Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zeměplocha - Klobouk s oblohou, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 31 - Klobouk s oblohou
Název:   Zeměplocha - Klobouk s oblohou
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (31)
Počet stran:   352
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Paul Kidby

Běžná cena:   449 Kč
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   45 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Tonička Bolavá je o něco (ale ne zase o tolik) starší než v knize Svobodnej národ. Skoro se nezměnila. Pořád ještě je to dívenka, z níž jde některým (hlavně zlým) dospělým mráz po zádech. Nastupuje do učení na čarodějku, přesně jak bylo dohodnuto, ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pictmužíci, neboli špirkové, kteří si pyšně říkají Svobodnej národ Nac Mac Fíglů, jí slíbili, že dohlédnou na farmu jejích rodičů a Tonička v doprovodu paní Klíšťové vyráží. Jenže něco neviditelného je stále za nimi a ze všeho nejvíc to potřebuje silný mozek…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Klobouk s oblohou, Pratchett Terry
Kručibřich - 07. 06. 2009 18:29

V knize se opět setkáváme s Toničkou, poté co porazila královnu víl(Svobodnej národ), se začne učit jak být čarodějkou. Ovšem nic nejde podle jejich představ. Místo kouzlení a míchání lektvarů se svou paní(čarodějka od které se učí) se stará a pomáhá lidem. Mladší čarodějky se jí smějí a za zády má silného nepřítele, ale samozdřejmě na něj nebude sama.... Řekl bych že kniha doplňuje to, co neměl předchozí díl, na který volně navazuje. Děj odsípá podstatně rychleji, je celkem přímočarý a tak vám čtení uběhne opravdu rychle. Opět se zde můžeme těšit na Nac mac fígly, kteří jsou klenotem knihy :o). Shrnutím: klasická prattchetovka, která nezklame a zaručeně pobaví, možná i trochu napne.
imaginárny klobúk
Dariel - 18. 04. 2010 22:25

Tonička nastupuje do učenia za čarodejku, ku staršej čarodejke, ktorá nie je tak úplne jednotná. Nac-mac fíglovia sa zatiaľ starajú o bezpečnosť toničkyného domova. Ale to by neboli oni keby si nepovedali, že dohliadnu aj na svoju malú veľkú bosorbábu. Tonička je ale sklamaná preto, že sa ukazuje, že byť čarodejkou nepozostáva len s kúzel ale valnú časť tvorí staranie sa o chorých. Zatiaľ, čo ona má plné ruky práce v okolí sa potuluje čosi staroveké, temné, čo nemá v podstate ani meno, len to vie, že túži po silnej mysli.Niktorý sa mladej čarodejke smejú, no ona si vyslúži uznanie aj od samotnej Bábi Zlopočasnej, ktorá je daruje klobúk z oblohou.. to čo sa stane ďalej sa už dočítate. Druhý diel týkajúci sa Tonička a Nac- mac fíglov. Ľahko čitateľná knižka z veľmi dynamickým dejom plným tajomností a záhad. Zvládnete ju prečítať na jeden záťah. Stretneme sa tu z obľúbencami z radu Nac-mac fíglov ako je Poťapaný Wilda, Rob Kterýten... ktorý sa už postarajú o originálnu zábavu. Ale aj z klasikami ako je Báby Zlopočasná a Nezabudnuteľný Smrť. Nemám moc čo vyčítať tejto knižke snáď len to, že sa mi zdá o niečo slabšia ako jej prvý diel (Svobodnej národ ). Preto jej dávam 4 hviezdy (+1/4).
Klobouk s oblohou
Sally - 02. 05. 2010 22:39

31. kniha ze série Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta vyšla v originále roku 2004 pod názvem "A Hat Full of Sky" v nakladatelství Doubleday, česky roku 2005 v překladu Jana Kantůrka a nakladatelství Talpress. Obálku vytvořil Paul Kidby. Druhá kniha, v níž se setkáváme s Toničkou Bolavou a Nac mac Fígly. Hlavní hrdinkou knihy je nám už ze Svobodného národa dobře známá Tonička Bolavá, nyní už 11-letá. Tonička ve Svobodném národě porazila královnu víl. Nyní, dva roky poté, se vydává do učení. Nac mac Fíglové jí slíbí, že mezitím ohlídají farmu jejích rodičů. Toniččina učitelka, jež ji má naučit řemeslu čarodějek, ji začne učit amé praktické věci - štípání dříví, prát prádlo, vařit jídlo atd. Tonička navíc zjišťuje, že čarodějné řemeslo zřejmě nespočívá v žádných efektních kouzlech, ale především v pomoci obyčejným lidem. Je z toho zklamaná, tohle tedy nečekala. Na stopě je jí ale i cosi zlého, s velkou mocí, co touží ovládnout její tělo i mysl. Ještěže má své staré známé Nac mac Fígly. Ti mezitím vyslali z farmy jejích rodičů družinku převlečenou za dospělého člověka, na farmě se jim totiž vyskytly potíže. A když půjde do tuhého, objeví se na scéně i samotná Bábi Zlopočasná. Z postav Zeměplochy se zde setkáme s Toničkou Bolavou, Smrťem, Bábi Zlopočasnou, Nac mac Fígly - Poťapaný Wilda a Rob Kterýten. Zasmějeme se, jako vždy u Terryho Pratchetta - nejlepší jsou Nac mac Fíglové převlečení za dospělého člověka :-)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 266 Kč
 295 Kč
 279 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 313 Kč
 248 Kč
 275 Kč
 395 Kč
 223 Kč
 223 Kč
 404 Kč