tedy chce poznat jedno z nezvrácenějších rodinných hierarchiích, je zde na správném místě.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 188 Kč
 260 Kč
 170 Kč
 179 Kč
 188 Kč
 239 Kč
 314 Kč
 188 Kč
 269 Kč
 314 Kč
 332 Kč
 1148 Kč