Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Dočasně zavřeno
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Lístek na Tranai, Sheckley Robert

Sheckley Robert: Lístek na Tranai
Název:   Lístek na Tranai
Autor:   Sheckley Robert
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   388
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Petr Caha
Autor obálky:   Bob Eggleton

Běžná cena:   249 Kč
Naše cena:   209 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Šílení roboti, potrhlé planety, pochybné utopie a lidé v bláznivých situacích, to je svět Roberta Sheckleyho.V něk­terých jeho povídkách se píše o věcech, které by se docela dobře mohly stát. Jiné zavedou čtenáře na místa, jejichž jména jsou na téhle straně galaxie neznámá. A ještě jiné – možná ty nejzajímavější – mu otevrou pohled do těch-nejpodivnějších myslí… v nichž možná zahlédne svůj vlastní odraz.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Lístek na Tranai, Sheckley Robert
jindra_strelec - 17. 11. 2008 21:17

V roce 2005 získal tato kniha cenu v kategorii nejlepší překladová povídková sbírka. A rozhodně právem. Přestože povídky zabírají různá témata a jejich stáří je rozprostřeno na delší časové ploše, neztrácí nic ze své kvality. Nemá cenu rozepisovat se o každé jednotlivé povídce, protože žádná nebude pro čtenáře zklamáním. Pokud bych měl alespoň jednu vyzdvihnout, bude to Speciální zlatokopecký, kterou jsem četl již několikrát a znovu mě pobavila. I ona dokazuje povídkářskou kvalitu Roberta Sheckleye. Je jen škoda, že Pan autor už žádný další skvost do své literární sbírky nemůže přidat.
V různorodosti a myšlence je síla...
BoB - 28. 11. 2008 03:47

Robert Sheckley [1928 – 2005], kterého většina domácích čtenářů bude znát především díky jeho povídkám se nám představuje v povídkové sbírce Lístek na Tranai. Tuto sbírku má na svědomí Polaris a vyšla v roce 2004. Jedná se o výběr sedmnácti povídek (oproti dvanácti povídkám v o rok později Albatrosem vydaném Bláznivém vesmíru), kde nechybí kratší práce jak žánru sci-fi, tak fantasy. S jeho pracemi jsme se mohli setkat v mnoha domácích časopisech věnujících se sci-fi (například Ikarie, Exalticon, Magazín Fantasy & Science Fiction) či v některých z mnoha vydaných antologií (například Nejmenší vesmír, Dotek zla). Byl to autor, který byl ve své době mnohdy schopen publikovat i dvě povídky týdně, což by byl, jak každý dozajista uzná i dnes obdivuhodný výkon. Právě i díky tempu má na svém kontě přes čtyři sta povídek, z kterých jsme si však v češtině mohli přečíst jen zlomek. V tuto chvíli musí každý pozorný a soudný čtenář podotknout, že ne všechny povídky, které v takovém šíleném tempu “vypotil” musí být kvalitní. To ale nikdo netvrdí. Nikdo nedokáže psát stoprocentně kvalitativně vyrovnané příběhy po celý život (pokud si nemají být podobné jako vejce vejci). Právě v různorodosti a myšlence je síla. A tyto atributy ve tvorbě Roberta Sheckleyho nikdy nechybí. Z mnoha si může člověk odnést nějaké poučení. A toho je zvláště v dnešní době skutečně potřeba.
Ad Lístek na Tranai, Sheckley Robert
Jack_Dark - 26. 02. 2009 18:25

Co více dodávat nad tímto souborem povídek, jedná se sice o příběhy staršího data ale to vůbec ničemu nevadí, jedná se o poctivé sci-fi a fantasy povídky psané podle staré školy které i v dnešné době neztrácí lesk.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 169 Kč
 224 Kč
 250 Kč
 241 Kč
 197 Kč
 179 Kč
 233 Kč
 209 Kč
 251 Kč
 239 Kč
 305 Kč
 224 Kč