Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Láska až za hrob, Heteša Petr

Heteša Petr: Láska až za hrob
Název:   Láska až za hrob
Autor:   Heteša Petr
Žánr:   scifi
Série:   Edice Pevnost (34)
Počet stran:   312
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Epocha
Autor obálky:   Dan Černý
ISBN:   80-237-0891-0

Běžná cena:   139 Kč
Naše cena:   125 Kč
Sleva:   14 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

V okrajových částech města s polorozpadlými domy a polorozpadlými existencemi se odehrává drsná hra na kočku a myš. Tou myší je Cameron, studentka žurnalistiky, zato o kočce není zcela jasné, jestli nemá domov někde úplně jinde než na Zemi. Ať už je to ale kdokoliv, v každém případě má k dispozici satelitní systémy a pušky s optickými zaměřovači, zatímco Cameron jenom pár halucinogenů, podivných přátel a mnohdy nepochopitelnou odvahu.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Láska až za hrob, Heteša Petr
jindra_strelec - 30. 06. 2008 21:08

Petr Heteša u mě v edici Pevnost zabodoval svojí prvotinou Šest diamantů, rozdělenou do dvou knih. Hlavně první svazek Šedozelené oči Ley Lynsenové se mi díky skvělé atmosféře a dokonalému vykreslení drsného světa, dostal pod kůži. K nové knize jsem tak přistupoval s mírným optimizmem. Láska až za hrob není horor a nejedná se ani o postkatastrofickou scifárnu, jak by mohla napovídat obálka knihy. Dá se i napsat, že po prvních dvou stránkách až zhruba do poslední čtvrtiny knihy se vlastně nejedná ani o scince fiction. Šok co? Ptáte se jak je to možné? Jednoduše - děj knihy totiž ze všeho nejvíc připomíná film Nepřítel státu ( v hlavní roli Will Smith ), kde se hlavní hrdina také nevědomky zaplete do zpravodajské hry FBI. Cameron se navíc dostává hned mezi několik mlýnských kamenů různých oddělení, která mezi sebou příliš nespolupracují a sledují rozdílné cíle. Po většinu knihy tak sledujeme nerovný boj mezi Cameron, která dokáže díky svým přátelům a mnohdy i náhodě unikat všemocné organizaci provázané do všech mocenských struktur, a členy FBI, kteří často vůbec netuší proč se o život dosud v podstatě bezúhonné dívky začíná odehrávat čím dál tvrdší bitva. Na pozadí tohoto konfliktu se postupně rozplétá i klubko záhady, která spustila hon na Cameron. Kvalita knihy se tak neskrývá v popisech mimozemských civilizací ani v košatých popisech romantických reálií. Její kouzlo tkví v naprosto reálném zobrazení nerovného konfliktu, uvěřitelné atmosféře a reálné akčnosti. Silnou stránkou jsou i dialogy, které nejsou prázdným tlacháním k zaplnění stránek, ale mnohdy se odehrávají s kulometnou kadencí. Pokud tedy po většinu knihy dokážete oželet nápadnější přítomnost SF prvků, dostanete akční příběh, po jehož přečtení si možná budete klást otázku: „Kdo asi sedí u monitoru v supermarketu, který zobrazuje záběry průmyslové kamery, jež se za vámi právě otáčí?“
RE: Ad Láska až za hrob, Heteša Petr
Robert Pilch - 01. 07. 2008 11:26

Ještě jsem nečetl, ale na tohle se těším. Šest diamantů se mi také velmi líbilo. :)
RE: RE: Ad Láska až za hrob, Heteša Petr
Sirius - 01. 07. 2008 16:03

jo, já to mám taky doma, ale přes tu záplavu knih jsem si na to taky ještě neudělal čas. Ale těším se na to, protože drsnou školu já rád. :-)
RE: Ad Láska až za hrob, Heteša Petr
Tommy - 15. 07. 2008 10:42

Jen bych chtěl podotknout, že prvotinou Petra Heteši je nádherný román (či delší novela) Sítě, kanály a stoky z roku 1989. Napsal jí spolu s Karlem Veverkou, vydal sfk Winston. Náklad byl bohužel velice nízký (66!! výtisků), což je podle mého škoda, čte se to moc pěkně a srovnal bych to s pracemi amerických klasiků. Práce: Těšíme se na vás a Bruster vzešla také ze spolupráce těchto dvou autorů, kteří se jako jedni z prvních u nás začli věnovat žánru kyberpunk.
dodatek
Kaunas - 01. 08. 2008 17:49

Jen chci dodat, že se mi velmi líbí styl autorova psaní - kniha Láska až za hrob se mi velmi líbila a doufám, že se brzy v edici Pevnost objeví další kniha od tohoto autora.
RE: Ad Láska až za hrob, Heteša Petr
Norek - 30. 04. 2009 20:44

Láska ža za hrob je pro mě poněkud rozporuplnou záležitostí. Na jedné straně je to dílo velice dopře napsané, hlavně je plné skvělých dialogů, které splňují nejen požadavky estetické ale i funkční (tzn. dobře se čtou a posunují děj). Stejně tak dobře je i popsané i prostředí ve kterém se hrdinové pohybujou, at už jde o pobočku FBI, koleje univerzity nebo zločineckou čtvrť. O to víc potom naštvou takové drobné a větší problémy. Tím hlavním je patrně to, že základní zápletka je od začátku jasná (autor dává hned na první straně nápovědu, která vás udeří jak pravý hák boxera na vrcholu sil) a navíc nepřlíiš originální (zhruba toto už tu bylo několikrát, první s tím přišel myslím Heinlein). Co je nejhorší je ale ten fakt, že ty zádrhele, které nebyly od začátku nabíledni zůstávají celou knihu zcela uměle a schálně nevysvětleny, aby je vám mohl autor vysypat na jeden zátah na hlavu na posledních pár stránkách knih. Vypadá to tak trochu jako by autor napsal skoro celou knihu, pak si uvědomil, že během děje zapoměl něco vysvětlit, a tak to urychleně dopsal na konec knihy, což působí dost neprofesionálně. Navíc i vysvětlení, jak hlavní hrdinka odhalila tu velkou záhadu mi osobně přijde jako dost kostrabaté a neprvaděpodobné. Celá děj knihy je pak v podstatě založen na utíkání a pronásledovaní hlavní hrdinky, kterou autor zcela nesmyslně v celé knize neustále označuje jménem a příjmením a po čase mě to začalo opravdu hodně štvát (vypadá to, jako by měl autor strach, aby si ji s někým jiným nespletl, což mě osobně přijde nemožné, protože jiná výraznější ženská postava v knize není). Akce je ale přitom velice pomálu, všeho všude jedna křečovitá přestřelka, pokus o přejetí autem a jedno bodnutí nožem, plus pár sledovaček, které ale taky nikoho asi nevytrhnou. Nakonec nám zbyde spíše takový neslaný a nemastný náběh na dobrou knihu, jejíž hodnocení zachraňují skvělé dialogy a zajímavé prostředí.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 134 Kč
 125 Kč
 125 Kč
 268 Kč
 94 Kč
 107 Kč
 85 Kč
 94 Kč
 89 Kč
 107 Kč
 99 Kč
 116 Kč